gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bebeklerin gazını gidermek için

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

bebeklerin gazını çıkarma bebeklerin gazının çıkarılması bebeklerin gazı nasıl çıkar

Yeni annelere ve bebeğini kucağına almak için gün sayan anne adayları için, bebeklerin gazı nasıl çıkar, bu yazımızda öğreniyoruz Melek'ler. Bebeğimin gazı çok fazla, diyenler, sizleri bu konuda bilinçlendirecek ve bebeğinizin gazını giderecek önerilerimiz aşağıda sizleri bekler.

Bebekler emme işlemini yaparken süt aldıkları kadar havada alırlar. Bu, anne memesini emen bebeklerde de biberon kullanan bebeklerde de görülür. Bu olay bebeklerde gaz olmasına neden olur.
    Bu nedenle bebeği besleme sırasında sık sık gazını çıkarmasına yardımcı olmak gereklidir. Bunu yapabilmeniz için bir çok yöntem bulunmaktadır.
    •Bebeğinizi bedeni öne biraz eğik bir şekilde oturtun.
    Daha sonra sırtında elinizi paralel hareketlerle gezdirin.
    •Bir diğer yöntem ise bebeğinizi kucağınıza yüzüstü yatırın ve başını da yan çevirin. Bebek bu şekildeyken sırtını hafif hareketlerle okşayın bunu bir süre devam ettirin.
    •En son olan yöntem ise bebeği kollarınıza alın ve omuzunuza yüzüstü yatırarak sırtına hafif vuruşlar yapın ya da bir süre okşayın.

bebeklerin gazını gidermek için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Topuklardaki sertliği gidermek için..

Topuklardaki sertliği gidermek için..

topuklarda kaşıntı ayak topukları sertleşmesine bitkisel çözüm Zamanla topuklarda oluşan sertlikleri yumuşatmak için Suna Dumankaya'nın tavsiye etmiş olduğu bitkisel formülü sizler için veriyorum Bir kovaya sıcak su doldurun içine bir çorba kaşığı gliserin ve bir çorba kaşığı deniz tuzu karıştırın. Ayaklarınızı suda 20 dakika bekletip kurulayın. Bir kahve fincanı vazelin ve 10 dövülmüş...
  2. ben kola içsem bebeğe gaz yapar mı

ben kola içsem bebeğe gaz yapar mı

hanımlar ben bebeğimi emziriyorum acaba kola içsem bebeğime gaz yapar mı
  3. İbrahim Saraçoğlu'nun Bebek Gazı İçin Önerileri

İbrahim Saraçoğlu'nun Bebek Gazı İçin Önerileri

bebeğin gazı için ne yapmalı, bebeğin gazına çözüm, bebek gazı nasıl geçer Yenidoğan bebekler de oluşan gaz birçok yeni anne olan kadınlar için oldukça sıkıntı yaratıyor. Çiftlerin birçoğunu özellikle anneleri bile uykusuz bırakan bebeğinin ağlaması karşısında çoğu zaman çaresiz kalan anneler, bebeğin gazı için bir takım yöntemler ve ilaçlar kullanmaktadır. Bazı bebeklere bu yöntemler fayda...
  4. Bebeğimin gazının olmaması için ne yapmalıyım?

Bebeğimin gazının olmaması için ne yapmalıyım?

bebeklerde gaz sorunu,bebeğimin gazı var,bebeğimin gazı nasıl çıkar,bebeklerde gaz sancısı hakkında bilgiler Birçok bebekte gaz olabilir, hatta erişkinler çocuklarının ne kadar çok gaz çıkardığına şaşırabilirler. Bebeklerde gaz genellikle geğirmek, karın şişliği, kramplar ve ağlama ile kendini gösterebilir. Çoğu zaman önemli bir hastalık belirtisi değildir. Günde 14 ila 23 defa gaz...
  5. Bebeklerde Gaz Sancısını Engellemek İçin Öneriler

Bebeklerde Gaz Sancısını Engellemek İçin Öneriler

bebeğimin gazı var,bebeğin gazı nasıl geçer,bebeğin gazını nasıl önlerim,bebeğin gaz sancısına ne iyi gelir,bebeklerde gaz sancısı hakkında bilgiler Yenidoğan bebeklerin tam olarak gelişmeyen sindirim sistemleri nedeniyle ortaya çıkan gaz sancıları hem bebek hem de ebeveynlere zor anlar yaşatıyor. Emziren anne beslenmesine özen göstermelidir. Sigara, kahve, çay, çikolata, baharatlı...

Sayfayı Paylaş