gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Bebeklerin gece beslenmesi doğru mu?

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

bebeklerde gece beslenmesi Beslenme ve diyet uzmanı Aysen Arıcan genelde yanlış olduğu bilinen 'bebeklerin gece beslenmesi' ve uyku düzeni konusuna açıklık getiriyor. Bebeğinizin uyku saatlerini planlayabilirsiniz. Geceleri 20- 20.30 sıralarında uyuması uygun olacaktır. Bu saatlerde bebeğiniz çok enerjik görünse de yatmasını sağlayın. gündüz uykularını da belli saatlere planlamaya çalışın.

Yatma zamanı için bir takım alıştırmalar geliştirmeye çalışın. Onu yatırmadan önce oynadığınız oyunları yavaşlatın. Pijamalarını giydirin. Hikaye anlatın, ninni söyleyin. Işıkları azaltın. Bunu her gün yaparak bebeğinizin yatma saati geldiğini öğrenmesini sağlayın.

Bebeğiniz gece uykusunu 10 saat uyuduktan sonra onu uyandırın. böylece gündüz uykularını da düzenli uyumasını sağlarsınız.

Bebeklerin ilk 6 ay gece beslenmesi gerekir. Sadece anne sütü alan bebeklerde her ağladığında emzirin uyarısı yapıyoruz. Bu bazı bebekler için 2 saatte bir bazı bebeklerde 3 saatte bir olabiliyor. Bu biraz da mide kapasiteleri ile ilişkilidir. 8 aylık bebeklerde 3 -4 saatte bir beslenme düzeni sağlamak gerekir.

Gece yatırırken uzun süre tok tutan besinleri verebilirsiniz. Örneğin emziriyorsanız yatmadan 30 dak önce pirinç unu-süt ve çok az şekerden oluşan muhallebi verilebilir. Yatırırken de emzirebilirsiniz. Uykusundan gene de uyanırsa mutlaka besleyin. Ama siz uyandırmayın. Büyüme hormonlarının gece salgılandığı doğru ancak uyandığında ''salgılama durur '' diye bir kanıt yok.

alıntı

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Şubat 2008
  2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Bebeklerin gece beslenmesi doğru mu?
    emegine saglik canimm,guzel paylasimdi,

3. örgüm

örgüm Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

çok doğru ama ben oğlumda bunu sağlayamadım benden inat uyku düzenini beslenme alışkanlığını bir türlü düzene sokamadık

4. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

haydec canım aynı bizim durumda benim oğlan da çok inat başedemiyoruz eline sağlık ms_enemy.

Bebeklerin gece beslenmesi doğru mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek beslenmesi püf noktaları

Bebek beslenmesi püf noktaları

0-2 AY ARASI BEBEĞİN BESLENMESİ Bu dönemde öncelikle anne sütü tercih edilmelidir. Anne sütü, ideal olan 3 saatte bir verilmesi iken, pratikte bunu uygulamak zordur. Bebek istedikçe anne sütü verilebilir. Yine birinci aydan itibaren D vitamini damla başlanmalıdır. Eğer bebeğiniz anne sütü yetersizse veya anne sütü almıyorsa hazır mama verilebilir. Anne sütü yetersiz kalıyorsa bebeğinizi...
  2. Bebek Beslenmesi

Bebek Beslenmesi

bebeklere nişasta verilirmi bebeklere su ne zaman verilir pekmez verilirmi 2 aylık bebeğe su bebeklerde pekmez ne zaman verilmeli . Bebek Beslenmesi Bebek ayına uygun olarak beslenmelidir! Aşağıdaki bilgiler kesin bir kural olmamakla birlikte bebeğin ayına uygun beslenmesi konusunda fikir vermek amacıyla derlenmiştir. Bebeklerin gelişim durumları her zaman burada bahsedilen sınırlara...
  3. Prematüre bebeğin beslenmesi

Prematüre bebeğin beslenmesi

prematüre bebeklerin beslenmesi prematüre bebeklerde beslenme 6 aylık bebek bebek beslenmesi Bebeğiniz prematüre ise nasıl besleyeceksinizz.. İşte burda Bebeğin baslenmesi ile iki sorunla karşılaşılır;Hızla büyüyen prematüre bebeğin enerji gereksimini çok fazladır,öte yandan sindirim sistemi işlevsel açıdan henüz tam gelişmemiştir.Önceleri bebeklerde beslenme yetersizliği görülür;bu...
  4. Vodafonea geçtim ama doğru mu yaptım ?

Vodafonea geçtim ama doğru mu yaptım ?

Reklamlarına güvendim Vodafonea geçtim bilmiyorum doğrumu yaptım, avantajlarını ve paketlerini öğrenebilirmiyim acaba basitçe ?
  5. Bebeklerin yürüteç kullanması doğru mu?

Bebeklerin yürüteç kullanması doğru mu?

bebekler yürütece konurmu,bebekleri yürütece koymak sakıncalımı,bebekleri yürütece koymak zararlımıdır,bebekler yürütece konurmu,bebeklerin yürütece konması hakkında bilgiler Birçok anne baba bebeklerinin daha hızlı yürümeyi öğrenmesi için yürüteçleri tercih eder. Genel kanının aksine‚ yürüteçler bebeğinizin yürümesini hızlandırmak yerine yavaşlatır. Aynı zamanda‚ bebeğin gelişiminde...

Sayfayı Paylaş