gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

bebeklerin uyuması için ağlatmak zararlı mıdır?

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Bebek ağlaması bebekler nasıluyur

Selam kızlar

Bebekler ağlayınca yorulur ve uyur gibi bir tanı var ama ben dayanamam ve asla uygulamam
    ama uzmanlar demişkik 2-3 ayı geçirdikten sonra bebeğin kendiliğinden uykuya dalmasını sağlamak için ağlamasına göz yummak zamanla işe yarayabilir. Ancak bu konuda ne kadar sabırlı ve kararlı olabileceğiniz önemlidir. Böyle bir şeye karar verdiğinizde kararlılıkla devam ettirmek önemlidir. Eğer bunu başaramayacağınızı düşünüyorsanız sistematik uyandırma adı verilen bir program uygulayabilirsiniz. Bunun için bir hafta boyunca bebeğin uyandığı saatleri kaydedin ve yarım saat öncesinde bebeği uyandırıp bakımlarını yaptıktan sonra tekrar uyutmaya çalışın ve aralardaki süreyi giderek arttırın. Bu arada bütün bebeklerin farklı olduğunu ve bebeğiniz için en iyi yöntemi deneyerek saptayabileceğinizi unutmayın.
    kaynak milliyet

bebeklerin uyuması için ağlatmak zararlı mıdır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek şampuanları, pudraları zararlı mı?

Bebek şampuanları, pudraları zararlı mı?

bebek yağı zararları pudranın zararları bebek pudrasının bebe yağı yağının Ahmet R. Küçükusta'nın yazısı Son senelerde hayatımıza giren binlerce kimyasal maddeden biri de fitalat olarak bilinen bileşikler. Bunlar sert plastiğe eklendiklerinde uzun polivinil moleküllerinin birbiri üzerinden kaymalarını sağlayarak o maddenin daha yumuşak olmasını, boya ve kokuların daha uzun süre dayanmalarını...
  2. Bal Bebekler İçin Zararlı Olabilir mi?

Bal Bebekler İçin Zararlı Olabilir mi?

bal,balın kalori değeri,balın faydaları,balın zararları,bal neye iyi gelir,bal bebekler için zararlımıdır,bebekler bal yiyebilirmi. Bir yaşını geçmiş çocuklara balın bir zararı olamaz ama 12 aylıktan daha küçük bebeklere tavsiye edilmez. Peki nasıl oluyor da, tabiatın arılar vasıtası ile bahşettiği bu muhteşem gıda bebekler için zehirleyici olabiliyor? 'Botulizm' kelimesi bir çeşit...
  3. emziren anneler için bilgisayar zararlı mı ?

emziren anneler için bilgisayar zararlı mı ?

Ben pc kullanmayı seviyorum ve bir bebeğim var.Bana pcnin emziren annelere zararı olduğu söylendi bu doğru mu :S
  4. Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı?

Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı?

Bu sayfa; Yürüteç Çocuk İçin Yararlı mı Zararlı mı haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler ebeveynlerin çocuklarını büyütürken ne çok merak ettiği sorulardan biri yürüteçin işe yarayıp yaramadığı, çocuklarına faydası olup olmadığıdır. Yürüteçler bazen çocuğun eğlenmesi için genellikle de yürümesini kolaylaştırır düşüncesiyle alınıyor. Peki bu alet yararlı mı değil mi? Çocuk...
  5. Yenidoğan Bebeklerin Çok Uyuması

Yenidoğan Bebeklerin Çok Uyuması

yenidoğan bebeğin fazla uyuması yenidoğan bebeğin çok uyuması Sevgili melekler, taze anneler bebek bakımında tecrübesiz olmaları sebebiyle bu açıklarını annelerinden, kayınvalidelerinden ya da yakınlarında bulunan tecrübeli kişilerden yardım alarak kapatabilirler. Ancak yakınında bir tecrübeli olmayınca hemen her türlü durum akıllarını kurcalayabilir. Bu durumlardan birisi de yenidoğan...

Sayfayı Paylaş