gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Beden diliniz ne söylüyor?

Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

jest ve mimik örnekleri Hz. Mevlana'nın çok beğendiğim bir sözü ile başlamak istiyorum bu yazıma...
    " Dil'ini terbiye etmeden önce, yüreğini terbiye et; söz yürekten gelir, dil'den çıkar...!"

Evet Melek'lerim, dilin kemiği yoktur ve o anda düşüncenizden ne geçiyorsa, dilinizden akar gider. Peki ya beden diliniz? Beden diliniz ne söyler; buyrun öğrenelim Melek'lerim :)

Diliniz sizin istediğinizi söyler ama beden dili gerçekleri ortaya döker. Kısacası beden dili sizi ele verir...

Diliniz sizin istediğinizi söyler ama beden dili gerçekleri ortaya döker. Kısacası beden dili sizi ele verir...
    Psikolojik tekniklerle insanların gerçek düşüncelerini okuyabilen Derren Brown, 'Bedenlerimiz değişmez bir şekilde, gerçekte nasıl hissettiğimiz hakkında ipuçları veriyor' diyor.

EL SAKLAMA
    Birisiyle samimi olduğumuz zaman, ellerimizi görünür kılarız ve avuç içlerimiz yukarıya doğru döner. Ama yalan söylediğimiz zaman ellerimizi arkamıza veya ceplerimize saklama eğilimi gösteririz. Erkek arkadaşınızın sizden bir adım geride gitmesi, konuştuğu konudan rahatsız olduğu hakkında bir sinyal olabilir.

BURUN KAŞIMA
    Burun kaşıma, beyaz yalanların klasik işaretidir. Yine de, sevgiliniz sizden gerçekleri saklarken, büyük bir olasılıkla gözlerine, kulaklarına, dudaklarına dokunuyor olabileceğini biliyor muydunuz? Erkekler gerçeği söylemediği zamanlarda elleriyle yüzlerine dokunuyorlar. Bu bedenlerinin, yalanlarına karşı koyuş biçimi.

YUTKUNMA
    Bedenlerimizin yalanlarımıza bir diğer karşı koyuş biçimi ise boğazımızın işlevlerini yerine getirmesini kısıtlamak. Bu da konuşmayı zorlaştırır, yani eğer birisi yalan söylüyorsa sözcükleri dışarıya çıkarmak için sık sık yutkunur veya dudaklarını yalar.

GÖZ HAREKETLERİ
    İşte yalanı gözlerden yakalama tekniği: Bu konuda yapmanız gereken ilk şey, sevgilinize cevabını bildiğiniz soruları sormak. Birlikte olduğunuz zaman yaptığınız bir şeyi sorun, örneğin 'Ne yemiştin' veya 'Nereye park etmiştik?' gibi. 'Cevabı düşünürken, gözlerinin nereye gittiğini izleyin. Karşınızdakinin konuşması bittikten sonra baktığı yerler, söylediklerinin doğru mu yalan mı olduğu konusunda ipuçları veriyor.

NEFES ALIP VERME
    Yalan söyleyen birinin rahat nefes alamadığını sakın unutmayın. Baskı altında olduğu zaman, karnından nefes almayı bırakıp, göğsünden nefes alır.

2. FairyTale

FairyTale Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    sanmıyorum yalan söylediğini ama dikkat edicem yine de :)

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Adminim teşekkür ederim ..

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler jest ve mimiklerin önemii :D

Beden diliniz ne söylüyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dile benden ne dilersen

Dile benden ne dilersen

Kadının biri Maldivlerde bir kumsalda yürürken ayağı eski bir lambaya takılmış, kadın lambayı kumların içinden çıkarmış, ovalamış lambayı. Lambadan cin çıkmış. Kadın hemen Üç hakkım var değil mi? diye sormuş. Tamam, tamam. Beni lambadan kurtardın vs vs vs. .. ama yüksek enflasyon, iç piyasadaki daralma , üçüncü dünya ülkelerindeki düşük maaş oranları ve Güney Asya'daki Tsunami...
  2. Dikkat! bakalım beden dili ne anlatıyor

Dikkat! bakalım beden dili ne anlatıyor

almanların beden dili beden dili ne anlatır neyi anlatır kadınların resimli resimli Ondan hoşlanıyorsun... Onun da senden hoşlandığını düşünüyorsun ama davranışları pek birbirini tutmuyor, haliyle kafanın karışıklığı giderek artıyor. Seni arkadaşı olarak gördüğünü söylüyor ama her fırsatta sana dokunmanın yollarını arıyorsa, beden dilini daha çok dikkate alman yerinde olur. İşte sana...
  3. Benim Çocuğum çok yalan söylüyor ne yapmalıyım ? Yardım edin bana lütfen

Benim Çocuğum çok yalan söylüyor ne yapmalıyım ? Yardım edin bana lütfen

Kızlar benim çocuğumda bir sorun var şöyle ki; çok yalan söylüyor nasıl bir alışkanlıkdır bu anlamış değilim. Kendime çok çok souyorum neden diye yalanın kötü olduğunu anlatıyorum her şeyi yapıyorum ama yinede yalan söylemekten vaz geçmiyor. Oyun oynuyor pc de biliyorum napıyorsun diyorum facedeyim anne diyor bakıyorum oyun oynuyor yahu buna benzer çok yalanı var yardımcı olur musunuz ?

Sayfayı Paylaş