gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Beğendili Kuzu Pirzola

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MalzemelerMutfak Zorluk 2Süre 25 dk.Kaç Kişilik 1Yöntem 4 Adet kalem kuzu pirzola 1 Adet patlıcan Yarım çay bardağı süt
    1 Tatlı kaşığı un
    1 Yemek kaşığı kaşar peyniri rendesi
    1 Yemek kaşığı tereyağı
    Yarım adet domates
    1 Adet sivri biber
    1 Dal maydanoz
    Hazırlanışı
    Pirzolaları ızgara veya teflon tavada kızartın.
    Patlıcanı közleyin, kabuğunu soyup iyice ezerek soğumaya bırakın.
    Tereyağını kızdırıp unu kavurun.
    Patlıcanları ilave edip iyice karıştırın.
    Kaşar peyniri rendesini ve sütü ekleyip karışımı bir taşım kaynatın.
    Servis tabağına hazırladığınız beğendeyi yayıp üzerine pirzolaları dizin.
    Közlenmiş domates ve biberle birlikte sıcak olarak servis yapın.

Beğendili Kuzu Pirzola konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Güveçte Pirzola

Güveçte Pirzola

guvecte pirzola güveçte pirzola kuzu güveç güveçte kuzu güveç Malzemeler Bir kilo kuzu pirzola Bir adet dilimlenmiş limon On diş sarımsak Kekik, tane karabiber Yarım kilo iç bezelye Birkaç yaprak taze fesleğen Yarım kilo arpacık soğan İki bardak rende çedar (veya kaşar) peyniri Yarım kilo yeşil fasulye Kapak için yarım bardak un, yeterince su Bir kilo yıkanıp temizlenmiş ıspanak Zeytinyağı...
  2. kuzu

kuzu

: Kuzu .Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Güzel arkadaşlar edinecek, mutlu bir yaşam sürdüreceksiniz. Ölü bir kuzu, mutsuzluğun ve sorunların işaretidir. Müjdeli haberdir.Rüyada görülen kuzu, ana ve babasina itaat eden bir çocuktur. Hanimi gebe olan kimse rüyada bir kuzu bagislandigini görse, itaatli bir erkek...
  3. Pirzola

Pirzola

Rüyada mangalda pirzola kizarttiginizi görmek, size tavsiye edilen perhiz yüzünden bir çok yiyeceklere sadece uzaktan bakarak yetindiginiz için, gözünüzün daima sofrada , kaldigina isarettir.Rüyada pirzola yemek veya görmek; üzüntülerden kurtulmaya, başarılı olmak için yeni yollar arayışına girmeye işarettir.
  4. Lezzetli Pirzola

Lezzetli Pirzola

lezzetli pirzola yumuşak pirzola Pirzola veya benzeri etlerin daha yumuşak ve lezzetli olmasını istiyorsanız, bir gün önceden bunların üzerine çok az miktarda zeytinyağı damlatmalısınız.
  5. Beğendili Pirzola

Beğendili Pirzola

Off off pirzola kelimesini duyduktan sonra " hayır tşk ederim ben almıyayım" diyen birisini gördünüz mü hiç? Ben hiç görmedim... hele ki böyle güzel bir tarifin yemeğiyse :tik: Malzemeler: 1 kg kuzu pirzola 1 kg patlıcan (beğendisi için) 1 adet limonun suyu 1 paket Knorr Beşamel Sos 3 3/4 su bardağı süt (750 ml) 1/2 su bardağı taze kaşar peyniri (rendelenmiş)...

Sayfayı Paylaş