gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

beğendili tavuk

Konu, 'Tavuk Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

beğendili tavuk begendili tavuk beğendili tarifi beyendili patlıcan Malzemeler 2 adet piliç göğsü
    2 çorba kaşığı sıvı yağ
    3 diş sarımsak
    1 adet soğan
    1 su bardağı mantar
    2 adet biber
    2 adet domates
    1 çay bardağı domates suyu
    Beyaz biber, tuz
    Beğendi için:
    1 kg patlıcan
    1 çorba kaşığı tereyağı
    1 çorba kaşığı un
    1 su bardağı süt
    Tuz, karabiber

Yemeğin Tarifi
    Beğendiyi hazırlamak için patlıcanları közleyln. Elinizle ince ince didin, 1 çorba kaşığı tereyağını eritin, 1 çorba kaşığı unu, yağda kavurun, 1 su bardağı sütü ilave edin. Patlıcanı da ilave edip tahta bir kaşıkla 15 dakika karıştırın. Macun kıvamına gelinceye kadar pişirin. Tencereyi ocaktan alın. Tuz ve karabiberi katın.
    Diğer yandan piliç göğsünü incecik doğrayın, 1 çorba kaşığı sıvı yağda kavurun. Ocaktan alın. Ayrı bir tavada kalan 1 çorba kaşığı sıvı yağda yemeklik doğranmış sarımsak ve soğanı kavurun. Mantar ve biberi de küçük doğrayıp soğanlara ilave edin.
    Birkaç dakika çevirin. Bu arada kavrulmuş piliç göğsünü, küp doğranmış domatesi ve domates suyunu ilave edin. 5-10 dakika pişirin. Tuz ve beyaz biberi katın. Beğendiyle servis yapın.

beğendili tavuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tavuk

Tavuk

Güzel ama ahmak kadına, kadın hizmetçiye; Tavuk kanı akıtmak bir cariyeyle cins" münasebette bulunmaya, Kadının kavuk kanı akıtması misafir gelmesine; Tavuk bazen asil ve neşeli yahut çocuk sahibi bir kadına yahut hazmı kolay rızka; Tavuk eti şifaya, kaddadı ve yelesi mala, Siyah tavuk bekar cariyeye, beyaz tavuk hayırlı bir kadına, Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük...
  2. Beğendili kebap

Beğendili kebap

Malzemeler: 6 parça kemikli (but tarafından kesilmiş) koyun eti 3 su bardağı sıcak su 30 gr tereyağı 1 çorba kaşığı domates salçası 1 su bardağı doğranmış domates 1 çay kaşığı tane biber Tuz, karabiber Beğendi için: 8 patlıcan 1 su bardağı sıcak süt Tuz 1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri 1.5 çorba kaşığı un 100 gr tereyağı Bir kaç dal maydanoz 1 limonun suyu...
  3. Tavuklar :)

Tavuklar :)

tavuk karikatür tavuk karikatürleri karikatür horoz karikatürü komik Çok komik ya hahaha hahaha
  4. Beğendili Pirzola

Beğendili Pirzola

Off off pirzola kelimesini duyduktan sonra " hayır tşk ederim ben almıyayım" diyen birisini gördünüz mü hiç? Ben hiç görmedim... hele ki böyle güzel bir tarifin yemeğiyse :tik: Malzemeler: 1 kg kuzu pirzola 1 kg patlıcan (beğendisi için) 1 adet limonun suyu 1 paket Knorr Beşamel Sos 3 3/4 su bardağı süt (750 ml) 1/2 su bardağı taze kaşar peyniri (rendelenmiş)...

Sayfayı Paylaş