gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

Beklemek

Konu, 'A-B' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Bir insanı beklemek heberle, vasıtayı beklemek çaresizlik ve şaşkınlıkla, bir olay ya da gelişme beklemek ahmaklık ya da gafletle tabir edilir. Beklemek ilim ehli için ziyade ilme ve işlerin kemal bulmasına delalet eder.Kendinizi birisini beklerken görmek, bilimde ilerlemeye veya dini inançlarınızın azalacağına işarettir. Kendinizi birisini beklerken görmek, bilimde ilerlemeye veya dini inançlarınızın azalacağına işarettir. Beklerken sıkılan, telaşlanan kimse bir sevinç yapacaktır. Bekleyen ve sabreden kimse, umduğundan daha mutlu olacaktır.Iyi bir haberi beklemek hayra, kötü bir seyi beklemek serre delalet eder. Bir isi bekledigini gören uzun ömür sahibi olur. Rüyada beklemek, bilim adamlari için ilme, bazen de dindeki bozukluga isaret eder.

Beklemek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nöbet beklemek

Nöbet beklemek

Rüyada, düsmanin gelecegi yerlerde nöbet beklemek ibadette devama ve Allah'in emirlerini yerine getirmeye, Sünnet-i Seniyyeye uymaya, Allah Teala Hazretleri'nden korkmaya isarettir. Bir kimse rüyada kendisini nöbet bekledigini yahut cihata çiktigini görse, o kimse hayirli ve dogru yola tabi olur.
  2. beklemek intizarımdır...

beklemek intizarımdır...

Kapatıp gözlerimi sensizliği yazıyorum ezberden, gökler sağnak sağnak yalnızlık yağdırırken üstüme, ben içimde bulutlar biriktiriyorum müzmin kavgalarıma... Sana kavgalar büyütüyorum İstanbul, boşalan sevda sokaklarında... Sana kahırlar biriktiriyorum İstanbul, bir ah'la devriliyor üstüme hasret kentleri... Çilesi hayat olan bir cezayı çekiyorum müebbet, söylesene ne zaman çıkar af ölüme? Sana...
  3. beklemek......

beklemek......

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. beklemek...

beklemek...

Beklemek Hayatımıza geldiği gibi giden insanlar vardır... Geldiği gün bizi sevince;gittiği gün ise hüzne boğar... İçimiz kararır,hayata küseriz Fırtına öncesi sessizlik gibidir aslında yaşadığımız... Bir gölün yüzeyi gibi sakinizdir.Hatta dingin ve umarsız... Sonra yavaş yavaş dağılır bulutlar,gün ışığı tekrar içimizi ısıtmaya ve buz tutmuş yüreklerimize işlemeye başlar... Bu bir şanstır...
  5. kısmetini beklemek

kısmetini beklemek

Kısmet dedikleri bu olsa gerek... Öğrencilerinden birinin eline bir testi verip kuşluk vakti çeşmeye gönderir Fakirullah Hazretleri. Ne var ki öğrenci çeşmenin başına varınca oradaki çocuklarla oyuna dalar, ta ikindiye kadar oyun sürer. Nihayet gün batarken aceleyle testiyi doldurup döner. Bunca vakittir orada oyuna dalan öğrenciyi bu defa arkadaşları aralarına alıp hırpalamak...

Sayfayı Paylaş