gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Bel Ağrısı İçin İlk Yardım

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Bel Ağrısı İçin İlk Yardım Bel ağrısı genellikle bir hastalık veya spesifik bir yaralanma ile ilişkili olmayan, sık rastlanan bir semptomdur. Ağrı şiddetli olsa bile tedavi edildiği zamanki hızıyla hatta bazen daha hızlı bir şekilde kendi kendine ortadan kalkabilir. Bir haftadan uzun süren bel ağrısı ataklarının büyük bir kısmı bir ay içinde kendi kendine azalır. Bel ağrısını iyileştirmek için şu seçenekler göz önünde bulundurulmalıdır;

• Eğer ağrı belinizin alt kısmında, kalçanızda ve/veya bacağınızda başlamışsa hafif, reçetesiz satılan ağrı kesiciler (aspirin, parasetamol gibi) alabilirsiniz.
    • Rahatsızlığın ilk 24-48 saati içinde ağrıyan bölgeye 5-10 dakika süreyle soğuk kompres uygulaması (havluya sarılmış bir buz torbası) yapabilirsiniz.
    • Eğer ağrı birkaç gün içinde iyileşmiyorsa ağrıyan bölgeye sıcak kompres uygulayabilirsiniz.
    • Hareket etmeye devam edin ancak belinizi koruyun. Ani dönüşlerden veya bükülme hareketlerinden kaçının Olabildiği kadar yatak istirahatinden kaçının.
    • Yardım isteyin. Eğer ağrı 1 hafta sonrasında hala yoğunluğunu kaybetmemişse bir ortopedi veya fizik tedavi uzmanından randevu almalısınız.
    • Eğer ağrı 4-6 hafta içinde tolere edilir bir düzeye kadar azalmadıysa doktorunuzdan bir randevu alın.

Bel Ağrısı İçin İlk Yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bel ağrısı için ne zaman doktora gtimeliyiz

bel ağrısı için ne zaman doktora gtimeliyiz

Bel Ağrısı İçin Ne Zaman tıbbi Yardım Almak Gerekir? Bel ağrısı genellikle çok şiddetlidir ancak işin iyi tarafı bel ağrısının kaynağının pek çok kişide tıbbi açıdan çok tehlikeli olmaması, problemin genellikle kemik ve eklemlerden kaynaklanmmasıdır. Hafif bir bel ağrısı yakınması olan kişilerin pek çoğunun derhal bir tıp uzmanına başvurmaları gerekmeyebilir. Semptomlar herhangi bir tedavi...
  2. hamilelerde bel ağrısı için ne yapmalı

hamilelerde bel ağrısı için ne yapmalı

hamilelikte bel ağrısı olurmu hamileliğin ilk aylarında bel ağrısı olurmu gebelikte hamilelik belirtilerinde hamileyken Gebelerin kas-iskelet sistemi yönünden takibi ve ortaya çıkacak sorunların önlenmesi ve tedavisi hem anneyi doğuma hazırlar hem doğum sonucunda vücutta olan bazı değişiklikler olabildiğince erken düzelir. Ayrıca iyi...
  3. Bel Ağrısı İçin Macun

Bel Ağrısı İçin Macun

bel ağrısının tıptaki adı İkişer tutam çörek otu ve havuç tohumu, bir tutam soğan tohumu, yarım tutam andız kökü zencefille birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım yarım saat süre ile suda pişirilerek süzü*lür. Süzülen karışıma macun kıvamına gelinceye kadar iki tutam dövülmüş andız kökü ve yarım tutam tarçın ilâve edilerek bal ile yoğrulur. Hazırlanan macun kaymakla yumuşatıldıktan...
  4. Bel ağrısı içi 40 altın kural

Bel ağrısı içi 40 altın kural

Uzmanlar tarafından bel ağrısına karşı uyulması gereken tavsiyeleri sizler için araştırdım arkadaşlarım... Bu tavsiyelerle bel ağrılarından bir nebzede olsa kurturabilirsiniz :tik: 1- Herhangi bir ağırlık taşımanız gerekirse, yükü vücudunuza asimetrik olarak paylaştırdıktan sonra taşıyın. Cisimleri bir yerden başka bir yere taşırken, belinizin dik pozisyonda olmasına dikkat edin. 2- Ağır...
  5. Yarım baş ağrısı için okunacak dua

Yarım baş ağrısı için okunacak dua

Yarım baş ağrısı için okunacak dua nedir biliyorsanız bana Yarım baş ağrısı için okunacak duayı yazın arkadaşlarım.

Sayfayı Paylaş