gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bel Ağrısı İçin Macun

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

bel ağrısının tıptaki adı İkişer tutam çörek otu ve havuç tohumu, bir tutam soğan tohumu, yarım tutam andız kökü zencefille birlikte dövülerek ezilir. Hazırlanan karışım yarım saat süre ile suda pişirilerek süzü*lür. Süzülen karışıma macun kıvamına gelinceye kadar iki tutam dövülmüş andız kökü ve yarım tutam tarçın ilâve edilerek bal ile yoğrulur. Hazırlanan macun kaymakla yumuşatıldıktan sonra bir ka*vanoza konarak serin bir yerde saklanır. Özellikle bel ağrısı çekenlere tavsiye edilen bu macundan yemeklerden önce üç tatlı kaşığı yenir.

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Bel Ağrısı İçin Macun
    Tsk canim paylasim icin

Bel Ağrısı İçin Macun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bel Ağrısı İçin İlk Yardım

Bel Ağrısı İçin İlk Yardım

Bel Ağrısı İçin İlk Yardım Bel ağrısı genellikle bir hastalık veya spesifik bir yaralanma ile ilişkili olmayan, sık rastlanan bir semptomdur. Ağrı şiddetli olsa bile tedavi edildiği zamanki hızıyla hatta bazen daha hızlı bir şekilde kendi kendine ortadan kalkabilir. Bir haftadan uzun süren bel ağrısı ataklarının büyük bir kısmı bir ay içinde kendi kendine azalır. Bel ağrısını iyileştirmek...
  2. bel ağrısı için ne zaman doktora gtimeliyiz

bel ağrısı için ne zaman doktora gtimeliyiz

Bel Ağrısı İçin Ne Zaman tıbbi Yardım Almak Gerekir? Bel ağrısı genellikle çok şiddetlidir ancak işin iyi tarafı bel ağrısının kaynağının pek çok kişide tıbbi açıdan çok tehlikeli olmaması, problemin genellikle kemik ve eklemlerden kaynaklanmmasıdır. Hafif bir bel ağrısı yakınması olan kişilerin pek çoğunun derhal bir tıp uzmanına başvurmaları gerekmeyebilir. Semptomlar herhangi bir tedavi...
  3. hamilelerde bel ağrısı için ne yapmalı

hamilelerde bel ağrısı için ne yapmalı

hamilelikte bel ağrısı olurmu hamileliğin ilk aylarında bel ağrısı olurmu gebelikte hamilelik belirtilerinde hamileyken Gebelerin kas-iskelet sistemi yönünden takibi ve ortaya çıkacak sorunların önlenmesi ve tedavisi hem anneyi doğuma hazırlar hem doğum sonucunda vücutta olan bazı değişiklikler olabildiğince erken düzelir. Ayrıca iyi...
  4. Bel ağrısı içi 40 altın kural

Bel ağrısı içi 40 altın kural

Uzmanlar tarafından bel ağrısına karşı uyulması gereken tavsiyeleri sizler için araştırdım arkadaşlarım... Bu tavsiyelerle bel ağrılarından bir nebzede olsa kurturabilirsiniz :tik: 1- Herhangi bir ağırlık taşımanız gerekirse, yükü vücudunuza asimetrik olarak paylaştırdıktan sonra taşıyın. Cisimleri bir yerden başka bir yere taşırken, belinizin dik pozisyonda olmasına dikkat edin. 2- Ağır...
  5. Gebelikte bel ağrısını azaltmak için öneriler

Gebelikte bel ağrısını azaltmak için öneriler

Gebelikte bel ağrısına neden olan başlıca nedenlerden birincisi karnın ağırlaşmasına bağlı vücudun ağırlık merkezinin öne doğru kaymasıdır. İkinci önemli neden ise debelikte relaxin hormonunun etkisi ile bel eklemleri ve diğer eklemlerde geveşeme olmasıdır. Eklem aralıklarında açılma olur. Eklemlerin etrafındaki bağlarda esneklik artar. Gebelerin bellerindeki lordoz (içe çökük olma) artması da...

Sayfayı Paylaş