gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Bel Ve Sırt Ağrısı Çeken Hamile Melekler Burayaaa

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

gebelikte bel ağrısı,gebelikte bel ve sırt ağrısı,

Kimler gebe ve kimler şuan bel ve sırt ağrısı çekiyor meleklerim?Gebelik güzel olduğu kadar bir o kadarda
    bizi ve bedenimizi zorlayıcı olsa gerek ama napalım güzel bebişlerimiz için katlanmak zorundayız..Peki neden bu ağrıları yaşarız biz bunu öğrenelim..

Hamilelik sırasında en çok belirtilen şikayetlerdendir bel ağrısı ve sırt ağrısı. Bu şikayetler genellikle doğumdan 2-3 ay sonra kaybolur. Gebelik sırasında fetusun giderek büyümesi ve ağırlaşması bel ağrısının başlıca nedenlerindendir. Diğer bir neden de gebelik sırasında vücuttaki bağlarda gevşemeye neden olan hormonların artmasıdır. Bu gevşemenin amacı bebeğin doğum kanalından rahat geçmesini sağlamaktır.

Gebelik sırasında bel ağrısını azaltmak için alınabilecek önlemlerden bazıları şunlardır:

- Uzun süre ayakta kalmamak ve uzun süre yürümekten kaçınmak
    - Çok ağır yükler kaldırmamak
    - Sizi rahatsız edecek pozisyonlarda uzun süre kalmamak
    - Sırt kaslarını kuvvetlendirecek egzersizler yapmak

Bel Ve Sırt Ağrısı Çeken Hamile Melekler Burayaaa konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte bel ve sırt ağrıları

Gebelikte bel ve sırt ağrıları

Gebeliklerin ağrı ve sızıları sizi mutsuz etmek için değildir. Bunlar vücudunuzun doğuma hazırlanmasının yan etkileridir. Bel ve sirt ağrıları da böyledir. Genellikle hareketsiz olan kasık bölgesi eklemleri, doğumda bebeğin geçişini kolaylaştırmak amacıyla gebelik süresince, gevşemeye başlar. Bu, karnınızın iyice büyümesiyle birlikte vücudunuzun, kas-iskelet sisteminin dengesini bozar....
  2. Sık rastlanan sırt ve bel sorunları

Sık rastlanan sırt ve bel sorunları

bel agrisi boyun tutulmasi sinirden kaynaklanan sorunlar lumbago koksidini hakkindaki tüm bilgiler icin meleklermekani.com selam kizlar! malüm sirt agrilarina bir cogumuz sIkca rastlariz.. Peki bunlarin sebebi nelerdir ve nereden kaynaklandigini biraz anlamak icin, bu yaziyi birlikte okuyalim: ÖZGÜL OLMAYAN SIRT VE BEL AĞRISI Sırtından ve belinden sorunu olan birçok kişi kısa süreli...
  3. Hamile Melekler Geceleri Uyku Problemleri Yaşayanlar Burayaa

Hamile Melekler Geceleri Uyku Problemleri Yaşayanlar Burayaa

gebelikte uyku,gebelikte uykusuzluk, Melekler hamilelikte uyku sorunları uyuyamama gibi sorunlar yaşıyor musunuz?Ben bir kaç yerden öle duymuştum gebelikte özellikle de son aylara yaklaşıldığında anne adayları uyumakta zorluk çekiyorlarmış rahat uyuyamıyorlarmış sizlerde böle problemler yaşıyor musunuz bizimle paylaşır mısınız? Ben hatta şöyle ilginç bir şey duymuştum hamiş annenin biri...
  4. Hamilelikte Bel Ağrısı Sırt Ağrısı Için Egzersizler

Hamilelikte Bel Ağrısı Sırt Ağrısı Için Egzersizler

hamilelikte bel ağrısına ne iyi gelir ,gebelikte bel ağrısına ne iyi gelir,hamilelikte bel ağrısı,gebelikte bel ağrısı için egzersizler,hamilelikte sırt ağrısına iyi gelen egzersizler hamilelik sırasında en çok belirtilen şikayetlerdendir bel ağrısı ve sırt ağrısı. Bu şikayetler genellikle doğumdan 2-3 ay sonra kaybolur. gebelik sırasında fetusun giderek büyümesi ve ağırlaşması bel...
  5. Bel çektirme, rahim düzeltme yöntemi ile hamile kalanlar burayaa

Bel çektirme, rahim düzeltme yöntemi ile hamile kalanlar burayaa

Kızlar ben bu ay bel verim çektirdim işin ehli bi teyzeye, rahim eğriliği varmış bende. 1 düşük sonrası 1 yıl hamıle kalamadım her türlü testler yapıldı hiçbirşey yok, en son öneriler doğrultusunda bel ve rahim çektirdim. Rahmımın egrı oldugunu söyledi. Bakalım nasip.. Beklemedeyim. Bu yolla hamile kalan var mı çok merak ediyorum :oops::oops:

Sayfayı Paylaş