gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Belde tarihinde ilk kez 23 Nisan kutlandı...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Belde tarihinde vatandaşlar ilk kez bir 23 Nisan kutlamasına şahit oldu. Herkes mutluydu. Öğrenciler ve veliler elele halay çekip, şarkılar söyledi. Burası neresi mi? Hakkari'nin Durankaya beldesinde ilk defa 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen bir törenle kutlandı.
    Pınarbaşı İlköğretim Okulu tarafından düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Etkinlikler karşısında şaşıran belde sakinleri, canlı müzik eşliğinde halay çekerek kutlamaları düğün törenine çevirdi. Belediye Başkanı Fatih Keskin, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrencilerle kol kola girerek halay çekti.
    Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu, gösteriler yapıldı.
    Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Fatih Keskin, ilk defa beldelerinde 23 Nisan Bayramı kutlandığını ve bundan büyük bir zevk aldıklarını söyledi. Başkan Keskin, "Bu etkinlikler beldemizde ilk defa yaşanıyor. İçimizde bu bayramı bilmeyenler var. Bu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk çocuklarımıza armağan etmiştir. Hepimiz bu topraklarda birlik ve beraberlik içersinde yaşamak zorundayız. Başka da gidecek yerimiz yoktur. Bir birimizi kırmayalım ve üzmeyelim" dedi.
    Etrafı Türk bayrakları ile süslenen okulda devam eden kutlamalarda öğrenciler tarafından bölgede doktorun olmamasını konu alan tiyatro gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli oyunların oynandığı tören yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile son buldu.

Belde tarihinde ilk kez 23 Nisan kutlandı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarihte diyeti ilk kez erkekler uygulamış...

Tarihte diyeti ilk kez erkekler uygulamış...

Günümüzde durum biraz farklı da olsa, ilk zayıflama diyetinin, bir erkek tarafından uygulandığını biliyor muydunuz meleklerim? Tarihte ilk diyet 1000'li yıllarda william the conqueror (kral william) tarafından denenmiş. Kral william, bir savaş esnasında, fazla kilolarının sebebi ile atından düşünce çok üzülmüş ve kilolarından kurtulmaya karar vermiş.... Uyguladığı diyet ile belli bir...
  2. 23 Nisan Notaları Melodika

23 Nisan Notaları Melodika

23 Nisan Notaları Melodika Selam kızlar sizden 23 Nisan Notaları Melodika notalarını rica ediyorum kızımı çalıştırıyorumda:)
  3. 23 Nisan 1920 Şiirleri

23 Nisan 1920 Şiirleri

23 Nisan 1920 Şiirleri istiyorum sizden kızıma 23 Nisan 1920 Şiirlerini ezberletmem lazım.
  4. 23 nisan şiirleri

23 nisan şiirleri

23 nisan şiirleri istiyorum sizden 4 de giden kızım tuna için bir şiir bulup ezberletmem lazım.
  5. 23 Nisan Kutlama Resimleri 2013

23 Nisan Kutlama Resimleri 2013

bu konu ulusal egemenlik ve çocuk bayramı 23 nisan ile ilgili kutlama kartlarına yer vermektedir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2013 yılın da Salı günü kutlanacak. Atatürk'ün çocuklra armağan ettiği bu özel gün için kutlama kartaları arıyorsanız sizlere resimli 23 Nisan kartlarını paylaşıyorum. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını yönetim ve şahsım adına...

Sayfayı Paylaş