Bele Bardak Çektirmek Faydalımı?

Uzman SühaN

Administrator
Bele Bardak Çektirmek Faydalımı?
Bele Bardak Çektirmek Faydalı mı Bele bardak çektirenlen kadınlar nelere dikkat etmeli ?

Ninelerimizden gördüğümüz bardak çekmenin faydaları saymakla bitmiyor daha önce kocakarı yöntemi olarak kabul edilen bardak çekmenin bilimsel olarak da yararlı olduğu kanıtlandı.
Geleneksel şifa yöntemi bardak çekme; modern tıp tarafından güncellendi ve aralarında Victoria Beckham’ın da olduğu dünya yıldızlarını rahatlatmaya başladı
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Rabia Cerrah Karanfil, ‘kupa terapisi’ denen yöntemin, ilaç kullanmak istemeyenlerin tercihi olduğunu söyledi. Yani düşünün kızlar anamızdan dedemizden atalarımızdan kalan barçak çektirme yöntemini dünyaca ünlü bir kadınlar da yapıyor. E iyi geliyor diyor :D:D
bele bardak çektirmek faydalımı.png

BELE BARDAK ÇEKTİRENLER DİKKAT ÖNCE MORARIP İYİLEŞİYOR

Sabah’taki habere göre, Dr. Karanfil, 3 bin yıllık geçmişi olan tedaviyle ilgili şu bilgileri verdi: “Kas spazmı olarak bilinen rahatsızlıklarda, adale içinde yorgunluğa neden olan laktik asit ağrı yapar. Kupa terapisi ile sertleşen bölgedeki kan dolaşımı artırılarak laktik asit uzaklaştırılır, idrar yolu ile atılır. Vakumla oluşan morarma sayesinde de, beden sahip olduğu tüm yapıcı ve iyileştirici kimyasalları o bölgeye yönlendirir. Tüm kas, eklem ve sinir yapıları onarılarak iyileşir.”

BELE BARDAK ÇEKTİRMEK FAYDALI MI NELERE İYİ GELİYOR?

1. Aşırı yorgunluğun azaltılması.
  2. Soğuk algınlığı sonucu vücutta oluşan kırgınlıkların giderilmesi.
  3. Kaza sonrası yaşanan kas ağrılarının tedavisi.
  4. Baş ağrısı ve bel tutulması.
  5. Kürek ve kol kemiği, eklem ve bel kasları zorlanmalarına bağlı ağrılar.
  6. Sinirsel kasılmalar.
  7. Bel ve boyun bölgesindeki disk kayması sonucu oluşan ağrılar.
  8. Romatizmanın neden olduğu rahatsızlıklar.
  9. Vücutta kireçlenme sonucunda oluşan ağrılar.
Özellikle günün yorgunluğunu atmak için, bedenen çalıştığınız işlerden geriye kalan ağrıların azaltılması için kullanabilirsiniz son derece faydalıdır. Özellikle anam babam usülü olan ispirto ile pamuk ile de bu yöntemi kullanabilirsiniz kızlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman zaman eşimin isteği ile kendisine yapıyorum ben çay bardağı kullanıyorum bunu yapmak için bir şişten yararlanıyorum şişin üstüne yeterince pamuk sarıyorum ve ispirto ya batırıyorum taha sonra yakıp bardağın içine iki üç saniye tutup ağrıyan bölgeye uyguluyorum beş on dk bekletiyorum ama şimdiden söyleyim kızlar yaptığınız alanlarda ağrının durumuna göre kızarmalar morarmalar olacaktır nihayetinde camın içindeki havayı ateş bitirerek bir vakum görevi görüyor.

daha sonrada vikis ile yağlayıp ilgili misal sırt bölgesi için de baya ısıtılmış havlu uygulaması yapıp yatırıyorum güzelcene terledikten bi kaç saat sonra da banyosunu yapıyor oooh mis tavsiye ediyorum kızlar.

ÖNEMLİ NOT : Bu arada hızlı şekilde yapacak iseniz en az yanında soğumada olan üç beş bardak daha bulundurun. Çok ısındığından yaptığınız kişinin canı acıyabilir. Özellikle soğuk algınlığında bele bardak çok yararlı ben tavsiye ediyorum. Üstüne banyodan sonra güzel bir şekilde yapacağınız ıhlamur ballı olursa harika olacaktır tüm bronşları açar ve ciğerleri de ayrıca rahatlatır.

Geri