gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

Beled suresi

Konu, 'A-B' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Abdulgani Nablüsî'ye göre; Beled süresîni rüyasinda görüp okuyan veya okuyandan dinleyen kim-se, yemin ettigine pisman olarak , bir daha yemin etmege tövbe eder. Kendisine kötülük edenlere iyilikle karsilik verir. Cömert bir kisidir. Fakirlere ve düskünlere yardim etmekten çekinmez. Bir baska rivayete görede: Rüyada Beled süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yetimleri terbiye etmeye, yoksullari doyurmaya, merhametli ve sefkatli olmaya isarettir.

Beled suresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Belediye mühürledi, arbede çıktı

Belediye mühürledi, arbede çıktı

Muğla'da Belediye, televizyon ve gazete işyerini mühürleyince arbede çıktı. MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde Kanal 48 Radyo ve Televizyonu'nun bulunduğu binayla, günlük yayımlanan Çağdaş Marmaris Gazetesi, belediye tarafından mühürlendi. Mühürleme sırasında belediye görevlileri ile tesis sahipleri ve bazı gazeteciler arasında arbede çıktı. Yerel yönetime muhalif yayınlar yaptığı bilinen...
  2. Belediye Baksın :)

Belediye Baksın :)

- aşkım baksana bana + ne var hatice? - aşkım ağlarım ama + ulan noldu gene ya? - aşkım baksana bana + sana belediye baksın - çok komik - aşkım versene bana + çok beklersin selim - aşkım ağlarım ama + geber - aşkım baksana bana aşkım + belediye baksın maaş baqlasın + aşkım baksana bana - bu ara ihtiyacım war sana + aşkım ağlarım ama - iltifat ettim manyak karı.. +...
  3. Suretıl beled

Suretıl beled

Rüyada Beled süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; yetimleri terbiye etmeye, yoksullari doyurmaya, merhametli ve sefkatli olmaya isarettir.
  4. Sinop Belediye Başkanı'na saldırı

Sinop Belediye Başkanı'na saldırı

Sinop Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, uğradığı silahlı saldırıda elinden yaralandı. Edinilen bilgiye göre, Zeki Yılmazer, tersane yöresindeki bir kıraathanede otururken içeri giren 25 yaşlarındaki bir kişi, Yılmazer'in oturduğu masaya giderek tartışmaya başladı. Tartışma sırasında tabanca ile birkaç el ateş eden kişi, daha sonra kaçtı. Açılan ateş sırasında Zeki Yılmazer elinden, seken...
  5. BELED (Şehir)Suresi hakkında bilgi ve Türkçe meali

BELED (Şehir)Suresi hakkında bilgi ve Türkçe meali

BELED Mekke'de Kaf sûresinden sonra inmiştir. 20 (yirmi) âyettir. Adını, ilk âyette geçen, Mekke'yi anlatan ve "şehir" anlamına gelen "beled" kelimesinden almaktadır. Bu sûrede insanın yaratılışından, onun bazı davranışlarından, insana verilen üstün vasıflardan, o vasıfları iyiye kullanmayanın kötü âkıbetinden, iyiye kullananların da mutlu geleceklerinden söz edilir....

Sayfayı Paylaş