gebe
  1. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63

Belli Olmuyor mu?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Cennet-ul Meva tarafından paylaşıldı.

İsa aleyhisselam bir ağacın altında dua eden birini gördü. Dikkatlice baktığında adamın ayakları yürümeyen bir kötürüm olduğunu anladı. İki gözü de görmüyordu. Vücudunda ise baras hastalığı olduğu anlaşılıyordu. Ama adam bütün bunlara rağmen ellerini kaldırmış mutluluktan uçacakmış gibi dua ediyordu: - Ey nice zenginlere vermediği nimeti bana ikram eden Rabbim! Sana ağaçların yaprakları sayısınca şükürler olsun!..

Hazret-i İsa kötürüm adama yaklaştı:

- Ayağın yürümüyor, gözün görmüyor. Bedenin de sıhhatli görünmüyor? Buna rağmen çoğu zenginlere verilmeyen nimetlerin sana verildiğini düşünmekte, bunun için de büyük bir mutlulukla şükretmektesin. Hangi nimettir nice zenginlere verilmediği halde sana verilen?

Kapalı gözleriyle sesin geldiği yana yönelen kötürüm adam dedi ki:

- Efendi! Allah bana öyle bir kalp vermiş ki, o kalple Onu tanıyorum. Öyle de bir dil vermiş ki, o dille de ona şükrediyorum. Halbuki, dünyanın serveti elinde olan nice zenginler var ki, kalbinde Onu tanıma sevinci, dilinde de Ona şükretme mutluluğu yoktur. Ama gel gör ki, ayakları topal, gözleri kör, bedeninde hastalıklar bulunan bu kötürüm adama Rabbim, bu sevgiyi ihsan eylemiş, bu nimetin farkına varma tefekkürünü nasip eylemiş. İşte bunu düşününce kendimi tutamıyor da:

- Nice zenginlere vermediği nimeti bana veren Rabbim! Sana ağaçların yaprakları sayısınca şükürler olsun! Diye teşekkürden kendimi alamıyorum.

Kafa gözü kapalı da olsa kalp gözü açık olan bu adama yaklaşan İsa aleyhisselam:

- Ver şu elini öyle ise! diyerek elinden tutar, eğilerek görmeyen gözlerinden öper.

Peygamberin dudaklarının değdiği gözler anında açılır. Karşısındakinin İsa aleyhisselam olduğunu görünce heyecanlanan adam:

- Sen şu ölüleri dirilten, hastalara şifalar bahşeden mucizelerin sahibi Peygamber değil misin? der. İsa Peygamber:

- Belli olmuyor mu? deyince:

- Gözlerimden belli oluyor da ayaklarımdan henüz belli değil, der. Tebessüm eden Hz. İsa:

- Sen hele bir ayağa kalkmayı dene! Deyince, silkinen kötürüm adam dimdik ayağa kalkar.

Ayakları üzerine dikilebildiğini anlayınca söylediği ilk sözü şu olur:

- Ey Allahın Nebisi, sendeki bu mucizeler de O�ndan değil mi? Öyle ise izin ver de geç kalmayayım, O�na şükredeyim, diyerek hemen yere iner, başını secdeye koyar ve der ki:

- Rabbim! Seni tanıyan bir kalple, şükreden bir dil nimetinin şükrünü yapmaktan acizken, şimdi gören bir çift gözle, yürüyen iki de ayak da lütfettin. Artık bilemiyorum nasıl şükretmem gerekiyor bu eşsiz nimetler karşısında?

Bu sırada çevreden toplanan halk, gösterdiği bu mucizelerden dolayı İsa aleyhisselamın elini öpmek isterler. Ama Allahın Nebisi işaret eder:

- Benim değil secdedeki şu kötürüm adamın elini öpün!..

Bir kardeş eller yok ayaklar yok. Abdesti sadece kafasını uzatarak alıyor. Ve her gün protez bacaklarla 2km.yürüyerek derse geliyor.
    Ya Siz?

Belli Olmuyor mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 8 günde kanda gebelik belli olur mu?

8 günde kanda gebelik belli olur mu?

Kızlar mehaba bilenler biliyor ben 02.12.2011'de aşılama yaptırmıştım ve doktorum bana 09.12.2011de de progestan istedi diye biliyordum ama hem progestan hem de betahcg istemiş kan verdim geldim akşama doğru saat 4 gibi sonuçlar çıkacakmış merakım şu hiç 8 günde betahcg sonucu çıkan var mı? Gebelik olsa belli olur mu ki? Yada yok denilse de sonuca güvenilir mi? ben çatlatma iğnesi kullanmıştım...
  2. 2012 Eurovision Şarkımız belli oldu mu?

2012 Eurovision Şarkımız belli oldu mu?

2012 Eurovision Şarkımız belli oldu mu kızlar? Can bonomonun hangi şarkısıyla eurovisiona gidiyoruz ?
  3. Play off süper final fikstürü belli oldu mu?

Play off süper final fikstürü belli oldu mu?

play off süper final fikstürü belli oldu mu acaba arkadaşlar? ligin bitmesi ile başlayacak süper finalde hangi takımlar, hangi eşleşmeler ile oynayacak acaba çok merak ediyorum, yardımcı olun lütfen...
  4. survivor gönüllüler takımı belli oldu mu?

survivor gönüllüler takımı belli oldu mu?

Survivor ünlüler takımı belli oldu peki ya gönüllüler?Acaba gönüllülerde de tanıdığımız simalar olacakmı?
  5. 11 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

11 haftalık bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur,bebeğin cinsiyetini ne zaman öğrenirim,bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur,bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler Bebeğimin cinsiyetini en erken ne zaman öğrenebilirm,bebeğin cinsiyeti kesin olarak ne zaman anlaşılır ,bebeğin cinsiyeti hakkında sor ve cevaplar özellikle uzman doktorlar bebeklerin cinsiyetlerini 11.ci haftadan sonra zaman içinde...

Sayfayı Paylaş