Bembeyaz dişler için bakım önerileri

Uzman SühaN

Administrator
Bembeyaz dişler için bakım önerileri
dişler nasıl beyazlatılır,sararan dişler nasıl beyazlatılır,sararan dişler için bakım önerileri,beyaz dişler için diş beyazlatma kürleri hakkında bilgiler

Sağlıklı ve bembeyaz dişler, harika bir gülümseme, sosyal hayatınız açısından oldukça önemli bir görüntü oluşturur.

Dişlerinizi beyazlatmak için evde de rahatlıkla uygulayabileceğiniz yöntemler var.

İşte o 3 basit yöntem:

Limon
Limon suyu ile dişlerinizi fırçalamak kısa vadede beyaz dişlere kavuşmanızı sağlayacaktır. Ancak içine biraz su eklemeyi unutmayın, limon suyunu dişlerinize direkt uygulamamalısınız.Kabartma tozu
Kabartma tozu dişleri beyazlatmanın bilinen en basit yollarından biridir. Küçük bir bardağa kabartma tozu, su ve tuz ekleyin. Sonra dişlerinizin her yerini bu karışımla ovduktan sonra, diş macunu ile yıkayın. Bunu haftada iki kez tekrarladığınızda, sonucu göreceksiniz.

b.jpg

Çilek
Yaz meyvesi çilek, diğer iki çözüme nazaran herkesin sevdiği bir tat olmasıyla daha avantajlı. Çilek suyunu dişlerinizde birkaç dakika kalmasını sağlayarak ya da ikiye bölünmüş bir çilekle dişlerinizi ovalayarak iyi bir sonuç elde edebilirsiniz. Çünkü çilek içeriğinde; diş macunlarında bulunan, laktik asit dedikleri enzime sahip…Diş beyazlığı, güzel bir gülümsemenin ortaya çıkmasına yardım eder. Çarpık ve sarı dişlere sahip olan kişiler çoğu zaman dişlerini saklayarak gülerler. Bu durum psikolojilerini etkiler ve kendilerini toplum içinde rahat hissedemezler. Çarpık dişlerin tedavisi ortodontist tarafından düzeltilebilir. Tabi bir de sarılığın giderilmesi gerekir. Bunu için diş hekimine başvurulabilir. Ancak maddi yönden biraz pahalı bir müdahale olduğu için insanlar kendi kendilerine beyazlatma yöntemlerini tercih edebiliyorlar. Bunun için evde yapabileceğimiz pek çok yöntem bulunmaktadır. Hem ucuza hem de sağlıklı yollardan dişlerimizdeki sarı renkten kurtulabiliriz.

Evde diş beyazlatma denilince akla ilk olarak karbonat geliyor. Ancak karbonatı doğrudan uygulamak pek çoğumuzu rahatsız ediyor. O yüzden şimdi sizlerle karbonatı daha sevimli hale getirebilecek bir kaç yöntem yazalım:

KARBONAT ve ÇİLEKÇilek, diş eti kanamasını durdurucu özelliğe sahiptir. Ayrıca diş yüzeyindeki zorlanmaları ortadan kaldırır ve plak oluşumunu engeller. Karbonattaki sodyum bikarbonat, köpürmeyi sağlayarak diş yüzeylerindeki lekeleri çıkarır. Ağız içine pek çok faydası olan çilek ve karbonatı buluşturalım o halde. Bir avuç çileği püre haline getirip içine yarım çay kaşığı karbonat atıp karıştıralım. Ağzımızı su ile çalkalayıp iyice temizleyelim. Temiz bir diş fırçası ile karışımdan alarak dişlerimizi fırçalayalım. Dişlerin arasına kaçan çilek tohumlarını diş ipi ile temizleyebilirsiniz. Bu yöntemi ayda bir ya da iki kere uygulamanız tavsiye edilir. Çünkü fazla uygulamada diş minesine zarar verebilir.

Yediğimiz içtiğimiz yiyecek ve içeceklerin kalıntıları ağız ve diş hijyeni tam olarak sağlanmadığında dişlerde çeşitli sıkıntılarla birlikte sararmaya ve lekelenmeye yol açmaktadır.dişlerin beyazlatılması için, evde uygulanacak bazı yöntemlerden destek alınabilir. Bu yöntemler arasında kullanılan karbonat ve limon oldukça yaygındır.Dişlerin sağlıklı bir görünüme sahip olması açısından ve dişlerin ağızda koku oluşturmaması için dişleri karbonatla fırçalamak gerekmektedir. Daha beyaz görünen dişlere sahip olmanın yolu her evde bulunan iki malzemeyi karıştırarak mümkün; karbonat ve limon.1 tatlı kaşığı karbonatın üzerine yarım limonun suyunu sıkın.Limon suyu ve karbonatı iyice karıştırarak köpük haline getirin.Hazırladığınız karışımı bir pamuk yardımı ile dişlerinize sürün.

Ben dişlerimi karbonat ve limon karışımıyla beyazlatıyorum. Ayrıca bu karışımla dilimi de temizliyorum. Ağız yaralarına çok iyi geliyor.

Haftada 1 defa ağız bakımı için tuzlu suyla gargara yapıyorum. Ardından limon , karbonat, adaçayı tozunu karıştırıp dişlerimi fırçalıyorum. Bu 3 güçlü bileşim dişlerimi inci gibi beyaz yapıyor. Ayrıca çilek olduğu zaman diş beyazlatmada çilekte kullanıyorum.Çilek diş minesine iyi geldiği gibi dişleri beyazlatıyor.

Geri