gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben 40 hadisi şerif sorucaktım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

sa melekler ben 40 hadisi şerif sorucaktım biliyorsunuz kırk hadis öğrenmek lazımmış.yardımcı olursanız sevinirim.

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    sevgili misafirimiz aradığınız hadislere BURAYA tıklayarak ulaşabilirsiniz
    sevgiyle kalın

ben 40 hadisi şerif sorucaktım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. hadisi şerif

hadisi şerif

اَلإِسْلاَمُ حُسْنُ الْخُلُقِ İslâm, güzel ahlâktır. مَنْ لاَ يَرْحَمِ النَّاسَ لاَ يَرْحَمْهُ اللَّهُ İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez. اَلدَّالُّ عَلىَ الْخَيْرِ كَفَاعِلِهِ Hayra vesile olan, hayrı yapan gibidir. لاَ يُؤْمِنُ أحَدُكُمْ حَتَّى يُحِبَّ لأخِيهِ مَا يُحِبُّ لِنَفْسِهِ Hiçbiriniz kendisi için istediğini (mü’min) kardeşi için istemedikçe (gerçek)...
  2. 40 hadis

40 hadis

melek ve ahiret inancı ile ilgili hadisler 1 اَلدِّينُ النَّصِيحَةُ قُلْنَا: لِمَنْ )يَا رَسُولَ اللَّهِ ؟( قَالَ: لِلَّهِ وَلِكِتَابِهِ وَلِرَسُولِهِ وَلأئِمَّةِ الْمُسْلِمِينَ وَعَامَّتِهِمْ (Allah Rasûlü) “Din nasihattır/samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi....
  3. Hadis-i Şeriflerden Seçmeler

Hadis-i Şeriflerden Seçmeler

kısa hadisi şerifler kisa hadisi serifler serifler kisa şerifler kısa Seçme Bazı Hadis-i Şerifler Allah bir millet hakkında hayır dilerse, yumuşak huylularını başlarına idareci yapar. Aralarında bilginlerin(aydınların) sözü ve hükmü geçer. Malı ise, cömertlerine verir. Allah bir millet hakkında da şer dilerse, kötülerini (sefihlerini) onlara...
  4. Hadis-i Şeriflerden Seçmeler5

Hadis-i Şeriflerden Seçmeler5

dert ile ilgili hadisler allah inancı ile ilgili hadisler inançla ahiret inancı melek ve ahiret Hz.Peygamber, bir gün ashabına: İnsanları en çok cehenneme girdiren şey nedir? diye sordu. Ashap: Allah ve Resulü bilir ancak, dediler. Hz Peygamber: İki uzvudur ki, biri ağzı, diğeri ferci (cinsiyet organı), buyurdu. Sonra tekrar sordu: İnsanların en çok cennete eriştiren şey nedir? Ashap, aynı...
  5. 40 hadisi şerif

40 hadisi şerif

40 hadisi şerif, 40 hadis, hadisler, hadisler hakkında bilgiler sevgili melekler sizlerle 40 hadisi şerifi sunuyoruz 40 HADİS 1 اَلدِّينُ النَّصِيحَةُ قُلْنَا: لِمَنْ )يَا رَسُولَ اللَّهِ ؟( قَالَ: لِلَّهِ وَلِكِتَابِهِ وَلِرَسُولِهِ وَلأئِمَّةِ الْمُسْلِمِينَ وَعَامَّتِهِمْ (Allah Rasûlü) “Din nasihattır/samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da;...

Sayfayı Paylaş