Ankilozan spondilit olanlar ben de AS miyim ? duruş bozukluğu kambur olanlar yardım

C

caresizadam

Forum Okuru
Ankilozan spondilit olanlar ben de AS miyim ? duruş bozukluğu kambur olanlar yardım

Ankilozan spondilit olanlar ben de AS miyim ? duruş bozukluğu kambur olanlar​

19 yaşındayım. Her genç gibi 8 saatim uyumak 5,6 saatim universitede geri kalan ise evde oturmakla pc başında vs. geciyo. Suan bile bu yaziyi bel agrisi cekerek yaziyorum.
Oncelikle bu taniyi nerden koyduguma geleyim. kucuk yastan beri pek spor yapmayan genellikle (tatil gunlerinde hele full) hareketsiz biriyim boyumda 1.90.
yerde ayaklarimi uzattigimda birakin dik oturmayi arkaya kamburum cikarak oturuyorum. ayakta durdugum zaman yere 90 derece egilip , parmaklarimla ayagima degmeye calisirken zorlayinca degiyorum ama kamburum cikiyo yandan bakinca, ama dizlerimi cok hafif 5,10 derece falan buktugumde yere sorunsuzca egilebiliyorum.

Hemde sirtim dumduz oluyor kamburum cikmadan, bunun nedenlerini arastirirken kas kisaligi kifoz vs en sonunda as hastaligini gordum, belki bu zamana kadar kafama takmiyodum 2 gündür hayatim durdu moralmen coktum.. ya vardi ya yoktu bilemem bu bel agrilari ama dun butun gece spor yaptim sabah uyandim bel agrisi cekiyorum. hareket ettikce geciyor aksama bisey kalmiyor, doktora gidicem ama.istanbulda randevu almak oldukca guc. kafayi yemek uzereyim.

Bu gecebildigim en kisa ozetti lutfen birileri yardimci olabilir mi. eger as isem ankilozan spondilit butun kemiklerimi tek parca haline getirip kamburlasip felcli gibi olmak istemiyorum doktor var derse okulu birakir ölürüm heralde. Lütfen As yani ankilozan spondilik olanlar bana yardım edebilir mi ne yapmam gerekiyor ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba canım yersiz bir sıkıntıya kapılmışsın. Kamburluk değilde duruş bozukluğun vardır. Sürekli düzensiz yamuk oturduğundan kambur gibi görünebilirsin.Dik durmak bile sırtında ağrı yapabilir çünkü alışık olmadığın bir duruş.Dün yaptığın spor ham oluşundan ertesi gün ağrıya neden olmuş olabilir.Vehim yapma ama hekime görün mutlaka..

Kamburluk ve duruş bozukluğu olanların dikkatine !

Selamlar hayatım. Benim eşim çok uzun yıllar bilgisayar başında muhasebe işleri ile iştigal etti biraz kilo almadan duruşu günden güne bozuldu. Hatta bunu nasıl farkettik sana onu anlatacağım.

Eşimin ailesinde kalıtımsal olarak böbrek rahatsızlığı bulunmakta. Hep ben ona duruşun yürüyüşün de bozuk senin diyordum yok benim sırtım da değil böbreklerim ağrıyor diyordu. Bu durum emin ol on yıllarca sürdü.

Geçtiğimiz aylarda bu böbreklerim kopacak diye doktora gitti bir ton tahlil sonucunda böbreklerinin pırıl pırıl olduğu ortaya çıktı. Eşim de sırtındaki ağrılar için gittiğinde kaslarının zayıf ve skolyoz denen bir hastalığı olduğunu sırtına böbrek değilde onların ağrısının vurduğu ortaya çıktı.

Sonuç olarak eşim benim gittiğim spor salonuna yazılarak iki ay kadar aletli pilatese gitti şimdi gayet iyi. Duruş bozukluğun olsa bile bunu spor ile düzeltebilirsin bilgin olsun geçmiş olsun.

Ki senin yaşında küçük her türlü düzelecek bir durum bilgin olsun sakın sıkıntı yapma.

Geri