gebe
  1. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63

Ben Asla Yalan Söylemem Testi

Konu, 'Kadınca' kısmında ARZUZU tarafından paylaşıldı.

Melekler şimdiden duyuyorum sanki sizleri Ben Yalan Söylemem diye... Size yalan söylenmesinden nefret ediyorsunuz. Pekiyi, siz kendiniz yalan söylediğinizde ne kadar rahatsız oluyorsunuz.Aşağıdaki cümlelerden sizin de ağzınızdan çıkmış olanlarını “doğru” diyerek cevaplayın.

1. Sadece bir kere birlikte olduk/Yalnızca bir kadeh içtim.
    2. Bu güne kadar işten bir tek kalem bile yürütmedim.
    3. Kusura bakma, selam vermedim, seni görmemiştim.
    4. Bir lokma daha yiyecek halim kalmadı.
    5. “Pek” pahalı değildi.
    6. Bu gün işte canımı çıkardılar.
    7. Buna gerçekten çok ihtiyacım vardı.
    8. Sana ait olduğunu bilmiyordum.
    9. Merak etme, sırrını kimseye söylemem.
    10. Hayır, saçımın kendi rengi böyle.

Melekler Yukarıdaki sorulara mesela 1.D 2Y (DOĞRU YANLIŞ )DİYE YAZIN sonuçlarınızı görelim

2. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    1y 2d 3y 4d 5d 6d 7y 8d 9d 10d

3. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    cevaba hayret ettımmm nasıl bır cevap bu yaaa enteresan ;)
    Siz Kızılay balosuna giderken bağış zarfını evde unutanlardansınız.........

4. ARZUZU

ARZUZU Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    345
    Ödül Puanları:
    63
    banada aynısı çıktı hahaha
    Siz Kızılay balosuna giderken bağış zarfını evde unutanlardansınız.Kesinlikle para için evlendiniz

ÖzGüL bunu beğendi.
  5. ÖzGüL

ÖzGüL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    599
    Ödül Puanları:
    193
    arzuu bide kocalarımız zengin olaydı bız para için evlendıysek nerde bu para hahaha

ARZUZU bunu beğendi.
Ben Asla Yalan Söylemem Testi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sana Asla Yalan Söylemedim

Sana Asla Yalan Söylemedim

ben sana yalan söylemedim sana yalan söylemedim ben sözleri ben sana hiç yalan söylemedim sustumsa ekmeğin ve tuzun hakkı için alıngan bir cümlenin kahrını düğümlemeyesin diye kehribar akşamlarına sustum ve reddetttim kaygan dünya fotoğraflarında çalımlı bakışlarımı türlü çeşit müşkülü eşeledim konuşurken halbuki ne kaygan dünyaya reddiyelerim ne güze haşiye müşküller senin üstü...
  2. Yalan Testi...

Yalan Testi...

Buyrun Meleklerim Yalan konusunda kendimizi test edelim :D:D Cevaplarida paylasalim ama :D:D bende bu cikti :sinir: Siz Kızılay balosuna giderken bağış zarfını evde unutanlardansınız :sinir: Ben Asla Yalan Söylemem Testi
  3. Çocukların Yalan Söylemesine Engel Olmak İçin!..

Çocukların Yalan Söylemesine Engel Olmak İçin!..

çocuğun yalan söylemesi, nasıl engel olunur, ne yapmalı, önlemler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Yalan söylemek,çocuklarda sık karşılaşılan bir sorundur.Bu davranışa dikkat etmek ve ''çocuktur,geçer'' dememek ,çare bulmak gerekir.Bu konuda yapmamız gerekenler için, Uzman Pedagog Elif Koca'ya kulak verelim: Yaşa göre farklılık gösteriyor...
  4. Yalan Söylemenin Caiz Olduğu Durumlar

Yalan Söylemenin Caiz Olduğu Durumlar

yalan söylemek, ne zaman zararsızdır, caiz olduğu durumlar, ne zaman yalan söylenebilir, sakıncası var mı, ile ilgili bilgiler burada melekler Hani beyaz yalan deriz ya melekler,zararsız,kimseyi üzmeyecek hatta bazı olayları tamir edecek..İşte o yalanlardan bahsetmek istiyoruz dini olarak..:) Bilesin ki yalan aslında haram ise de bazı hallerde, el-Ezkâr adlı kitabımda açıkladığım...
  5. İslamda Bilerek Yalan Söylemenin Hükmü Nedir?

İslamda Bilerek Yalan Söylemenin Hükmü Nedir?

yalan söylemenin günahı yalan söylemenin zararları yalan söylemenin günahı Yalan söylemek başlı başına zaten kötü bir ahlaktır. İslamda çok özel durumlar harici yalan söylemek büyük günahtır. Eğer birde yalan yere yemin ediliyorsa bunun günahı çok daha ağır oluyor. İslam da yalan yere yemin edenlerle ilgili dini bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Allah adı anılarak edilen yeminler ğamûs,...

Sayfayı Paylaş