gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Ben Bebeğimi Emzirirken Tekrar Gebe Kalma Riskim Var mıdır Diyen Anneler Buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

emziren anne hamile kalır mı,emziren anne hamile kalabilir mi, Kadınlar tarafından en çok merak edilen sorulardan bir taneside emzirirken gebe kalabilir miyim dir.

Bir çok kadının belkide başına gelmiştir bu durum bebeğimi emziriyorum ama ya tekrar gebe kalırsam üstüne diye korkmaya başlarlar.
    Bu durum kişiden kişiye değişebilir.Bir örnek vereyim ben bir arkadaşımın şuan 7 aylık bir bebeği var ve daha adet olmamış bunun dışında da emzirmeye devam ediyordu ki tekrar gebe kaldığını öğrendi arkadaşım süt nasıl olsa korur diye dikkat etmemiş fakat işte nadirde olsa bu durumlarla karşılaşmak mümkündür.

bu konuda uzmanların görüşü de şöyledir;

Eğer anne bebeğini sadce anne sütüyle besliyorsa ilk 6 ay gebelikten korunabilir.Bu yöntem halk arasında sütün koruması olarak bilinmektedir.Bu yöntemin başarısızlık oranı ise yüzde 1 yada 2 dir.

Fakat anne bebeğini düzenli olarak emziremiyorsa veya ek gıda veriyorsa sadece bu yöntemle risk dahada artar.Anne bebeğini düzenli olarak emzirse bile en geç 3 ay sonra ek bir hormon tedavisi önerilmektedir.

sahile uzan bunu beğendi.
  2. sahile uzan

sahile uzan Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.582
    Ödül Puanları:
    113
    bu tarz bilgilerde zayıfımdır tşk .

hatiss bunu beğendi.
  3. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0
    size faydalı olduysa ne mutlu bana

Ben Bebeğimi Emzirirken Tekrar Gebe Kalma Riskim Var mıdır Diyen Anneler Buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emzirirken Gebe Kalınır mı?

Emzirirken Gebe Kalınır mı?

emzirirken gebe kalınır mı emzirirken hamile kalınır mı emzirirken gebe kalmak Birçok lohusanın korkulu rüyasıdır, emzirirken gebe kalmak melekler. Ancak ne yazık ki sütün koruduğuyla ilgili batıl inançlar yüzünden pek çok lohusa zamansız şekilde tekrar gebe kalmakta, ya bebeği aldırarak ömür boyu vicdan azabı çekmekte, ya da uzun bir süre iki bebeğin büyütme sorunlarıyla başbaşa kalmakta ve...
  2. Gebe kalmayı planlıyorsanız ve artık anne olmaya hazırım diyorsanız buraya...

Gebe kalmayı planlıyorsanız ve artık anne olmaya hazırım diyorsanız buraya...

anne olmak istiyorum,gebelik,hamile kalmam için ne yapmalıyım gebe kalmadan önce neler yapmamız gerekir,dikkat edilmesi gereken durumlar Hamilelik her kadın için çok özel bir dönemdir ve bu dönemde hemen her anne adayı hem kendisi hem de bebeğinin sağlığını düşünerek son derece özenli davranması gerektiğini bilir. Günümüzde artık sadece hamilelik oluştuktan sonra değil hamilelik öncesinde de...
  3. Hangi Durumlarda Gebe Kalmam Zorlaşır Diyen Melekler Buraya

Hangi Durumlarda Gebe Kalmam Zorlaşır Diyen Melekler Buraya

hamile kalma,hamile kalmak için, Hangi durumlar da biz kadınlar gebe kalmakta güçlük çekeriz bunları burada öğrenelim.Senelerce uğraşmamıza rağmen gebelik elde edemezsek bunun altında yatan sebepleri mutlaka araştırmamız gerekir ve doktorumuza başvurmamız gerekebilir. Anne adayının aşırı kilolu olması, adetlerinde düzensizlik olması, aşırı uzun veya ağrılı adetler görmesi, sivilce...
  4. gebelik - gebe kalmayı kolaylaştıran öneriniz var mı

gebelik - gebe kalmayı kolaylaştıran öneriniz var mı

gebelik gebe kalmayı kolaylaştırmak için önerdiğiniz bi yöntem varmıdır..
  5. Skolyoz hastalarının gebe kalmalarında bir sakınca var mıdır?

Skolyoz hastalarının gebe kalmalarında bir sakınca var mıdır?

skolyoz nedir,skolyoz hastası hamile kalırmı,skolyoz hastasının gebelik süreci,skolyoz ve gebelik hakkında bilgiler Skolyoz ergenlik çağında kızlarda sık rastlanan bir hastalıktır. Bu hastalar çocuk sahibi olmaya karar verdiklerinde akıllarında birçok soru oluşmakta. Skolyoz hastalarının gebe kalmalarında bir sakınca var mıdır? Hayır. Skolyoz hastalarının gebe kalmasında bir sakınca...

Sayfayı Paylaş