gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Ben gidersem o gelir

Konu, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Dün sabah şehitlikte yatan Yarbay eşini ziyaret eden Firdevs Yılmaz büyük oğlu Doğukan’ın doğduğu güne ait anısını anlattı: "Hakkari’de doğum yaptığım gün, yan odada yaralı bir terörist yatıyordu. Eşim, Doğukan’ı kaldırıp teröriste gösterirken, ’Bu ülkeyi böldürtmeyiz. İşte, ben gidersem arkamdan bu büyüyüp asker olacak. Sizinki yol değil’ dedi." [FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]TERÖRİSTE MESAJ [​IMG] [/FONT]
    Hakkari’de doğduğu için ona Doğukan adını verdik. Doğum yaptığım gün, yan odada yaralı olarak ele geçirilen bir terörist yatıyordu. Eşim, Doğukan’ı kaldırıp teröriste gösterirken, ’Bu ülkeyi böldürtmeyiz. İşte, ben gidersem arkamdan bu büyüyüp asker olacak. Sizinki yol değil. Belki bu yaralanma senin için kurtuluş olur’ dedi. Oğlum, Hava Harp Okulu’na girmeyi arzuluyordu. Babasının bıraktığı yerden askerliğe, onun ilkeleriyle devam edecek. Oğullarımız Doğukan ve Batıkan onu yaşatacak, onlar da birer Alim Yılmaz olarak ülkelerine hizmet edecekler.
    AĞLAMAZDI

Askeri şehit düşünce Alim, hep yutkunur, bizim yanımızda kesinlikle gözyaşı dökmezdi. Onun sigara içişinden, yutkunuşundan ne düşündüğünü çok iyi anlardım. Her şehit töreninden sonra çocuklarına ve bana ’şehit olursam sakın ağlamayın, sakın hainleri sevindirmeyin’ diyordu. Allah, o an sabrını veriyor. Ağlamadım, ağlayanları teselli ettim. Artık, Alim’imle burada baş başayım. Onun sevdiği türküleri söyler, onun için ağıtlarımı yakarım. Eşime söz verdiğim için ağlamadım.

ÇOCUKLARA BEN SÖYLEDİM

[​IMG]İl Jandarma Komutanımızın bulunduğu aracın hedef alındığı söylenince hemen hastaneye gittim. Komutanla aynı araçta olduklarını biliyordum. O anda eşimin şehit mi, yaralı mı olduğunu bilmiyordum. Bana da kimse gözüme bakıp bir şey söyleyemedi. Eşim ve bir erimizin cenazesi geldi. Çocuklarımın babasının şehit olduğu haberini benden duymalarını istiyordum. Eve gidince, asker eşleri çocuklarımın yanındaydı. Bize ’şehit oldu’ diyemiyorlardı. Çocuklarım da babalarının yaralı olduğunu sanıyorlardı. Doğukan ve Batıkan, ’anne geçmiş olsun’ dediklerinde, ben de ’keşke sizlere geçmiş olsun diyebilsem. Başımız sağolsun çocuklar. Artık siz şehit oğlusunuz’ dedim."
    VATAN SAĞOLSUN

Yılmaz, aynı zamanda aile dostu olan eşinin bir silah arkadaşına, "Çocuklarım olmasa; ben Alim’in ardından yaşayamazdım. Kafama sıkardım ama, çocuklarım ve vatanım için inatla yaşayacağım. Vatan sağolsun. Vatan için iki oğlum, iki askerim daha var" dedi.

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ben gidersem o gelir
    Allah nur içinde yatırsın şehitlerimizi... Şehit eşlerine sabır versin, çocuklarına güç versin. Onlar asla yalnız değiller...

3. TÜLSÜ35

TÜLSÜ35 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Ben gidersem o gelir

Tüm şehitleimize ALLAHTAN rahmet ailelerine baş saglıgı diliyorum.Bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücü yetmez.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.....

Ben gidersem o gelir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sen Mutlu Ol Ben Giderim

Sen Mutlu Ol Ben Giderim

"Mutlu ol ! Martılar yüreğinin içinde olsun. Cesaret kapını çalarsa bir gün, Seni baba getiren martılar olsun !" BEn giderim,sen mutlu ol..İçime akıtırım gözyaşlarımı..Cismimi alıp,ruhumu alıp,tüm sözlerime ruhuma tıkıp,kilitleyip kapılarımı giderim,üzülme..Sadece mutlu ol ne olur.. Çocukuluğumun gözyaşları gibi masum ol,gençliğimin gülücükleri gibi az bulunur ol sen! Ne olur...
  2. sen mutlu ol ben giderim

sen mutlu ol ben giderim

sen mutlu ol ben giderim "Mutlu ol ! Martılar yüreğinin içinde olsun. Cesaret kapını çalarsa bir gün, Seni baba getiren martılar olsun !" BEn giderim,sen mutlu ol..İçime akıtırım gözyaşlarımı..Cismimi alıp,ruhumu alıp,tüm sözlerime ruhuma tıkıp,kilitleyip kapılarımı giderim,üzülme..Sadece mutlu ol ne olur.. Çocukuluğumun gözyaşları gibi masum ol,gençliğimin gülücükleri gibi az...
  3. Gidersen sen üzülürüm ben

Gidersen sen üzülürüm ben

GİDERSEN SEN ÜZÜLÜRÜM BEN Hep böylemi bakar gözlerinin içi senin? hep böyle mi sevdiğini söylersin bana? içinde biryerlerde uçan martılar gözlerinde bilmediğim pırıltılarla, “seni seviyorum” deme bana! içim bi tuhaf oluyor dokunmak istiyorum ellerine sonra, büyüttüğün kuşlara ekmek atmak birde güle-oynaya... “seni seviyorum” deme işte bana... alıp başımı gitmek istiyorum, çok...
  4. Şirketlerde Gelir-Gider Tablosu

Şirketlerde Gelir-Gider Tablosu

şirket gelir gider tablosu gelir gider tablosu aylık kalemleri bir ailenin aylık Gelir-Gider Tablosu Gelir-gider tablosu, bir şirketin herhangi bir dönemdeki faaliyetlerinde, cirosundan yola çıkarak, gelir ve giderlerini ekleyip veya çıkarmak yoluyla net karının hesaplandığı, standartlaştırılmış ve SPK mevzuatlarına göre hazırlanan bir tablodur. Gelir-gider tablosu bize şirketin ilgili...
  5. aşk evlilikte gider gelir

aşk evlilikte gider gelir

Evliler, Bekarlar… Evlenmek için gün sayanlar, Evlenmek isteyip korkudan evlenemeyenler, Evliliği oyun sananlar, Genç kızlar, KISACASI EVLİ YA DA BEKAR TÜM BAYANLAR LÜTFEN OKUYUN!!:) Pırıl pırıl ütülü giysili, misler gibi parfüm kokulu, saçları taralı, dişleri fırçalanmış adam yada kadını sevmek kolaydır. Aslında aşk, aynı insanı, sabahın köründe uykudan uyandırdığındaki en sinirli...

Sayfayı Paylaş