gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Ben GÜnahkarin Bİrİyİm

Konu, 'Tasavvuf' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Veysel Karani ağlamaklıdır. Şaşkınlıktan titreyen bir sesle “Ya Ömer” der, “Ben aciz ve günahkar bir kulum. Sizin aradığınız başka Üveys olmasın?” Hazret-i Ömer “Hayır sensin!” buyurur. “Zira Efendimiz çizgi çizgi eşkalini verdi ve sen tamı tamına uyuyorsun buna.” O büyük mücahide, o koca Ömer’e itiraz ne mümkün. Hele müjdenin böylesini getiriyorsa.

Üveys-i Karani mübârek hırkayı hasretle koklar, (ki ziyaret edenler iyi bilirler, Efendimizin gül teniyle ıtırlanan Hırka-i Şerif aradan geçen asırlara rağmen tarif edilemeyecek kadar güzel kokar) sonra yüzüne gözüne sürerek bir kuytuya çekilir. Mübarek alnını toprağa koyar ve ağlayarak yalvarır. “Ya Rabbi !” der “Bu ne nimettir. Yüzü suyu hurmetine kâinatı yarattığın Server benim gibi bir acizi hatırlıyor ve mübarek hırkalarını Ömer ve Ali gibi iki güzide sultanla bu günahkâra yolluyor. Senden bir tek dileğim var: Ümmet-i Muhammedi affeyle. N’olur. Bu hırkanın hakkı için!”

Gaibden bir ses gelir. “Şu kadarını sana bağışladım. Haydi giy hırkayı!”
    - Hepsini ya Rabbi! Hepsini.
    - Şunları, şunları, şunları da bağışladım.
    - Diğerlerinin hali n’olacak Ya Rabbi? N’olur, hırkanın ve hırkanın sahibinin hatırına...

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Ben GÜnahkarin Bİrİyİm
    emeğine sağlık

Ben GÜnahkarin Bİrİyİm konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sevmek günahsa eğer ben günahkarım beee

Sevmek günahsa eğer ben günahkarım beee

Sevmek… Sevmek yaşamaktır. Sevdiğini kendisi gibi, kendisinden de çok duyumsamaktır. Sevmek sevdiği olmaktır. Sevmekte ikilikler kalkar, bir olmalara gidilir. İki ten, iki kalp, iki gönül yoktur sevgide. Tek bir kalp olunur, tek bir yürek olunur. Sevmek paylaşmaktır . Sevdiğiyle sevdiğini paylaşmaktır. Sevdiğiyle kalbini bölüşmektir sevmek. Ki tek kalp olunsun. Sevgide son yoktur....
  2. ben bir elma kurduyum

ben bir elma kurduyum

elma kurdu şarkısı elma kurdu şarkısı dinle dinle ben bir kurduyum ben bir kurduyum Ben bir elma kurduyum(eller açık bir şekilde birleştirilir) kıvrıla kıvrıla yürürüm(eller birleşik şekilde kıvrılma hareketi yapılır) bir elma gördüğümde (el alına koyulur bakma hareketi yapılır) hiç durmaz süzülürüm(eller birleşik olarak aşağı doğru süzülme hareketi yapılır) kırt kırtkırt kırt narinininom,kırt...
  3. Bir Ben Eksiktim :)

Bir Ben Eksiktim :)

:pai: Merhaba Melekler. Melekler Mekanini önceden de biliyordum,misafir olarak cok gezindim. Düsündüm de bir ben eksik kalmisim. Kambersiz dügün,Manolyasiz Melekler Mekani olmaz deyip ben de üye oldum.Ben de sizlerleyim artik.Hosbuldum mu?
  4. günahkar

günahkar

Bak yüzüme bak yüzümee... Ağlıyorum görsene.. Görüpte beni sevsene.. Severken beni öpsene.. Ah öpsene... Ah ne olur, ah ne olur.. Özlüyorum görsene.. Görüpte benle kalsana.. Durmadan beni sevsene.. Ah...

Sayfayı Paylaş