gebe
  1. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

ben nasıl sütten kesicem?

Konu, 'Yaramaz Çocuklarımız' kısmında mavi_kelebek tarafından paylaşıldı.

slm arkadaslar benım 20 aylık bır oglum var ben oglumu sutten kesmeyı dusunuyorum ama nasıl kesıcegımi bılmıyorum ayrıca ne emzık verdım ne bıberon bıberon vermeyı cok ıstedım ama ben fazla uzerınde durmadım nasıl gerı alısır bıberona benım oglum sadece memeyle yatıyo nasıl yatırıcam yazın sutten kesmeyı dusunuyorum ama kesınce ben ne yapıcam lutfen bana yardım edın ayrıca ayaklarımda sallanmaktan nefret edıyo ne olur benım gıbı bu durumu yasayan bılen varsa buraya yazsın sımdıden tsk arkadaslar

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynı sorunu yaşamış biri olarak bir aydır cevap almamış olmanı görünce hemen yazmak istedim bende oğlumu 22 aylıkken sütten kestim sadece memeyle uyuyan, emzik ve biberon almayan bir çocuktu aynı seninki gibi.. üstelik gece en az 7-8 kere de uyanırdı emmek için..Halen sütten kesmemiş isen sana tavsiyem benim yöntemi uygulaman. Bir çok kişi yok acı biber sür, yok birkaç haftalığına anneanneye babaanneye gönder filan dedi ben onu en az üzecek yöntemi araştırdım hep.. arkadaşımın tavsiyesiyle önce onun küçük yarasına filan yara bandı yapıştırdım küçüklerden uf olmuş dedim iyileşsin. Sonra kendime memeye yapıştırdım çapraz şekilde iki tarafada.. uf olmuş iyileşcek dedi yanaşmadı aklına gelince gösteriyordum bak geçmedi daha diye öyle ayrıldı gece kalkmaları da bıçak gibi kesildi şuan 27 aylık. uyutma yöntemime gelince.. halen gece bir bardak süt içirip yanına uzanıyorum biraz yüzümü okşarken ve ben ona masal anlatırken uyuyakalıyor maşallah artık geceleri de hiç kalkmıyor

Mucu'mm bunu beğendi.
  3. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

ayy cnm cok sevındım cnm yontemını denıycem cok saoll ıyı bak sutten kesılınce sut cıkmıs

Mucu'mm bunu beğendi.
  4. dilekdenizi

dilekdenizi Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    63
    canım cicibebe sütle biberona alıştırmıştım.Yatarken ondan veriyordum. Birde ben kömür karası sürüp eee demiştim bir daha emmemişti.

5. mavi_kelebek

mavi_kelebek Forum Okuru

saol cnm cok tsk denıycem bunları allah bana yardım etsın

ben nasıl sütten kesicem? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anne sütü nasıl saklanır?

Anne sütü nasıl saklanır?

Anne sütü nasıl saklanır? Besleyici değerinin yanında, pek çok hastalığa karşı koruyucu özellik taşıyan anne sütünün nasıl saklanması gerektiğini biliyor musunuz? Sema Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Arzu Gebeşçe anne sütünün bakteri üremesine dirençli olduğunu ve oda ısısında 10 saate kadar özelliklerinden kaybetmeden saklanabileceğini söylüyor. Buradaki önemli nokta...
  2. Anne Sütü Nasıl Saklanmalı?

Anne Sütü Nasıl Saklanmalı?

anne sütü nasıl saklanmalı anne sütü nasıl saklanır ne kadar saklanmalı saklanmalıdır Günümüzde çalışan annelerin sayısı artıyor. Anneler ise, bebeklerinin anne sütünün yararlarından mahrum kalmalarının istemiyor. Besleyici değerinin yanında, pek çok hastalığa karşı koruyucu özellik taşıyan anne sütünün nasıl saklanması gerektiğini biliyor musunuz? Sema Hastanesi çocuk Sağlığı ve Hastalıkları...
  3. sütüm yetmiyor nasıl çoğaltabilirim?

sütüm yetmiyor nasıl çoğaltabilirim?

sütüm yetmiyor sütümü nasıl arttırabilirim bebeğime sütüm yetmiyor anne ne yapmalıyım Anne Sütünü Nasıl Arttırabiliriz? Emzirmek, annenin bebeğine vereceği en güzel armağan, onun için yapabileceği en iyi şeydir. Bebek için en iyi beslenme, hayata sağlıklı bir başlangıç yapma yoludur. Emzirmenin...
  4. Anne sütü nasıl saklanır ?

Anne sütü nasıl saklanır ?

anne sütü nasıl saklanır Özellikle çalışan annelerin en çok düşündüğü şeylerden biri bebeğimi nasıl emzireceğim.Bu durumun çaresi var sütünü sağıp evde bırakacak ama bunu bırakırken acaba aynı şekilde besin değeri olacak mı?Buyurun sorularınıza cevaplar meleklerim; ANNE SÜTÜ NASIL SAKLANIR ? Anne sütü ilk sağıldığında steril teknik ve malzeme kullanılsa bile tamamen steril değildir....
  5. Süt Pompası Nasıl Seçilir?

Süt Pompası Nasıl Seçilir?

süt pompası alırken neye dikkat etmeliyim,hagi süt pompası daha iyi,en iyi süt pompası hangisi,süt pompası markaları,süt pompası nasıl kullanılır,süt pompası hakkında bilgiler Bebeğinize anne sütü doğallığında süt verebilmeniz için birbirinden farklı özelliklere sahip süt pompaları arasından size uygun olanı seçebilmek mümkün. Kalite, güvenlik, hijyen, kullanım kolaylığı ve fiyat;...

Sayfayı Paylaş