ben sana geç kaldım

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

sana geç kaldım ya ben sana geç kaldım ben ya kalmışım sen bana çok erken

Zaman yaşlanır, umutları eskitir,
    Yine umutlanırım...
    Sevdalar geçer yıkılır, yenilir,
    Yine ayaklanırım...

Çığlıklara hapsettiğim şarkılarım var benim.. Sessizliğin içinde ağır aksak yürüdüğüm yollarım var. Bir yerlerde takılıp düşsem de, tekrar kalkabiliyorum ayağa.. Ama dizlerimde yaraların izleri kalıyor, silinmiyorlar.
    Yarım kalmış hikayelerin tamamlanmamış cümlelerinde buluyorum kendimi.. Ne tamamlayabiliyorum, ne tamamlanabiliyorum.. Bir yanım hep eksik, hep kırık.. Dünyam bir bir yitirdi renklerini.. Ne deniz mavi eskisi gibi, ne de gökyüzü.. Korkularım bırakmıyor peşimi.. Adımlarıma yapışmışçasına nereye gitsem benimle geliyorlar adeta.

Sesleri duymaktan yoksun kulaklarım, sözcükleri söylemekten korkan dudaklarım var. Zaman hiç bir şeye aldırmadan devam ediyor yoluna..

Ya ben gecikiyorum zamana, ya da geç kaldıklarım erken çıkıyor karşıma...

Alıştım sanırken acılara..
    An olur bazen tutamam kendimi,
    Delirir isyanım...

Bu sensizliğim mi, yoksa yalnızlığım mı bilmiyorum.. Bir bilsen.. Seni her özlediğimde bir nokta bıraktım duvarlarıma.. Eğer bir gün gerçekten tutarsam ellerini, bakıp ta görürsem gözlerindeki o sevdalı hali, o noktaları birleştirip sevdanın kalemiyle, mutluluğun resmini çizeceğim dünyaya..

İşte o gün yine masmavi, berrak bir güne uyanacak deniz.. Bulanıklığını benden uzağa atacak.. Bütün gecelerim sabaha varacak.. Ve bir daha hiç gece olmayacak...

Sensiz geçen günlerimin hesabını yarınlardan soracağım.. Sevinçlere boğulacak içimdeki çocuk.. Yeniden seveceğim yağmurları.. Hiç söylenmemiş, hiç dillenmemiş kelimeler fısıldayacak rüzgar. Hiç kimseler bilmeyecek, duymayacak, anlamayacak..

Bunlar olacak değil mi?

Bu garip fani beden,
    Bu deli ruh benim..
    Atamam, satamam,
    Dert benim, dertler benim...

Bu acı kızgın hüzün,
    Kırık düşler benim..
    Susamam, susturamam,
    Söz benim, sözler benim...

Korkuyorum işte.. Korkularımı büyütüyor zaman gitgide.. Ne olur izin verme korkmama, kendimden kaçmama..

Geç kalmama izin verme kendime, geç kaldıklarımınsa önünde bırakma...

ben sana geç kaldım konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Geç mi kaldım yaşamaya

Geç mi kaldım yaşamaya Menzile varmak için çok geç Adım atmak için düşünürken Çok geç kaldım anlamaya Sevdayı taşımaya çalışırken Umut zırhlarını kuşanmaya Baharı beklerken Çok geç kaldım yaşamaya Geç kalınmışlığı yaşama duygusu, geriye bakıp da bir gün, yapmak istediğim şeyler arasında bir tanesini, bile yaşamamışlık korkusu… Bir gün olup geriye dönme arzusu kaplarsa içimi? Ya...
  2. Sen en çok bana sustun; ben en çok sana konuştum. Meğer....Geç fark ettim!"...

sen en çok bana sustun ben en çok sana konuştum sustun Biliyor musun; umarsız bir yıkımdı gidişin. Liman boyu uzanan iç kanamalı bir suskunluktu bizden geriye kalan. Oysa bilmeliydin; bütün bir hayatı ürpererek yaşama cesaretiydi aşk. Ve yola çıkıldığında göze alınmalıydı aşkın adressizliği. Sen bir tepeden masal gibi geldiğinde gözlerime, ben kendi masalımı terk edip, gözlerine benzeyen...
  3. hayatı yakalamak için geç mi kaldım?

hayatı yakalamak Sevgili melekler, ben kız çocuğu okumaz deyip okutulmayan,17 yaşında görücü usulü ile evlendirilen,şimdi 40 yaşında bir bayanım.Yıllarca bu benim kaderim,toplumdaki çoğu kadında benim gibi deyip kabullendim herşeyi.Hep sağlığımız yerinde,aç değilim,eşim dövmüyor,beni çalıştırmıyor ama bizide muhtaç etmiyor kimseye çok şükür diyerek mutlu olmaya çalıştım.hep hayatın bana...
  4. ben sende kaldım ...

ben sende kaldım Oysa ki! Sevgiler beklentisiz ve çıkarsızdır. Saf ve temiz başlar yüreklerde Duygular coşar sığmaz içine Ben Sende kaldım Kendimi yarım bıraktım gölgelerde karardım. Yelkovanını yitirmiş Zaman gibi döndüm etrafında Denizler gibi çılgın Çağlayanlar kadar hırçın oldum kendimde İçine sevdamı koyduğum O sımsıcak bakan gözler yok artık Çizdiğim mutluluk resmi Sararan tablolarda,...
  5. Anne Olmak İçin Acaba Geç mi Kaldım

bu konu;anne olma yaşı kaçtır,ileri hamilelik yaşı hakkında bilgiler vermektedir Son yıllarda başta gelişmiş ülkeler olmak üzere tüm dünyada ilk gebeliğini ileri yaşlarda yaşayan anne adaylarının sayısında önemli artışlar gözlenmektedir.Kadınların gebe kalma potansiyellerinin en yüksek olduğu dönem, 30lu u yaşlarıdır. Ancak, çalışan kadınların sayısının giderek artması ve bu dönem de...

Sayfayı Paylaş