gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

benceeee bir bakınnnn

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

Üç cerrah, ellerinde açık yaralar var. Bir hastayı amaliyat etmeleri gerekir. Ama 2 eldivenleri ver. Acaba birbirlerine kanlarını bulaştırmadan bu amaliyatı nasıl yaparlar? (Cerrahların üçünün de hastaya müdahale etmesi şart.)

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: benceeee bir bakınnnn
    İlk cerrah öncelikle 2 eldiveni birbirinin üstüne giyer, ameliyatını yapar.

Sonra eldivenleri üst üste giyen cerrah üstteki eldiveni ters çevirerek diğer bir cerraha verir. Yani iç yüzeyi temiz kalmış olur eldivenin. Böylece ameliyatı yapar.

2. cerrah elindeki 2. eldiveni de son kalana aynı şekilde ters çevirerek verir, son cerrah da ameliyatı yapar.

Bu şekilde olabilir.

3. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

bilgee sendenn kaçamayacağınıı biliyodum zaten :D
    evet doğruuu

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Teşekkür ederim canım, soru çok hoştu ama. İyi sormuşsun.

benceeee bir bakınnnn konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bir

Bir

Rüyada bir sayısı çok önemlidir. Başarıyı simgeler, insana güç ve cesaret verir. Başa geçmeyi, düşmanları yenmeyi, ilerlemeyi, isteklere kavuşmayı da temsil eder.
  2. inntikam'a bakınnnn ...

inntikam'a bakınnnn ...

ZAMANIN BİRİNDE İKİ SEVGİLİ VARMIŞ ÇOK SEVERLERMİŞ BİRBİRLERİNİ GEL ZAMAN GİT ZAMAN ÇOCUK ASKERE GİTMİŞ ÇOCUK ASKERDEYKEN KIZ BAŞKA BİRİNE AŞIK OLUVERMİŞ BUNU MEKTUPLA ANLATMAK ZORUNDAYMIŞ VE YAZMIŞ SEN ASKEREYKEN BEN BAŞKA BİRİNE AŞIK OLDUM NOLUR AFFET BENİ KUSURA BAKMA.SENDE OLAN RESMİMİDE BANA GÖNDER. BİZİM ASKER MEKTUBU OKUMUŞ İNTİKAM ALCAK YA TABURDA BÖLÜKTEKİ BÜTÜN ASKERLERDEN KIZ...
  3. Birun

Birun

Birun -------------------------------------------------------------------------------- Osmanlı Devleti'nin idari teşkilatında Tanzimat dönemine kadar kullanılmış bir tabirdir. Osmanlı Devleti'nin yükselme döneminde devletin işlerini yürütmekle görevli olanlar bir hayli artmıştır. Bunlardan sarayda görev alanlara Enderun, devlet yönetiminde göre alanlara da Birun denilmiştir. Birunlann en...
  4. Bir yalnızlık bir özlem

Bir yalnızlık bir özlem

İnsanım ben! Kimi zaman hüzünlenir,duvar gibi... Çiçeğindeki yalnızlığımı haykırırım etrafa... Geceler boyu ağlarım! Belki de kimi zaman senden uzak oluşumdan kahrolurum. Adını haykırırım etrafa.. Bazen de dolaştığımız o uzun yollar da doaşır geçmişi anarım... Yalnızlığımı hiç kimseye anlatamam! Bir gün SENSİZLİKTEN bıkıp Karşına çıkıverir boynuna sarılırım, Ve doyasıya ağlarım...
  5. Bir hayata birde sensizliğe

Bir hayata birde sensizliğe

Duygulandım ben bugün hep böyleeee :uhu::uhu::uhu: Uyumuştum düşlerim düştüğü vakit... Bir yıldızın siluetinde gördüm Ay üşüyordu dün gece... Süreyya semada sefillere oynuyordu Fosforlu gecenin ışığı sönmüş Çobanyıldızı beşinci parçasını arıyordu Sersefil çaresiz... Ki gördüm zaten Ay üşüyordu dün gece Titreyerek gecelere... Anlayamadım gecede ki berduşluğu Sarhoş olan bendim oysa...

Sayfayı Paylaş