gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Beni anneme götürün!!!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

BENİ ANNEME GÖTÜRÜN Dudaklarımda yaşayamadığım
    Çocukluğumun, gençliğimin şiiri
    Dört yanım hüsran
    Dört yanım yalan
    Dört yanım hüzün
    Dört yanım isyan!

Yanık bir şarkıda dolar bakışlarım
    Annemin ellerini arıyor avuçlarım

Beni anneme götürün
    Beni anneme götürün
    Ağlamak istiyorum dizlerinde
    Beni anneme götürün
    Anlarsa beni bir o anlar
    Beni anneme götürün

Vazgeçtim bütün saltanatından,
    Sevdalarından köhne dünyanın
    Ne dostta vefa
    Ne aşkta huzur
    Her gün bir kahpelik
    Kalbimden vurur!

Yıkılır kalırım bu sağır akşamlarda
    Önümde dağ gibi bir yalnızlık
    İçimde yıllanmış yorgunluklar
    Unutulmuş eski bir adrese çıkar yollarım
    Çayımın ilk yudumunda o
    Sigaramın son nefesinde o
    Anlarsa beni bir o anlar
    Beni anneme götürün!

Beni anneme götürün!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. duy beni anne!!

duy beni anne!!

Gözüme sabun kaçtı Anne!! Küçüğüm daha, bodrum katı evimizin, kibrit kutusu kadar banyosunda, yeşil bir leğende yıkardın beni Anne. Bazen haşlar bazen de dondururdun. Çığlığı basardım “yandım anam”.Kızardın, kırmızı maşlafa ile küt diye vururdun kafama. Sabun kaçardı gözüme. Mızırdanıp dururdum. Sense “iyidir sabun kaçması göze parlaklık verir, mikrobu kırılır gözünün” der teselli ederdin....
  2. Anne!benim kalbim acıktı!

Anne!benim kalbim acıktı!

Usandım artık, okuduğum her cümlenin ardından aynanın karşısında gerçekle yüz(süz) leşen kızaran yeşil gözlerime dayanmayı öğütlemekten boşverilmişlikler beni öğütürken … Nasıl bir değirmendir ki bu kalbimi paramparça yapmayı başarıyor , senden geriye bir toz zerresi bırakmadığını zannediyor beynim ve yanıldığının farkına varmasına bir merhaba bile yetiyor… Usta bir oyuncuyum, senin adına...
  3. Beni anneme götürün...

Beni anneme götürün...

Dudaklarımda yaşayamadığım Çocukluğumun, gençliğimin şiiri Dört yanım hüsran Dört yanım yalan Dört yanım hüzün Dört yanım isyan! Yanık bir şarkıda dolar bakışlarım Annemin ellerini arıyor avuçlarım Beni anneme götürün Beni anneme götürün Ağlamak istiyorum dizlerinde Beni anneme götürün Anlarsa beni bir o anlar Beni anneme götürün Vazgeçtim bütün saltanatından, Sevdalarından köhne dünyanın...
  4. bende anne olmak istiyorum...

bende anne olmak istiyorum...

merhaba arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 4. kez tüp bebek deneyeceğiz fakat maddi yetersizlikten dolayı olmadı.evde hediyelik sabun yapıp satmaya karar verdim hatta destek için sayfalar açtım ama bir Allah'ın kuluna sesimi duyuramadım :(

Sayfayı Paylaş