gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Beni Avf Nedir?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

beni avf, kabilesi, nedir, islamda ki yeri, islam tarihi, ile ilgili bilgiler burada melekler

Beni Avf Nedir?

Beni Avf (Arapça: بنو عوف‎), Muhammed zamanında Arap kabilelerden biriydi.

Beni Avf, Yahudilerin hükmettiği Tamya'ya yerleşmeyi arzu eden bir Arap kabilesiydi. Yerel halk, Beni Avf'ın buraya yerleşmesi için Yahudiliğe geçmesini şart koştu. Koşulu kabul eden Beni Avf kabilesi buradan Yasrib'e hareket etti.

Medine Sözleşmesinin 30. maddesinde, kendileri için, Yahudi, "bir ulus" ve Müslümanların müttefiği olarak söz edilir.

Beni Avf Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bendeniz özlediğim ne varsa

Bendeniz özlediğim ne varsa

özlediğim ne varsa sen ve senden başka ağlatır yüreğimi birkaç söz benimkişi karanlık odamda yalnız başıma düşünür dururum o eski günleri zaman beni ağlattin zaman beni aldattin birgün soracağım hesabını senden bir ömür çaldın benden
  2. hayattt beni neden yoruyosun

hayattt beni neden yoruyosun

* Sabah jimnastigimizi yapmak için "Çalistir" komutuna tiklamak yetse... * Isten güçten bunaldigimizda ESC'ye basarak herseyden kaçabilsek, biraz rahatladiktan sonra "Herhangi bir tusa basarak" geri dönebilsek... * "EKLE/KALDIR"a girerek görmek istedigimiz herkesi hayatimiza dahil etsek, sevmedigimiz insanlari sonsuza kadar hayatimizdan çikarabilsek... *...
  3. Beden diliniz ne söylüyor?

Beden diliniz ne söylüyor?

jest ve mimik örnekleri Hz. Mevlana'nın çok beğendiğim bir sözü ile başlamak istiyorum bu yazıma... " Dil'ini terbiye etmeden önce, yüreğini terbiye et; söz yürekten gelir, dil'den çıkar...!" Evet Melek'lerim, dilin kemiği yoktur ve o anda düşüncenizden ne geçiyorsa, dilinizden akar gider. Peki ya beden diliniz? Beden diliniz ne söyler; buyrun öğrenelim Melek'lerim :) Diliniz...
  4. Besin Piramidi Nedir

Besin Piramidi Nedir

besin piramidi nedir besin pramidinde neler vardır besin pramidi nedir, besin pramidi Sevgili meleklerim hiç besin pramidi nedir diye merak ettiniz mi :D:D Bu pramit mısırda bulunur çok iyi ve çok eski bir yapıdır :D:D Tabi yerseniz. Şaka şaka şimdi işte size besin pramidi nedir anlatayım. Yenilenen besin piramidi egzersiz ile beslenme alışkanlıklarımız arasın ciddi bir koordinasyon kurmamız...
  5. Beni Avf Nedir

Beni Avf Nedir

Beni Avf nedir ne demektir geçen bir sohbette çıktı karşıma, kabile mabile bişeyler söylendi ama dikkat edemedim. Yardımcı olur musunuz ?

Sayfayı Paylaş