gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

beni bana emanet etme n'Olur!

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Ne yapmalıyım kendimi anlatmak için, itiraz edemediğim sensiz yetimliğimi anlaman için daha kaç geceye yazmalıyım hüznümü… Keskin ayazlarda daha kaç gece sarılmalıyım özlemlerin boynuna… Unutmayı bilmem ben, yalnız seni sevmeyi öğrendim… Sevdamı içime sindirdim… Her yıldızda seni görmeyi öğrettim gözlerime… Gönlümün kıyılarına vurduğun vakit, mehtabımın sen olduğunu göreceksin… Sandalımdaki tek küreğe sarılıp gecelere meydan okuduğumu görmedi senden başka kimse…

Anlatamasam da korkularımın sebebini anla sen sevgili… Yokluğunla baş başa bırakma beni… Belini büken umutsuz sevdalarını, yürek yarelerini sil bir kalemde, bana gel… Gel ki ölüme gidelim el ele… Gel ki meydan okuyalım hayata…

Gözlerim sana baktığında, sevdamı oku susmalarımda… Yüreğim sana aksın deli deli… Bırak gündüzümde gecemde saklı bu sevda canımı alsın… Bırak sende son bulayım nefesim…

Yokluğuna ağlayayım, varsın bir ömür boyu omuzlarına yaslanmasın dertli başım… Bırak be can gecenin siyahı matemim olsun… Üşümeliyim içim yanarken… Olsun be terlemesin ellerim avuç içlerinde… Yahut ecel terleri olsun tenimi yıkayan… Bir yudum çay içmek nasibim olmasa da, her mehtapta beni yudumla sen sevda rüzgarım serinliğin olsun her yudumda… Beni bana emanet etme ne olur, sende kalsın yüreğim, al bu canım senin olsun ömrüm…

Üzülme sen, gözlerim ağlasın boşver… Yağmurlarım yağar, her damla kavuşmamız olur sevgili… Hayallere dalıp uyanamasam da boşver, içimi ısıtacak bir cümlen, bir gülüşün bana bir ömür yeter…

Akşamın hüznü çöktüğünde üzüm gözlerime, efkarlanmalıyım… Efkar dağıtmalıyım, herkesten çok anlamalıyım sevdayı… Elimi boşluklara uzatsam bir an dokun sen, sıcaklığını bırak içime… Yürek atışlarını hissedeyim, yaşadığını bileyim tatlı huzurum… Daha ne isterim…

alıntı

beni bana emanet etme n'Olur! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beni merak etme

Beni merak etme

Beni merak etme arayıp sorma nasılsın diye?Artık birilerinin beni acı cektirircesine nasılsın demelerinden bıktım.Önemli mi sence nasıl olmam farkedermi senin icin iyi olmam kötü olmam.Artık ben bile benim icin önemli degilim biliyormusun.Kimseyi takmaz hale gelmiş,bilmedigim sokaga girmiş,bilmedigim sehirde yasıyorum,tanımadgım insanlarla konusuyor bu hale düsmüştüm işde.Br dilenci gibi.Artık...
  2. Emanet..

Emanet..

Birine emanet bir şey bırakmak sırlarını ona açmaya, Kişinin kendi eşine emanet bir şey vermesi ve eşinin onu saklaması hamile kalmasına, aldığı emaneti iade etmesi halime kalmamasına, Emanet bazen insanoğluna, onun yaratılış gayesine; emanete ihanet etmmek kulluğun bilincinde olmamaya, ahdini yerine getirmemeye; emanete sahip çıkmak, İslam dininin prensiplerine göre tanzim edilen bir hayat...
  3. Sezen Aksu - Beni Kategorize Etme

Sezen Aksu - Beni Kategorize Etme

Beni kategorize etme Benle oynama Yaftayı yapıştırıp Bana isim koyma Karikatürleştirme beni İlahlaştırma Tabulaştırma sakın tabulaştırma Ben seni öyle sevdim öyle sevdim Ben seni öyle sevdim böyle mi sevdim Matematiklaştirme beni çarpma, bölme Toplama, çıkarma sakın beni hesaplaştırma Mekanikleştirme beni otomatiklaştirme Yarıştırma sakınonla bunla karşılaştırma Ben seni öyle...
  4. Allah'ım Beni Bana Bırakma!

Allah'ım Beni Bana Bırakma!

Gün, nasıl başlarsa öyle gidermiş. Ruhumuzda uyuyan nice güzellikler gizli. Hepsi de uyandırılmayı bekliyor. Bunun için güneşin doğması, saatlerin çalması yetmiyor. Bu güzellikleri uyandırmaya, bazen hiçbir şey yetmiyor. Şükür ki, yarınlara dair emellerimiz yine de bitmiyor, tükenmiyor. Onlar da olmasa ne yapardık, nasıl yaşardık? Allah’tan ki, bu ümit bazen bir söz, bazen de bir dua olup,...
  5. Veda Etmeden Bana....

Veda Etmeden Bana....

* Veda Etmeden Bana.... Bitmişse her şey... Sevgiden geriye kalmamışsa bir kırıntı, Umitler çoktan tükenmişse, Ayrılığın hüznü sarmışsa her yeri, 'Çıkmaz bir sokağın sonundayız işte' deyip te Gidiyorsun değil mi? Şimdi yalnızım ve dalgın... Yaşıyorum ayrılık saatini Senden uzak, Kalbim kırgın Düşünmedin hiç beni değil mi? Oysa, herkesten çok sen anlamalıydın Umarsızlığımı......

Sayfayı Paylaş