gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Benİ Yorma

Konu, 'Tasavvuf' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yusuf Hemedani Hazretleri bir gün evinde iken gönlüne dışarı çıkmak arzusu geldi. Halbuki cuma günüden başka bir günde dışarıya çıkmak adeti değildi. Bu arzu o kadr ağır bastı ki bu arzunun sebebini çözemedi. Derken merkebine bindi. ''Allah'u Teala dilediği yere götürsün'' diyerek binitinin yularını salıverdi. Merkep onu şehrin dışında bir mescidin yanına kadar götürdü.

Orada bir genç başını eğmiş, murakebe halinde idi. Ve Yusuf Hemedani Hz.'nin müridiydi.Mürşidini karşısında gören genç:

-Sultanım, halledemediğim bir derdim var, iyi ki siz burdasınız!... dedi.

Genç meselesini mürşidine anlattı. Mürşidinin verdiği cevap ile müşkil meselesini çözdü. Böylelikle sıkıntıdan kurtuldu. Yusuf Hemedani Hz. onun rahatladığını görünce:

-Evladım, Ne vakit bir sıkıntıya düşersen şehre gel, derdini bana söyle. Beni buraya kadar yorma!..

Muhyiddin İbn-i Arabi Hz. bu hadiseyi anlattıktan sonra şöyle der:

-Sadık bir mürid, rabıtasında mürşidini yanına getirmeye güç yetirebilir.

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Benİ Yorma
    emeğine sağlık

Benİ Yorma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bedir

bedir

Şarkışla'da çiftçilik yapan bir ailenin Bedriye isminde çok güzel kızları vardır. Bedir derler kısaca.Birde Ömer vardır yanlarında çalışan. Ömer güçlü kuvvetli yakışıklı bir delikanlıdır. Ömer'le Bedir aynı yaştadırlar. Ömer küçük yaşta başlamıştır bu ailenin yanında çalışmaya. Çocuklukları beraber geçer. Ömer'le Bedir büyüdükçe o çocuksu sevgileri aşka dönüşür. İçten içe gizli duygularla...
  2. Pit10 - Çeneni Yorma (Patron Diss)

Pit10 - Çeneni Yorma (Patron Diss)

ben susup kendi işime baktıkça sen beni disse mecbur ediyosun artık sus da kalbini kırmıyım.. bizle sidik yarıştırmaya çalışmak yerine kendi işine bak.. en hayırlısı olur.. sevgiler.. olympos.. hatam neydi çocukluğunu alttan almak mı? haksız hep de biz olduk artı burada ahmaklar haklı beynim puzzle beynim önüme geçmek impossible dikkat et lan Muharrem duyarsa mekanın hospital harbi kılsın al...
  3. Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksan

Yorma Yüreğini Aşktan Usanacaksan

Yağmurlar yetişmiyor bana gülüm...damlalar denizimi örtmüyor.soygunlara direnen yüreğimle sessizliğini nasıl da dinledim?yargıların ayartılmayan duygularımla barışık olmadığını,söylesene nasıl anladın? Hayatın kaygısını tahammülün beslediği anlarda boğdum korkularımı...aşkın ritminde,uzaklık zamanın bahanesi olmuştu.o zaman büyüyen nice sevdalara eklendi yağmurunun haşmetli yangınları........
  4. Daha fazla yorma beni

Daha fazla yorma beni

yorma beni hayat hayat yorma beni ve sen daha fazla sen daha fazla . . . . . . . . . . . . . . 'Hayat...' Dur bekLe ßeni DizLerimde derman kaLmadı ardından ko$acak! 'A$k...' Her geçen gün öLdürme yüreğimi; Bi Can daha kaLmadı verecek! 'MutLuLuk..' Kaçma Benden her defasında Bu sefer değerini BiLeceğim Senin! 'Acı...' Uzak dur Benden Hiç sevemedim Ben Seni! Vee... ''Sen...'' Daha fazLa...
  5. Bendensin....

Bendensin....

30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim artık ışıkta bile seçemiyor; diyorsa bir insan korkarım artık yaşamaktan.... Okuduğumda çok etkilendim meleklerim inşallah sizlerinde hoşuna gider... BENDENSİN 30 derece sıcaklıkta üşüyen bir insanım artık yazı yazamıyorum, elim kalem tutmuyor karanlıkta bile gören gözlerim...

Sayfayı Paylaş