gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Benim adım HÜZÜN

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Saçların epeyce dağılmış dudakların duvara çarpmıs çözüldüm.
    Çünkü ben senin sözündüm.
    Aşka secilmişti tüm vakitler.
    Seçildin.
    Çünkü sen bir çicektin.
    Alıp başımı gidiyorum; yeşil başlı kumsallara..
    Güneştin..
    Çünkü bedenimdeki ateştin

----

Bir nefeslik dinlenişti hüzün...
    Hep bir gülümseyişe aralanan dudaklarımı büzmekti...
    Hayatın şaşırtma kuvveti öylesine büyüktü ki...Kocaman kocaman açılmış gözlerimi küçücük bir an yummaktı hüzün...
    Bir iki damla yaş da cabası.

Benim adım HÜZÜN konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Benim Adım KARTANESİ...

Benim Adım KARTANESİ...

Benim adım kartanesi. Bir bulutun karnından doğdum. Ama hikâyem, Afrika’nın uçsuz bucaksız çöllerinde başladı. “Bir kar tanesinin hikâyesi nasıl olur da çöllerde başlar?” diye meraklandıysanız, anlatacaklarımı dinlemelisiniz. Daha önce böyle bir hikâye dinlemiş olsanız bile, dinleyin beni. Çünkü bir kar tanesinin hikâyesi, bir başka kar tanesinin hikâyesiyle—emin olun—asla aynı değildir. Bir...
  2. kadının adı gece adamın adı hüzün

kadının adı gece adamın adı hüzün

Gece hüzüne aşık olunca yıldrımlar çakıyor:) Bir rüya kadınıydı o, adı Gece’ydi. Gündüzleri insanların arasına karışır: onlarla sohbet eder, sorun dinler, yardımcı olurdu. Gündüzler sıradandı onun için. İşinde başarılı olmayı çok severdi. Evde de öyle. Yemek pişirir, evi temizlerdi. Ama en çok kitapçıda geçirdiği zamanları severdi. Kitap kokuları içinde geçen o büyüleyici anlar,...
  3. Sen benim hüzün yanımsın yar!!

Sen benim hüzün yanımsın yar!!

Sen benim hüzün yanımsın. Güneşin vurmadığı gölgede kalan yanım. Kimselerin bilmediği kendime sakladığım. En çok ayazda kalmış olup da rüzgara savuramadığım, alıp alıp defalarca sineme sardığım yanımsın. En çok kanayan yarama sarmaya çalıştığımsın. Sardıkça kanayan kanadıkça sardığımsın… Sen benim hüzün yanımsın. Her doğan günle bir kez daha ümidimi yıkan tarafımsın. “Olmadı olmayacak”...

Sayfayı Paylaş