gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Benim, baş öğretmenim

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

başöğretmenim atatürk benim başöğretmenim şiiri Benim, baş öğretmenim Baş öğretmenimin;
    Adı: Mustafa Kemal
    Soyadı: ATATÜRK
    Mustafa Kemal ATATÜRK
    Baş öğretmenim
    En büyük Türk
    Atatürk,
    Bir sen, fani Mustafa Kemal
    Bir de biz, Mustafa Kemal’ler
    Cumhuriyeti, siz kurdunuz
    Biz yaşatacağız
    Baş öğretmenimi gördüm, fikirleriyle
    Yürüyeceğim, daima
    Baş öğretmenimin izinde
    Bitmeyen görevini
    Biz tamamlayacağız
    Son nefese kadar, çalışıp
    Bizden sonrakilere
    Türk ulusunun
    Nefesinin, sönmeyeceğini
    Onun ebedi olduğunu, göstererek
    Parolanı anlatacağız
    Türk’üm, bizim için
    Yüksekliğin hududu yok
    Çalışmak, çalışmak, çalışmak var
    Asla, yılmak yok
    Kurtardın, Türk milletimi
    Hitap ettin, Türk gençliğine
    Yürüyor Türk gençliği,
    Baş öğretmenim, senin ilkelerinle
    Seni, Dünyaya yazdım, almadı
    Arşa yazdım,, arşta yer kalmadı
    Yirmidört kasım öğretmenlerinin günü
    Kalbimde, gönlümde, her an sen varsın
    Her yılın,, üçyüz altmışbeş günü
    Baş öğretmenimsin ATATÜRK

Benim, baş öğretmenim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenim

Öğretmenim

Öğretmenim Melek yarı ağlamaklı bir halde ingilizce öğretmenini dinlemeye çalışıyordu.Aklı başka yerdeydi.Tek amacı okuyup hemşire yada öğretmen olmaktı.İdealist bir kişiliği vardı.Okul bittiğinde zor şartlarda olsa bile doğuda görev yapmak istiyordu.Orada olanlara yardım edebilme fikri bile onu mutlu ediyordu. Babası öleli 2 ay olmuştu.Ailesi ekonomik zorluk içerisindeydi.Bir erkek...
  2. Sen Benim Başıma Gelen En Güzel Şey

Sen Benim Başıma Gelen En Güzel Şey

sen hayatıma giren en güzel şey sen benim hayatıma giren bir meleksin Sen… Başıma gelen en güzel şey… Sen… Tüm yüreğimle, tüm hücrelerimle sevdiğim… Sen… Hayatımın ilham kaynağı… Sen… Yüreğimin vazgeçilmezi, “arkadaş”tan,“dost”tan öte… “her şey”im… Bir “nefes” kadar yakınsın bana… Bir “hasret” kadar uzak… Bir “kar” kadar sevgi dolusun bana… Bir “yağmur” kadar huzur verici… Bir...
  3. Öğretmenim!!!

Öğretmenim!!!

Ah biz var ya biz topluma kızarız etiket yapıştırmayın diye. oysa ilk etiketlerini biz yapıştırırız yaramaz öğrenci tembel öğrenci vs vs ... BENİ KABA DAVRANIŞLARIMDAN DOLAYI SEVMİYORSANIZ, GÖRGÜ KURALLARINI ÖĞRENEBİLİRİM. PİS OLDUĞUM İÇİN BENİMLE İLGİLENMİYORSANIZ, TEMİZLENEBİLİRİM. BİLGİSİZLİĞİMDEN DOLAYI BENİ SUÇLUYORSANIZ, BUNUDA GİDEREBİLİRİM. AMA, BENİ MEVCUT YETENEKLERİMDEN...
  4. Öğretmenim canım benim

Öğretmenim canım benim

Öğretmenler günü.Meleklerim Öğretmen olmak emek ister...En önemlisi cahilliği yenip zafere ulaşmayı ister....Ona sevgi verip geri ödemeyi ister!! dünyanın her yanında öğretmenler,insan topluluğunun en fedakar ve en değerli varlığıdır tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun Eskiden öğretmene "Muallim", öğretmen yetiştiren okula da "Muallim Mektebi" denirdi...

Sayfayı Paylaş