gebe
  1. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

benim hayatim...bulimia ile...

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında Güler tarafından paylaşıldı.

bulimia hikayeleri bulimiadan kurtulmak bulimiadan ölenler hamilelikte bulimia merhaba melekler. bende sizlerle derdimi paylasmak istedim. daha yeni yeni utancimi yenebildim ve anlatabiliyorum. anneme ve babama bile yeni söyleyebildim. 6 yildir evliyim ve cocugum var. cocukluktan beri kiloluydum, ve evlendim. ben isvicrede dogup büyüdüm ve evlendikten sonra 10 ay türkiyede kayinvalidemin yaninda yasadim. ben yemegi az yiyeyim diye önümdeki yemekler yenilirdi :hmm: ve hep zayifla zayifla denilirdi. kayinvalidem bana birgün dedi ki zayiflamazsan esin zayif birine özenip aldatir dedi...bu da cok zoruma gitti. isvicreye döndügümde bi bebisim oldu ve daha fazla kilo almistim... sonra Robert C. Ätkins diyeti basladim, yani SADECE et, balik, tavuk, peynir, yumurta yedim, ne salata ne de meyve. hizla zayifladim sonra durakladi ve kilo vermemeye basladi vucudum, kayinvalidemin söyledikleri aklima geldi...ve hic bisey yememeye basladim. öyle yapa yapa bulimia hastaligina tutuldum. 2 senedir bulimia var bende ve hizla ilerliyor, hatta ilac bile kullaniyorum, bagirsaklarimi calistirsin ve kilo almayim diye.

ve simdi ise kafami duvarlara vuruyorum...

kurtulamadim birtürlü ve kendimi brakdim artik. ne olursa olsun diyorum artik, yanlis biliyorum ama 2 senedir hergün kendimle mücadele ediyorum ve artik yoruldum gücüm kalmadi. 3,5 yasindaki oglumu düsüneyip ayakta kalmayi deniyorum.
    simdi ise gücsüz kaldim ölü gibi geziyorum ve hic bir tat alamiyorum hayatimdan. esim bile az kaldi diyor... neye az kaldi diye sordum, ölmene az kaldi kendine dikkat et diyor. o da caresiz ve nasil yardim edecegini de bilmiyor, ben bile kendime yardim edemiyorum...
    2 kere tedaviye basladim ama nafile. doktorlar yemek ye diyorlar, yedimmi hemen öbür güne 5 kiloya kadar kilo aliyorum ve beynim bunu kabul edemiyor. bloke ediyor. tartiya cikinca ve kilo aldigimi görünce resmen cildiriyorum.:cry:
    depresyon ilaci verdi doktorlar ama ilactan ne etki olabilir ki.

simdi ise esim bana bir adim geri attigini fark ettim, yemek ye diyorum dinlemiyorsun diye ve kendini öldürecen diye kizgin ve üzgün. onu da anliyorum cok korkuyor ama ne yapsam olmuyor. beynime iyice yerlesmis...
    sizce ne yapabilirim cok caresizim ve kurtulma yolunu bulamiyorum.
    bana bi akil verebilirmisiniz sevgili meleklerim, sizleri cok seviyorum :ar4fd:
    selamlar güler

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: benim hayatim...bulimia ile...
    canım ya okudumm ve çokk üzüldümm.. bence kayınvalidenin sözuyle hareket etmemeliydinn.. neolursa olsun severek evlenmişsiniz seni aldatacak düşüncesine kapılman kötu olmuşş .. kendi sağlığın evindeki mutluluğun ve en önemlisi sana ihtiyacı olan oğlun için bi an önce iyi bi doktora git derimm..
    keşke derdine bi çare bulabilsemm :(
    ama yanındayız bunu unutma olur mu??
    senin sağlığın herkesin laflarından daha onemlii

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Güzelim gecmis olsun öncelikle.
    Diyet asistani psikolloklar var onlara bide danis bende almanyadanin yardim istersen ulas bana tamam mi güzelim

4. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

çok üzüldüm.büyük geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin en kısa zamanda.
    kayınvalden ne kadar yanlış yapmış cahilce davranmış keşke onu dinlemeseydin ama olmuş bir kere=(
    psikolojik destek en iyisidir bence.haplar insanı uyuşturmaktan başka ne yapıyorki.
    eşin ve oğlunla mutlu bir hayat dilerim...

5. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar sagolun varolun... ayrica mery & levo bacim sana ayri bi tesekkür ediyorum.
    bu mekan harika herkes cok icten konusuyor.
    ya bilmiyorum ki, bu hastalik psikolojik bisey ama psikologa gittim iki kere, havadan sudan konusuyorlar, bence bu konusmayla bitmiyor. olsaydi simdiye kadar olurdu. amaaaaaaaaaan yahu nereden bulasti bu sey bana...
    aranizda metabolic balance diye bir rejimi taniyan var mi???? bugün doktorum aradi da onu deneyecekmis bende, insallah kar eder.
    arkadaslar ama bu da care olmazsa, türkiyeye gidince kaynanamin bogazina cökecem :mad2: inanin

6. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Gülercim bende fazla diyet yapmaktan karaciğerimi kaybediyordum. fazla rejimde karaciğer beyinden gelen emirleri dinlemiyor ya bildiği gibi çalışıyor yada tembel kalıyormuş. tambelleşincede yağlanma oluyormuş 1 sene hepatit tedavisi görüm.
    hala onu bunu kullanıyorum akıllanmadım.
    elimizde değil yani. umarım atlatırsın bu saplantıyı kafandan. yoksa estetik için organlarda elden gidecek. sağlıkla kal canım benim.

7. seyma01

seyma01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım çok geçmiş olsun
    bence sağlığı tehdit etmediği sürece biraz kilo lazım insanları boşver
    bende doğumdan sonra aldım vermesi zor ama olsun
    zamanla olacak herşey bu işler moral işi gerçekten çouğun ve kendin için yaparsın sen.arkandayız

8. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

arkadaslar cok iyisiniz. cevaplariniz icin sizlere tesekkür ediyorum. :ar4fd:

9. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

simdi kaynanayi sevmedigini daha iyi anlyiorum
    öncelikle canim cok buuyk gecmis olsun

keske kaynanaya dinlemeseydin canim keske ama is isten gecmis
    artik tek yapman tek düsünecegin sey sagligin oglun ve esin,oglunu dusun ve onun icinde kilo alinca sinirlenme

esin seni sen oldugun icin sevdi
    kilolusun diye seni birakacaksa biraksin canim kaynana öle dedigi icin keske hirs yapmasaydin onu sana esin demis olsaydi belki yine seni anlardim ama kaynanan demis,keske yapmasaydin canim,bence doktrlarini ihmal etme siksik git,ve sakin ama sakin kilolarin icin uzulme,seni begenen sen oldugun icin ic güzelligin icin sevsin dis guzelligin icin degil

bnde hamileyken kilo ladim verdim ama yine aldimm,bana diyen olmadimi oldu kilolusun diye ama havaya konusuyorlar cünkü ben kendimi ne zaman kilolu hissedersem ozaman kilo veririm onlar istedigi icin degil vebude kimseyi ilgilendirmez,

kaynanam esim dersede kilo vermem

sana diyecegim bacim su,su kisacik hayatta yalanci dünyada oglunu yuvani düsün ve hayatin tadini cikar,hicbirsey icin üzulme ve canini sikma degmez sen suan aci cekerken onlar gülüp oynuyor peki sorarim sana degdimi ?

ins canim en kisa zamanda sagligina kavusursun ve sakin kiloyuda düsünme sana ders olmustr ins

10. Güler

Güler Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

evet ya....haklisin. yasim daha neyki. ayrica dogru yöyledin, ben burada aci cekerken onlar gülüp oynuyor...bana bi gecmis olsun bile demediler. kendi evlatlari degilim ama yinede bi gecmis olsun söyleyebilirlerdi.
    yok yok yok onlari ilgilendirmiyorum.
    yorumun icin cok cok tesekkür ediyorum, birdaha bi düsüneyim.
    :kiss:

11. -_-๓єlєк-_-

-_-๓єlєк-_- Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

çok geçmiş olsun canım kayınvalideler hep böyle zaten eşin seni sewmiş ve hep yanında olmuş keşke onun dediğine kulak asmasaydın bence yemek yeme ve kilo alma korkunu yenmek için psikolojik yardım al daha iyi gelecektir ALLAH yardımcın olsun inş bundan sonra mutlu olursun...

12. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Bitanemm çok üzüldümm inan bilmiyorum ki ne desem!..yaa diyete karşıyım diyetler çok sağlıksız geliyor bana..ama spor her zaman yapılmalı.yürüyüş yap,bisiklete bin,arada sırada koş..yap bişeyler işte..bence hem spor yap hem dengeli beslenmeye devam et başka çözüm yok gibi hayatımm

13. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

:d015:canim yazini okuyunca cok uzuldum.sunu soylemek istiyorumki hata yapmissin.senin sagligindan onemli ne varki?tamam dikkat etmek gerekir her kadin guzel gorunmek ister ama herseyin fazlasida azida zarar.guzel kadinlar aldatilmaz mi saniyorsun?neler gorup duyuyoruz bosver.sen bir annesin sorumluluklarin oldugunu unutmamalisin canim.onun icin kendine cok iyi bak.ne zaman istersen biz burdayiz elimizden geldigince yanindayiz canim.saglicakla kal:d015:ye canim ye sifa olsun

14. yorgun savaşçı

yorgun savaşçı Forum Okuru

ben de bulumia ile savaşıyorum ve pisikolojik tedavi de görüyorum 5 gün hiç kusmayıp 3 öğün yemek yiyorum sonra bi atak geliyo ve tıkınırcasına yiyorum 5 6 gün böyle kusuyorum snra düzeltiyorum vucudum ödemli ve yüğzüm şiş artık buna dayanamıyorm ne yapmam gerek artık direncim kırılıyor

15. yeliz aşkan

yeliz aşkan Forum Okuru

canım ya üzülme bn 16 yaşndaym 2 buçuk yıl çektim bu hastalığı kilo problemimde pek yoktu her zaman 53 54 kilo civarındaydm ama iriydm yinede ve zayıflamak istedm diyet yaptım bi süre sonra atakalr başladı yiynce vicdn azabyla ksuyr ya da laksasf klnyrdm olmadığı zamanda bi sonraki gün aç kalırdım spor yapardm ama sonra yine acıkır yer ve kusardm artık geçtim aynanın karşına dur dedm kendime madem kilo almak istemiyrdm sağlıklı beslenecem kusmayacam kustukca eriyor bedenm reflü oldum okulda bayılıyordum yorgnlktn derste bile nasıl kilo veririm akşam ne yermle uğraşyrdm ve eve gelnce ani ataklar ne kdr abur cubur varsa patlayana kdr yerdm sonra tuzlu su ve klozette saatlerce boğazımı parmaklardm kusablmk içn vve zamanla bi işe yaramadığını ve sadece kendime zarar verdğmn farkına varnca okulda rehberlk servisindeki hocamla konştk beraber çalışma yaptık dr. david burn iyi hissetmek adlı kitapta bilişsel terapi yaptık ve 2 hafta sonra bi kez dahi olsn kusmadm istek oluşmadı yok oldu ve anti depresn hiç tavsiye etmem ilaçsz irademle yendm hayat güzel anın tadını çıkarmalyz böyle abuk subuk düşüncelern kurbanı olmayalm o kitap hayatımı değiştrdi babamla her psikoloğa gittk yok olmadı hepsi antidepresn verdı babam sağlkçı olduğu içn izin vermedi ilaç kullnym ailemnde hocamnda desteğyle yendim uamrm sende yenersn dedğm gibi kesnlkle o kitabı almalısın kolay gelsn geçmş olsn

benim hayatim...bulimia ile... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Askim benim, hayatimin anlami..

Askim benim, hayatimin anlami..

hayatımın anlamı aşkım hayatımın anlamına mektup Seninle konusurken, gözlerine bakarken, hatta sen yanimda yokken, seni düsündügümde bile gürül gürül bir irmak akiyor yüregimden. Her damlasinda mutluluk ve heyecan tasiyan bir irmak bu.su yalan dünyada ölüm kadar gerceksin benim icin. Yasamak kadar tutkulu..Pilimi pirtimi toplayip acilardan, gidecegim tek adressin.Sen benim dönüsü olmayan...
  2. beden falı ile karşındakini tanı

beden falı ile karşındakini tanı

beden falı fallar dünyası fallar dunyasi Saçlarınız, kaşlarınız, göz yapınız kısaca bedeninizdeki ufak detaylar, karakteriniz hakkında önemli ipuçları taşıyor… SAÇLAR Sert saçlılar: Akıllı, güvenilir. Fakat çok yufka yürekli olurlar. Yumuşak saçlı erkek: Mantıksız, fettan, patavatsız ve “hep bana” derler. Yumuşak saçlı kadın: Düşüncelerine güvenerek hareket eder. Arzularında ölçülü...
  3. Benim hayatım

Benim hayatım

bugüne kadar yapmak isteyipte yapamadıklarınız.herneyse paylaşabilirsiniz.
  4. hayat kurtaran 7 besin :)

hayat kurtaran 7 besin :)

İşte Amerika’nın en iyi uzmanlarının hazırladığı besin reçetesi: Kalbi koruyor * BADEM: Her gün, bir çay fincanın yarısını dolduracak miktarda, yani 30 gram badem yemeyi ihmal etmeyin. Omega-3 asitli yağları açısından oldukça zengin bir besin olan badem, kandaki kötü kolesterol (LDL) oranını yüzde 4.4 oranında düşürüyor. Badem böylece damar tıkanıklıklarını önleyerek, dolaşım sisteminin...

Sayfayı Paylaş