gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Benim Peygamberim

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Alemlere rahmet olarak gönderdi Yaratmazdı sen olmasaydın felekleri Sen içimizdeyken azap etmezdi
    Benim peygamberim çok güzeldi.
    İman edenler için bir rahmetti
    Aslı nur cismin ademdi
    Bizlere nur saçan bir kandildi
    Üstün ve çok merhametli
    Yüzünde azamet ve hakimiyeti;
    İnsanlık aleminin en şereflisi
    Bütün varlıkların en yücesi
    Alemlerin göz bebeği
    Yaratılmışların en güzeli
    Cismani suretlerin en mükemmeli
    O göz kamaştırıcı güzelliği
    Kalblerin cilası tek sahibi
    Bedenlerin şifası ve afiyeti
    Gözlerimizin nuru kamer ışığı
    İnsanları kurtarmaktı emeli

Ramazan Çağlar

Benim Peygamberim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. peygamberimiz!

peygamberimiz!

Cenab-ı Hak, Resulünü gönderdi, Kelam-ı kadimi ona indirdi. İsmi söylenecek dillerde ebet, Müslümanlar Ona eder muhabbet Her iki cihânın serveridir O, Cennet yolunun rehberidir O. Odur kâinatın kâmil insanı, Odur Hakkın bize yüce ihsanı. Hem yerde, hem gökte fahr-i âlemdir, Ona inanmamak sonsuz elemdir. Onun yolundadır bütün evliya, Ümmet olmak ister Ona enbiya. Sünnetine sarılmalı...
  2. PEYGAMBERLERİMiZ

PEYGAMBERLERİMiZ

HZ. ADEM (S.A.) Hz. Adem , yeryüzünde ilk insan ve ilk peygamber, bütün insanlarin babasi'dir. Cesitli memleketlerden getirilen topraklari melekler su ile camur yapip, insan sekline koydular. Mekke ile Taif arasinda 40 yil yatip salsal oldu. Yani pismis gibi kurudu. Önce Muhammed aleyhisselamin nuru alnina kondu. Sonra Muharrem'in onuncu Cuma günü ruh verildi. Her seyin ismi ve faydasi...
  3. Peygamberler

Peygamberler

Ibni Sirin'e göre; büyük peygamberleri rüyada görmek, izzet ve serefe, nebileri görmek zafere, din kuvvetine delalet eder. Kirmani'ye göre; bir nebiyi ferah ve sevinç içinde olarak görmek, zafere isarettir. Bir peygamberi gazapli, yüzü asik, kaslari çatak bir halde görmek, sonunda ferah ve sevince dönüsmegi beklenen siddet ve illete, bir nebiden bir sey aldigini veya bir söz isittigim görmek,...
  4. Peygamberimiz

Peygamberimiz

Bakınız; Muhammed Aleyhisselam
  5. Peygamber

Peygamber

Peygamberlerden birini görmek rahmet ve nimete, hürmet ve itibara, devlet ve saadete, muvaffakiyet ve zafer bulmaya, öncü ve liderliğe, dinde kuvvete, dünya ve ahirette esenlik ve hayra; Gerek yaşıyor gerekse vefat ettiği halde bir peygamberi ziyaret etttiğini görmek salih kimseler için ziyade takvaya, fasık ve günahkar için bereket ve hayra, af ve bağışlanmaya, Peygamberi sevinç ve tebessüm...

Sayfayı Paylaş