gebe
  1. ceylan-ceylan

ceylan-ceylan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3

BENİM PSİKOLOJİK HASTALIĞIM NE ?

Konu, 'Psikiyatri' kısmında ceylan-ceylan tarafından paylaşıldı.

slm kılzar ben doğumdan snra çok ağır bir depresyon geçirdim ve 19 ay sonra bebeğimi memeden kesinde psikiatriye gittim bana obsesif teşhisi koydu ve paxera vede modiwake die bi laç verdi yaklaşık bi 10 gündrü kullanıorum başta etki eder gibi oldu ama şimdi yan etkileri çıkmaya başladı aşırı terleme huzursuzluk vücudum alev alev yanıo ateş yapıo uyuşuorum sanki uykusuzlukta cabası mesela dünden beri 2 saat uykuyla duruyrum uykum var ama uyuyamıorum uyumak istemiorum sanki sigara içecek ve nete takmış durumdaım acaba yanlış teşhismi konulduki bana anksiyete olabilirmiki die şüpeleniorum ama obsesifede uyuyo gibim hiç bişeyden zevk alamama
    hiç bişey yapmak istememe (özelliklede ev işi ve çcuk bakımı)
    sinir nöbetleri(panik atağım var zaten )
    uyuyamama uyumak istememek
    güçsüz halsiz hissetmek hep yorgun olmak
    kendine güvenememek
    bazen hayattan sğuma
    kafamda sürekli bişeyler düşünme
    birine bişey desem acaba ne düşündü nededi benim hakkımda kızdımı aban die takıntılar
    çoook fazlaca takıntı yapma
    cinsel isteksizlik
    mutlu olamama
    düzlediğime veya düzeleceğime inanama
    sevdilerime bişey olacak acaba şundan dolayı ölürmüyüm die kafamda hayeller kurmak
    ................................................ ve daha fazlası hiç benim gibi olan varmı yada geçiren allah rızası için bişeyler yazın nlur çk kötü durumdaım bende normal insanlar gibi olmak istiorum hiç normal bir insan gibi yaşayaıorum allahım hergün dua ediorum nlur beni düzelt die ama ykk lmuo başaramırum deliricem ben neden böleyim die arkadaşlar bakıp geçmein hiç lmazsa fikrinizi yazın nlur şimdiden çk sağolun allah razı olsun :(

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ceykan senin lohusalık depresyonu almış yürümüş anlaşılan. Gittiğin doktor derdine derman olmadıysa başka bir doktoru dene ama iyice araştır. Biliyorsunki psikiyatri dalında büyük paralar dönüyor. Üstelik sağlığını da kaybetmen cabası. İyice etrafında sor soruştur iyi bir doktor hatta dalında uzmanlaşmış birini bul. İnş derdine derman bulacaksın. Bunun yanında bol bol dua etmeyi unutma, çok geçmiş olsun..

3. ceylan-ceylan

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    sağol cnm drum tavsiye üzerine gittim 29unda kontrlüm var son kez bu dr gidicem eğer hala göremezsem bi faydasını dr değiştiricem bakalım :(

4. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Allah sağlık sıhhat versin, dua etmeyi es geçme sakın...

5. süsü

süsü Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    54
    Ödül Puanları:
    18
    çok geçmiş olsun.hem ilaç tedavisi, bunun yanında konuşma terapisi olması daha çok rahatlatmaz mı seni? kendini yalnız hissetme benim bunları yaşayan birçok tanıdığım var ama onlar psikolojik destek almaya çekiniyorlar.seni tebrik ederim bunu başarmışsın.gerçekten bu çok zor bişey.oldukça güçlü olmalısın özünde.bu ayıp birşey değil ki her an hepimizin başına gelebilecek birşey.allah yardımcın olsun

6. sgtessa

sgtessa Forum Okuru

Çok geçmiş olsun, ben 6. sınıf tıp öğrencisiyim, anksiyete olabilir mi diye düşünmen çok normal çünkü benzer belirtiler gösterir ikisi de. Obsesif kompülsif bozukluk da anksiyete gibi başlar yalnız daha ağır seyreder, ilaçlarını düzenli kullanman çok önemli, doktorunu bilemiyorum ama gerçekten içine sinmezse araştırıp değiştirme şansın var, yalnız tedaviye başlamışken acele karar verme derim ben.

Bu arada hem doktor hem hasta sıfatıyla yazıyorum, bana da anksiyete tanısı kondu, gebelikle alakası yok benimkinin ama emin ol büyük ölçüde anlıyorum seni :) çok şükür ben epeydir atak geçirmedim, ilaçları kullandığın zaman etki etmesi uzun sürüyor ve bir ay sonunda pek bir değişiklik görmeyince umutsuzluğa kapılası geliyor insanın, pes etme, olur mu?

Bir de merak ettim, ilaç kullanmaya ne zaman başladın? Sence yüzde kaç oranda faydası oldu sana?

7. ceylan-ceylan

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    amin cnm çok sağol cvbın için tedavi olmayı istiyorum çünkü gerçekten iyileşmek istiyorum inanınki çünkü böyle olmak gerçekten çk zor evimin işlerini bile yapamıyorum çocuğuma bakamıyorum çok zorluyorum ama olmuyor iyileşmeyi denicem zorlucam yine kendimi pes etmicem beim için dua edin lütfen çok ihtiyacım var buna allah kimsenin başına vermesin bak bu saat oldu uyuyamıyorum resmen uyumak istemiyorum ya allah razı olsun sizlerden ...

8. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43
    canım benim aynı teşhise bende sahibim bir dönem ilaç tedavisi aldım şimdi bebek düşündüğüm için ilaç kullanamayacağım için sadece psikoterapi görüyorum gerçekten çokkk zor bi rahatsızlık düşündüklerinin saçma olduğunu bildiğin halde onları düşünmekten vazgecemiyosun bende bir dönem böyle yok oluyo sonradan da bir dönem alevleniyor allah yardımcımız olsun ama ilaç tedavisi ve psikoterapi birlikte gerçekten iyileşme sağlıyor..

9. ceylan-ceylan

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    evet cnm benim ilaçlar ve psikoterapiyle birlikte inşallah atlatırım bu durumu sanada çok geçmiş lsun allah bidaha yaşatmasın inşallah hakkaten çok zor yani :( dua edin bana kızlar nolur çok ihtiyacım var buna ...

10. hatice kahraman

hatice kahraman Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Arkadaşım senin baya bi sıkıntın varmış döktürmüşsünyazıda sana teker teker cevap veriyim diyecem ama uzun sürecek sana tavsiyem bu konularda sıklıkla girdiğim bir site var
    http://antalyavajinismus.net/tr
    bu adrsten bakman güvendiğim bir site bir kaç defa kliniklerine gittim. sanaada katkısı olur inşallah ..

11. hatice kahraman

hatice kahraman Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    darkangels.gif bu resim çok güzelmişşşş hoşuma gitti :hayal:

12. kamuran06

kamuran06 Forum Okuru

EDIT BY BEYZA BAŞKA SİTEYE YÖNLENDİREN REKLAM LİNKİ BIRAKMAYIN.REKLAM VERMEK İSTİYORSANIZ İLETİŞİME GEÇİN. gitmeden y da ilaç kullanmadan tekrar düşünmek lazım.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Temmuz 2015
BENİM PSİKOLOJİK HASTALIĞIM NE ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. psikolojik cilt hastalıkları

psikolojik cilt hastalıkları

Dermatolojik yani başka bir deyişle cilt hastalıklarının bir çoğunda psikolojik faktörler rol oynamaktadır. Psikokütan dermatozlardaysa psikolojik rahatsızlık ön plandadır ve bu hastalığın bir göstergesi olarak ciltte lezyonlar oluşmaktadır. Gerçekte psikokütan dermatozların kesin bir sınıflaması yoksada burda 1.Artefakt dermatiti 2.Nörotik ekskoriasyonlardan bahsetmek istiyorum: Artefakt...
  2. Metropol hastalıkları - Metropol Hastalıklarının Psikolojik Boyutu - Hakkında

Metropol hastalıkları - Metropol Hastalıklarının Psikolojik Boyutu - Hakkında

Metropol hastalıkları - Metropol Hastalıklarının Psikolojik Boyutu - Hakkında Yaşamanın her geçen gün zorlaştığı metropoller, kendine özgü hastalıklarla insanları tehdit ediyor. Büyükşehir insanının hemen hemen her gün yaşadığı trafik, hava kirliliği, iş stresi, sosyal hayattan kopuş gibi sorunlar, ortaya, adı metropollerle anılan ve büyük oranda buralarda yaşayan insanlarda görülen...
  3. Psikolojik hastalıklar

Psikolojik hastalıklar

psikolojik hastalık isimleri psikolojik hastalıkların isimleri psikolojik hastalıklar, belirtileri, nelerdir, isimleri, çeşitleri, Gün geçmiyor ki, psikoljik hastalıklar daha da çoğalmasın. Günümüzde oldukça fazlalaşan psikolojik hastalıkların bir çok çeşidi ve ismi vardır Melek'lerim. 1-Distimi (Kronik Depresyon) 2-Paranoya 3-Panik Atak 4-Anksiyete 5-Sosyal Fobi 6-Konserviyon...
  4. Vitiligo Psikolojik Etmenlere Bağlı Ciltte Leke Hastalığı....

Vitiligo Psikolojik Etmenlere Bağlı Ciltte Leke Hastalığı....

Vitiligo Nedir? Vitiligo Ciltteki Beyaz Lekeler Vitiligo adını hiç duymamıştım şimdi bende sizinle beraber öğreniyorum...Vitiligo ciltte çıkan beyaz lekelermiş...Psikolojik etmenlere bağlı olabileceği gibi başka etmenlere bağlı olarakta çıkabilmektedir...Araştırmaları sürmektedir...İşte vitiligo neymiş ayrıntılı bakalım... Vitiligo, ciltte beyaz lekeler olarak ortaya çıkıyor....
  5. Renklerin psikolojik etkileri nelerdir?

Renklerin psikolojik etkileri nelerdir?

psikolojiye renklerin etkisi,renklerin psikolojiye etkisi nelerdir,renklerin psikolojik etkileri nelerdir,renklerin psikolojiye etkileri, Renklerin psikolojik etkileri, insanın zihinsel aktivitelerini, fiziksel performansını, psiko-sosyal durumunu etkilemekte, insan-donanım-çevre sistemi içinde önemli bir rol üstlenmektedir. Rengin Psikolojik Etkileri Psikolojik etkilerine göre renkler...

Sayfayı Paylaş