gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Berat Kandili Gecesi Nasıl İbadet Edilebilir?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

berat kandili ibadet berat kandili 2013 berat gecesi ibadet

Sevgili melekler, Berat Kandili, Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan geceye verilen isimdir. Bizim kullandığımız miladi takvime göre 23 Haziran Pazar'ı 24 Haziran Cumartesi'ye bağlayan gecedir. Bu mübarek geceye Berae gecesi, Sakk gecesi ve Rahmet gecesi de denilmiştir. Berat gecesinde ilk yapmamız gereken kendimizi gözden geçirmek ve nefis muhasebesi yapmaktır. Kötü düşüncülerden sıyrılarak tövbe etmek, temiz bir kalple ibadet etmeye çalışmaken güzeli olacaktır.

Peygamber Efendimiz Berat Kandilinin gecesini ibadetle gündüzünü oruçla geçirmemizi tavsiye etmiştir.Ayrıca Berat gecesinde Bol bol kaza namazı kılınmalı bunun dışında Berat Gecesi namazı da kılmak çok faziletli ve makbul bir ibadet sayılır.

Berat gecesinde kılınan Hayır Namazı

Namaza Niyet şöyle yapılır,Yâ Rabbi, niyet ettim senin rızâ-i şerîfin için namaza. Beni afv-ı ilâhîne, feyz-i ilâhîne mazhar eyle. Kasvet-i kalbden, dünya ve âhiret sıkıntılarından halâs eyleyip süedâ defterine kaydeyle, Allâhü Ekber

Kılınışı şöyledir;Her rek'atte Fâtiha-i şerîfeden sonra 10 İhlâs-ı şerîf okunur.Daha sonra İki rek'atte bir selâm verilerek 100 rek'atte tamamlanır.Her rek'atte 100 İhlâs-ı şerîf okumak sûretiyle 10 rek'at olarak da kılınabilir.

Berat Kandili Gecesi Nasıl İbadet Edilebilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Berat Kandili Gecesi Namazı nasıl kılınır?

Berat Kandili Gecesi Namazı nasıl kılınır?

hayır namazı nedir berat gecesi namazı nasıl kılınır 100 rekat namaz nasıl kılınır berat kandili hayır berat gecesi, berat kandili, namazı, nasıl kılınır hakkında detaylı bilgiler Berat gecesi namazı nasıl kılınır diye merak edenler cevabı bu yazımızda bulabilir melekler Berat Gecesi Namazı -I Şaban ayının on beşinci gecesi kılınacak olan namaz ; yüz rekattır. Bu namazın her rekatında,...
  2. Berat Kandilinde Nasıl İbadet Edilir biliyor musunuz

Berat Kandilinde Nasıl İbadet Edilir biliyor musunuz

Arkadaşlar Berat Kandili mesajları felan paylaşıyorsunuz güzel hoş da ben sizden bir de Berat Kandilinde Nasıl İbadet Edilir diye bilgi ve yardım istiyorum.
  3. Berat Kandili Gecesi Namazı nasıl kılınır acaba

Berat Kandili Gecesi Namazı nasıl kılınır acaba

Kızlar Berat Kandili Gecesi Namazı nasıl kılınır her zaman ki kıldığımız namaz gibi mi kılınır yoksa farklı mı bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim.
  4. Berat Kandili Gecesi Edebileceğiniz Dualar

Berat Kandili Gecesi Edebileceğiniz Dualar

berat kandili duası berat gecesi duası Sevgili melekler, daha önce ki mesajlarımızda faziletlerinden bahsettiğimiz Berat Kandili bu gece kutlanacak. Hepinizin kandilini meleklermekani.com ailesi olarak kutluyoruz ve bu güzel gecede edebileceğiniz Berat gecesi duası ile sizleri başbaşa bırakıyoruz.. :) Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:...
  5. Berat gecesi okunacak dualar

Berat gecesi okunacak dualar

Mübarek üç ayların son kandilidir berat gecesi.Müslüman alemince kutlanan berat gecesinin fazileti günahlardan arınma,temize çıkıp aklanma ,Allahın rahmetine nail olmaktır.Bu kutsal gecede maddi ve manevi sıkıntılardan kutulmak için bolca dua etmeli .Allahın af ve bağışlamasının coştuğu bu gece de hangi duaları etmeli nasıl ibadet etmeli tüm detaylar yazımızın devamın da.Öncesi , Berat Gecesi...

Sayfayı Paylaş