gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bereket Getirmesi İçin Gelin Damadın Üstüne Ne Atılır ?

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

düğün adetleri düğünlerde pirinç düğün adetleri nelerdir

Düğünlerde ki adetler her yöreye göre değişir melekler :) Kız isteme, nişan, kına gecesi, düğün derken değişik göreneklerle düğünler yapılır. Her biri ayrı bir tat ve heyecan veren bu geleneklerden biri de gelin damadın başından aşağı bereket getirmesi için atılan şeylerdir.

Genelde gelin ve damadın başından aşağı pirinç atılır. Hemen hemen dünyada bütün kültürlerde bu bolluğun sembolü olarak kabul edilir.

Bereket Getirmesi İçin Gelin Damadın Üstüne Ne Atılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. avatarlara bereket geldi!!!

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. aşkı için ne durumlara geldi

aşkı için ne durumlara geldi

Klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici sevgilisi Deniz Seki ile olan beraberliği yüzünden gündemde adından sıksık söz ettirdi ve halada yankılar sürüyor..... HÜSNÜ'NÜN ZIRT DEDİĞİ YER! HÜSNÜ ŞENLENDİRİCİ, DENİZ SEKİ'NİN TUTUKLANMASI VE ERKEK KARDEŞİNİN AÇIKLAMALARIYLA TEKRAR DİLLERE DÜŞTÜ. HERKES İLİŞKİNİN BİTTİĞİNİ SÖYLESE DE, ŞENLENDİRİCİ'NİN ETRAFINDAKİ FIRTINA DİNMİYOR .. Sıcak bir...
  3. Gelin Damadın dans görüntüleri

Gelin Damadın dans görüntüleri

gelin ve damat dans oyunları gelinle damat dans görüntüleri Düğünlerin olmassa olmazı romantik,gözgöze yapılan ilk dans işte bu hoş gürüntüler bize o anları yaşatacak.Evli meleklerde eskileri hatırlayacak.Benim hayallerim yok olmuş olsada herkesin gönlündeki evlilik nasip olsun.
  4. Halil ibrahim bereketi nedir

Halil ibrahim bereketi nedir

İnsanların kendi aralarında birbirlerine ettileri güzel bir dua vardır.ALLAH sofrana HALİL İBRAHİM bereketi versin deriz.Peki bu duanın olmasına sebep olan hikayeyi biliyormusunuz? Vaktiyle birbirini çok seven iki kardeş varmış. Büyüğü Halil. Küçüğü ise İbrahim... Halil, evli çocuklu. İbrahim ise bekârmış... Ortak bir tarlaları varmış iki kardeşin... Ne mahsul çıkarsa,...
  5. Düğünlerde bereket getirmesi için gelin ve damada ne atılır

Düğünlerde bereket getirmesi için gelin ve damada ne atılır

Düğünlerde bereket getirmesi için gelin ve damada ne atılır bilen var mı? Arkadaşlar sizin oralarda nasıl ama benim bildiğim kadarıyla tüm yörelerde gelin ve damada bereketli olsunlar diye bir şeyler yapılır :S Ama işte Düğünlerde bereket getirmesi için gelin ve damada ne atılır onu hatırlayamadım:D

Sayfayı Paylaş