gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bergamot yağının faydaları nelerdir kızlar

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bergamot yağının faydaları bergamut yağı faydaları bergamut yağının faydaları bergamot bergamot aroması aroması nedir
    Bergamot denince öncelikle şunu söylemek isterimki bergamot aromalı çayı herkese tavsiye ederim özellikle çay içiminde farklı bir aroma bulmak istiyorsanız bu tür çayları çok seveceksiniz.Benimde çayda tercihim bergamot aromalı çaylar.Sizlere bergamot çayından ziyade yağının faydaları hakkında bilgiler vermek istiyorum arkadaşlar eğer bu bilgileri merak ediyorsanız sizler için sunduğum aşağıdaki yazıyı incelemenizi tavsiye ederim:)

Bergamot yağı canlandırıcı limon kokuludur.Tamamen İtalya'da yetişen , yenilmeyen bir meyveden elde edilmektedir. Bergamot Türkiye’de Antalya bölgesinde yetiştirilmektedir.

Canlandırıcı ve dengeleyici etkisi çoktur. Rahatlatır ve rahat bir uyku çekmenizi sağlar. Kolonyala üretiminde çok kullanılmaktadır.

Bir damla bergamot yağını biraz alkol ile karıştırıp çok hafif bir kolonya elde etmek mümkündür.

Özellikleri: Kuvvetli antiseptik, diüretik, antitoksik, deodorant ve insektisit

Kullanıldığı yerler:

Masaj/kompres: Sinek ısırıklarında, yağlı ciltlerde ve sivilcelerde ayrıca boğaz ağrısında kullanılabilir.

Banyo suyuna veya Buhar yolu ile: Ferahlatıcı etkisi sayesinde anksiyetede ve depresyonda, vajinal kaşıntı, sistit ve üretrit şikayetlerin önerilmektedir.

Uyarılar: Bergamot foto toksik olduğu için kullanım sonucu güneşe çıkmayınız, ayrıca yoğunlaştırılmış formunu cildinize sürmeyin yanıklara neden olabilir.Yumuşatıcı yağlarla birlikte kullanılmalıdır.

Bergamot yağının faydaları nelerdir kızlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bergamot yağının faydaları ve yararlarını biliyor musunuz

Bergamot yağının faydaları ve yararlarını biliyor musunuz

Bergamot yağının faydaları bergamut yağı faydaları bergamut yağının faydaları bergamot yağının bergamot yağı Bergamot yağı birçok rahatsızlıklara ve şikayetlere iyi geliyor bakalım bu mucizevi bitkisel yağın faydaları nelermiş Bergamot yağı canlandırıcı Limon kokuludur.Tamamen İtalya'da yetişen , yenilmeyen bir meyveden elde edilmektedir. Bergamot Türkiye'de Antalya bölgesinde...
  2. Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Geçenlerde bir tv programında duydum argan yağının cilde iyi geldiğini ama öyle her duyduğuma da inanamıyorum doğrusu. Acaba aranızda Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir bilen var mı ya da uygulayan var mı, ben kullansam mı diye düşünüyorum. Lütfen biliyorsanız Argan Yağının Cilde Faydalarını yazın bana
  3. Ceviz yağının faydaları nelerdir?

Ceviz yağının faydaları nelerdir?

ceviz yağı nelere iyi gelir,ceviz yağı neye iyi gelir,ceviz yağının yararları,ceviz yağının cilde faydaları,ceviz yağının saça faydaları,ceviz yağı hakkında bilgiler Yapısında bulunan omega-3 yağ asitleri sayesinde kalp hastalıkları, diyabet, yüksek kan basıncı ve depresyonu azalttığı gözlemlenmiştir. Doğa ananın biz insanlara verdiği en faydalı besinlerden biri olan cevizin...
  4. Ceviz yağının faydaları nelerdir?

Ceviz yağının faydaları nelerdir?

Ceviz yağı pahalı olması ve zeytinyağı, kekik yağı ve susam yağı gibi doğal yağlara göre daha az raf ömrü bulunması (açılmamış ceviz yağı şişesi uzun süre dayanır ancak şişe açıldıktan sonra dayanma süresi 6-12 aydır) nedeniyle çok fazla tüketilmemekte. Ancak ceviz yağı cilt bakımından saç bakımına, salata sosundan et soslarına kadar pek çok farklı amaç için kullanılabilir. Cevizi yemeklerde,...
  5. Bergamot nedir faydaları nelerdir?

Bergamot nedir faydaları nelerdir?

Bergamot; bitkiler aleminin, kapalı tohumlar bölümünün, iki çenekliler sınıfının, sapindales takımının, sedef otugiller ailesinden bir yarı canlıdır. Anavatanı Hindistan’’ın batısıdır. Türkiye’’de Adana, Hatay ve Mersin civarında yetiştirilmektedir. Çiçekleri küçüktür ve beyaz renklidir, meyveleri ise küre biçiminde veya armuda benzemektedir. Boyu ortalama 5-7 cm arasındadır. İsmi Türkçe...

Sayfayı Paylaş