gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Beşiktaş'taki özel kız yurduna polis baskını

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

istanbul polis yurdu beşiktaşta yurt polis yurtları beşiktaştaki yurtlar yurdu istanbul Ahlak Polisi dün gece Beşiktaş'taki özel bir kız yurduna gelen ihbarlar üzerine baskın düzenledi.
    İstanbul Beşiktaş’taki özel bir kız yurdu aylardır Valilik ve Emniyet’e asılsız ihbarlarda bulunan kişinin kâbusunu yaşıyor. İddiaya göre utandıran olay şöyle gelişti: Kimliği belirsiz ihbarcı Valiliğe “Bu yurttaki kızlar hep hamile, yurda giren çıkan hiç belli değil, sarhoş olup sokakta naralar atıyorlar” şeklinde mail attı. Aynı ihbar defalarca 155 hattına da yapıldı.

Art arda gelen ihbarlar üzerine Valilik, Milli Eğitim’i harekete geçirdi. Polis de yurt hakkında inceleme başlattı. Önceki gün yurda önce bir ahlak polisi daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden bir görevli gelip iddiaları yerinde inceledi. Milli Eğitim görevlisi, rasgele seçilen 30 kız öğrenciye iddiaları sorup, ifadelerini aldı. Kızlara şu sorular yöneltildi:
    • Yurttaki kızlar hamile mi?
    • Öğrenciler içip içip sokaklarda naralar atıyor mu?
    • Yurda erkekler girip çıkıyor mu?
    Üniversite öğrencisi kızlar sorular karşısında büyük şaşkınlık yaşayıp ifade dilekçelerini doldurdu.

'ERKEK BİLE YAKLAŞMAZ'

İfadesi alınan öğrenciler şunları söyledi: Kaldığımız yurt çok düzgün bir yer. Öyle olmasa ailemiz kalmamıza izin vermez. Akşam saat 23.00’ten sonra içeri girmek, yurtta içki içmek, yurda sarhoş gelmek yasaktır. En ufak geç kalma durumu aileye bildirilir. Bırakın erkek girmesini, yurdun önüne bile erkek arkadaşlarımız yaklaştırılmaz. Bu iddiaların bize sorulması bile çok mantıksız.

'BİRİ UĞRAŞIYOR'

Yaşanan olaylar en çok yurt sahibi Mehmet Yorgancılar’ı üzdü.

Telefonla ulaştığımız Yorgancılar önce konuşmak istemedi, ardından ağzından şu isyan dolu sözler döküldü: “Biri bizimle uğraşıyor. Bu yapılan üçüncü ihbar. Kaymakamlığa, Emniyet’e gittim. Dedim ki ‘Yurdumu araştırın, asılsız iddiaların sahibini lütfen bulun. Onunla yasa önünde hesaplaşmak istiyorum.’ Milli Eğitim ve polis de haklı olarak ihbarı soruşturuyor”

'BEN DE BİR KIZ BABASIYIM'

Kendisinin de üniversite öğrencisi bir kızı olduğunu belirten yurt sahibi Mehmet Yorgancılar şunları söyledi: Yurdu kızımız üniversiteyi kazanıp İstanbul’a geldiğimiz için açtık. Yurtta kalan tüm kızlar bizim çocuğumuz. Yurt kayıtlarında kurallarımızı belirten dilekçe imzalatırız. Çünkü bu çocuklar velilerin bize emaneti. Biz onları gözümüzden sakınırken biri saçma sapan iddialar ortaya atıyor. Sanıyorum, Milli Eğitim görevlisi ve polis de bu iddialar karşısında şaşkın. Ama görevlerini yapıyorlar. Bırakın yurda erkek girmesini, beni ziyarete gelen arkadaşlarımı bile yurda almam. Kendi kızım bile yurda geldiği zaman onu öpmüyorum. O derece hassasız.

BAKANLIKTAN TEŞEKKÜR

Milletvekilleri ve müsteşar çocuklarının da güvenli olduğu için yurtlarını tercih ettiği belirten yurt sahibi sözlerini şöyle tamamladı: Yaşanan bu olay beni resmen paranoyak yaptı. Aklım mantığım böyle bir şeyi almıyor. Yetkililerden tek isteğim bu asılsız iddiaları ortaya atan kişiyi bulmaları. Milli Eğitim soruşturması sonucu olayın savcılığa yansımayacağını düşünüyorum.

VELİLER OLDUKÇA MEMNUN

Asılsız ihbarlara maruz kalan yurttan ise şimdi ve daha önce çocukları kalan aileler oldukça memnun. Çocukları eğitim için şehir dışından İstanbul’a gelen aileler, bir karı koca tarafından işletilen yurdu, aile ortamı nedeniyle tercih ediyor. Yurt kuralları titizlikle uygulanıyor. Disiplinsiz hareketlerde bulunan öğrencinin çıkışı hemen veriliyor. Geç gelen veya bir arkadaşında kalmak isteyen öğrencinin durumu ise anında velisine duyuruluyor."

guncel.net

Beşiktaş'taki özel kız yurduna polis baskını konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 7 yaşındaki kız tabancayla polis vurdu

7 yaşındaki kız tabancayla polis vurdu

BURSA�da mahalle kavgasına müdahale eden ekipteki polis memurlarından biri, henüz 7 yaşında olmasına rağmen poliste hırsızlıktan suç kaydı olan kız çocuğu N.A. tarafından tabancayla bacağından vuruldu. Polis tedaviye alınırken, N.A. aranıyor. Bugün öğle saatlerinde Osmangazi İlçesi Elmasbahçeler Mahalmesi'nde silahlı iki grubun kavga ettiği ihbarını alan polis ekibi olay yerine gitti....
  2. DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata’nın evine polis baskını

DTP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata’nın evine polis baskını

ayla akat ata Batman’da polis DTP vekili Ayla Akat Ata’nın evini bastı. Ata, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Batman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler dün gece bir operasyon kapsamında Çamlıtepe Mahallesi’ndeki Yaşam Apartmanı'nın ikinci katında Hatice Çoban üzerinde görünün evde arama yaparak, bazı belgelere el koydu. Baskın sırasında kimsenin olmadığı bildirildi. DTP Batman...
  3. Kız yurdunda taciz iddiası

Kız yurdunda taciz iddiası

Kız yurdunda yılbaşı gecesi parti var! Bir öğretmen gece yarısı kızlarla birlikte yeni yılı kutlarken, bir skandala da imza attı! Sinop'taki Anadolu Öğretmen Lisesi Müdür Yardımcısı, 52 yaşındaki U.K.'nın geçen yılbaşı gecesi bir kız öğrenciyi yanağından öperken cep telefonu ile fotoğrafının çekildiği iddiası üzerine Valilik soruşturma başlattı. Sinop'ta adını açıklamayan bir kişi...
  4. Okullara özel OKUL POLİS geliyor !!!

Okullara özel OKUL POLİS geliyor !!!

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, liseli gençliği suçtan korumak ve meydana gelebilecek olayları önlemek amacıyla okullarda çalışma başlatıyor. ''Toplumun geleceği olan çocukları her türlü kötü alışkanlıklardan korumayı ruh ve beden sağlığı yerinde bir şekilde yetiştirmeyi'' amaçlayan ''Okul Projesi'' kapsamında Ankara'da 105 lise belirlendi. Bu liselerde görev yapmak amacıyla özel seçilen...
  5. polis kızı (:

polis kızı (:

4. sınıf öğrencisiydim... Sınıfımızda şımarık olarak bilinen gözdenin babası polis memuruydu. Bende kendi halinde,kimseyle ilgilenmeyen , sessiz görünen biriydim. Bi sabah okula gelirken gözdenin alaycı tavrıyla karşılaşdım sürekli sınıfda beni rencide etmeye çalışıyordu. Üstüme suyunu dökerek bütün gün sırılsıklam dolaşmama sebep olması da cabası. Eve dönünce babasının polis olduğu aklıma...

Sayfayı Paylaş