Besinleri pişirirken bunlara dikkat edin

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Besinleri pişirirken bunlara dikkat edin
Her besinin bazı pişirme teknikleri vardır özelliklerine göre bu teknikler farklılıklar gösterebilir

Şimdi ben sizlere genel olarak besinleri pişirirken nelere dikkat edilmeli hangi pişirme yöntemini kullanmalı gibi sorularınıza cevap bulacağınız bilgileri vermek istiyorum

Uzmanlar, beslenme için seçtiğimiz gıdaların sağlıklı ve yararlı olmaları kadar pişirme esnasında tercih edilecek yöntemlerin ve pişirme alışkanlıklarının da önemli olduğunu belirtiyor. İşte besinleri pişirirken dikkat edilmesi gereken noktalar…

- Kızartmalar tercih edilmemeli, mutlaka yapmanız gerekiyorsa, 150 derecenin altında
besin6-9438.jpg
ve çok az yağla yapılmalıdır.

- Fırında pişirme en iyi ve sağlıklı yöntemlerden biri olmasından dolayı daha çok bu pişirme yöntemi kullanılmalıdır.

- Mangal kömürlerinden gelen duman ve alevler, kanser yapıcı maddelerin oluşumuna yol açtığından bu yöntem fazla tercih edilmemelidir.

- Mikrodalga pişirme yöntemi, uzmanların en çok tercih edilmesini önerdiği yöntem. Bunu kullanmakta yarar var.

- Sebzeleri haşlayarak yemek, en doğru yoldur. Sebzeler bu şekilde, besin değerlerini kaybetmemiş olurlar.

Geri