gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Betûl Mardin'den kadınlara öğütler

Konu, 'Kadınlar' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

kadınlara öğütler betül mardin den kadınlara öğütler betül mardin kitapları 81 yaşindaki Haldun Dormen'in eski eşi 82 yaşındaki Betûl Mardin'in kadınlara öğütleri

1. Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.

2. Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.

3. Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini "update" et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
    4. Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less! (Bir problem eksik!)
    5. Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor.
    Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu
    eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
    6. Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
    7. Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesele benim babam, hiç üşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda'sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.

8. Olumlu olacaksın.

9. Bazı şeyleri kabul edeceksin: Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.

10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!!!

2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    9. Bazı şeyleri kabul edeceksin: Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
    10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği olduğunu bileceksin!!!
    gercekten te dogru paylaşımın için tşkler

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru tespitler

Betûl Mardin'den kadınlara öğütler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar için sağlık öğütleri

Kadınlar için sağlık öğütleri

Doğum kontrol ilaçlarından başlayalım. Bu ilaçlar vücuttaki folik asit (B9), vitamin B12, vitamin C düzeylerini azaltarak vücut savunma sistemini (immün sistem) zayıflatıp papilloma virüs enfeksiyonlarına ortam hazırlar. Sonuç; rahim ağzı (servikal) kanseri. Nörolog Dr Güçlü Ildız, Bydigi okurları için yazdı. B vitaminleri yiyeceklerin çoğunda bulunur ama doğum kontrol hapı alanlarda tüketim...
  2. Kadınlara kariyer öğütleri

Kadınlara kariyer öğütleri

Kadınlar kariyer yaparken erkeklere göre farklı adımlar atmak, hedef seçiminde daha belirgin çizgiler çizmek, daha titiz davranmak durumunda kalıyor. Öncelikle meslek seçiminde doğru hedeflere yönelmek önemli. Kariyer yapmak isteyen bir kadın, “Kariyer yol haritası” nda ilgi ve yetenek analizini ihmal etmemeli. Gerekirse bir kariyer koçuna başvurmalı. Başarılı olabilmek için önce “istediği...
  3. Mardin'de mayın patlaması

Mardin'de mayın patlaması

Mardin'de mayın patlaması sonucu 1 güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bölücü terör örgütüyle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, Mardin'in Nusaybin ilçesi dağlık arazi kesiminde, bölücü terör örgütü mensupları tarafından tuzaklanmış el yapımı mayının dün saat 10.20'de patlaması sonucu 1 güvenlik görevlisi yaralandı. AA
  4. kadınlara kariyer öğütleri

kadınlara kariyer öğütleri

Kadın olmak, her konuda zor! Çocuklukta, gençlikte, işte, evlilikte, annelikte.. Her şeyi kadınlar yapıyor, her şey onlardan bekleniyor ama hiç birşey yaşamalarına izin verilmiyor. Çocukken de bu böylee, gençken de.. Zaten anne olunca insan artık çocuğuna odaklanıyor, başka birşey yaşamak istemiyor. Kadinlar kariyer yaparken erkeklere göre farkli adimlar atmak, hedef seçiminde daha...

Sayfayı Paylaş