gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Beta Hcg Testi Ne zaman Yapılıyor ?

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Beta hcg testini ne zaman yapacaksınız ? Genelde kadınlar, iş hamilelik testine geldiğinde inanılmaz sabırsız olmaktadırlar. Regl tarihi üzerinden normalde minimum 1 hafta geçmesi gerekiyor bu test için kızlar. Çoğunlukla hassas gebelik testi olduğu için BETA HCG testi duruma göre adetten bir hafta önce bile bazı durumlarda sonuç verebiliyor.
    Bu testi yaptıracak olan arkadaşlarımız için şunu söyleyebiliriz. Değerleriniz 1 seviyesinde çıktığında hamilelik yok demek isede, testi erken yaptırdığınız için bu kesin değildir. Yapmanız gereken şudur, eğer adet tarihiniz bir hafta olmamış ise ( diyelim ki reglinize 12 gün var ve siz testi 12 gün erken yaptırdınız ) Çok büyük umutlusuzluğa kapılmadan reglinize 3-5 gün kala bir kez daha yaptırabilirsiniz. Çoğunlukla erken davranıp bu testi yaptıran arkadaşlarımız hamile olmadıklarını düşünüp çok fazla üzülmektedir. Bundan dolayı bu testi mümkün mertebe adet tarihinizin geçmesinin ardından yaptırın.

Bu bölüme test yaptırmak isteyen arkadaşlarımız, yazabilirler. Sorularınızı ivedilikle cevaplayacağız.

2. elifck

elifck Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    adet tarihimi 4 gün gecince test kanda baktırdım sonuç gebelik yok cıktı suan 8. gün hala adet olmadım sizce hamile olabilirmiyim kan testi için biraz daha beklemelimiydim

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Adetim şu an itibariyle 6 gün ve 2 saat gecikti. BetaHCG yaptırmak için yeterli mi, biraz daha beklemeli miyim?

4. Yakamoz72

Yakamoz72 Forum Okuru

Nasıl yani? Saatli mi regl oluyorsunuz

baby26 bunu beğendi.
  5. fuat

fuat Forum Okuru

6. eudance

eudance Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba,

23 ekim gunu sevgilim ile yuzeysel birsey yasadik, 8 kasim tarihinde regl oldum ve normal sekilde 4 gun surdu. Daha sonra 19 kasimda kontrol amacli doktora gittim ve de kan testi yaptirdim.. Sonuc HCG <2.00 MlU/ml cikti (referans araligi 0.0-5.0) olan bir testti. Bu noktada kesin olarak negatif denebilir mi ? Tesekkurler simdiden..

7. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Merhaba kesin ve net gebelik söz konusu değil.

8. eudance

eudance Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cok tesekkur ederim ablacigim, icimi rahatlattiniz.. Her ne kadar dusuk bir ihtimal de olsa akilda bir sekilde kaliyor ne yazik ki ve bu da olumsuz sekilde etkiliyor insani. Sayenizde biraz daha iyi hissediyorum. Cok cok tesekkurler.

BEYZA21 bunu beğendi.
  9. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Rica ederim ..Her zaman bu kadar şanslı olmayabilirsiniz dikkatli olun,sevgiler..

Beta Hcg Testi Ne zaman Yapılıyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beta Hcg Sonucu Ne kadar zamanda çıkar

Beta Hcg Sonucu Ne kadar zamanda çıkar

Beta Hcg Testi sonucu ne kadar zamanda çıkar ? BETA HCG testleri, kandan gebelik için kullanılan testlerdir. Bu testin sonucun 1-2 saatte ( maksimum ) alabilirsiniz. Buradan değerlerinizi yazarsanız size kaç haftalık hamiş olduğunuzu söyleyebiliriz. :)
  2. Ben bu beta hcg değeri testini ne zaman yaptırmalıyım ?

Ben bu beta hcg değeri testini ne zaman yaptırmalıyım ?

Ya kızlar adetime daha 5 gün var ve ben hamilemiyim diye kendimi yeyip bitiriyorum. Acaba bu BETA HCG testini şimdi yapsam sonuç alır mıyım ? Göğüslerimde de hassasiyet başladı. Merak ediyorum ne kadar gün kala bu testi yaptırsam kesin sonuç alırım tşk.
  3. Beta hcg değerleri ne zaman yükselir

Beta hcg değerleri ne zaman yükselir

bu konu;beta hcg, hcg değerleri nedir hakkında bilgi vermektedir. Beta HCG testi,gebelik tayininde kullanılan güvenilir hızlı sonuç veren bir hormon testidir. Son günlerde Melekler Mekanı.com'a gebelik şüphesiyle beta hcg testi yaptıran,gebe olup olmadığını soran,tahlillerinin yorumlanmasını isteyen kullanıcılarımızdan,misafirlerimizden sorular geldi.Öncelikle belirtelimki bizler doktor...
  4. Beta hcg testi örneği

Beta hcg testi örneği

Merhaba arkadaşlar; bu ay adet gecikmem baya uzun sürdü şöyleki; adet olmam gereken tarih 03/04-10 du 07/10 da betam 0.39 fakat bugün kan testi verdiğimde betam 1.20 çıktı doktorum rahim duvarında kalınlaşma olduğunu söyledi adet söktürücü ilaç verecekmiş sizce kullanmalımıyım yoksa biraz daha beklemeliyim?Lütfen yardımcı olun kafam çok karıştı...
  5. HCG kanda gebelik testi hakkında tüm bilgiler

HCG kanda gebelik testi hakkında tüm bilgiler

Tüm gebelik testlerinde esas artan bu gebelik hormonunun ölçümüne dayanır. Gebelik hormonu önce kanda yükselmeye başlar, belli bir eşik değeri geçtikten sonra idrar ile atılmaya başlar. Böylece idrarda gebelik testi pozitif çıkar. İdrardan bakılan gebelik testinin pozitif çıkabilmesi için bu eşik değeri aşmalıdır. Bu nedenle henüz idrarda gebelik testinin negatif olduğu dönemlerde gebelik...

Sayfayı Paylaş