gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Betül demir'den samimi röportajında 'geyşa ruhlu bir kadın değilim' dedi

Konu, 'Magazin' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

BETÜL DEMİR; BİR DÖNEM ÜNLÜ KADINLARIN DİLİNDEN DÜŞMEYEN 'GEYŞA RUHLUYUM' AÇIKLAMALARINA GÖNDERME YAPTI. Üçüncü albümüyle dikkat çeken Betül Demir, 'Bütün Gece' adlı şarkısına klip çekti. Klipte geyşa kılığına giren güzel şarkıcı, bir dönem ünlü kadınların dilinden düşmeyen 'Geyşa ruhluyum' açıklamalarına gönderme yaparak 'Ben geyşa ruhlu değilim. Bana hizmet edilmesini isterim' diyor.

'Süper' şarkınızla iyi bir çıkış yaptınız. Şimdi sırada 'Bütün Gece' var. Kiminle çalıştınız klipte?

- Mustafa Uslu’nun yönettiği bir çalışma... Gördüğünüz gibi de çekimler boyunca kılıktan kılığa girdim. Neyse ki sonuçta çok eğlenceli bir iş çıktı ortaya...

Evet, geyşa bile oldunuz...

- Doğru... Aslında beni en çok zorlayan sahneler de onlardı... Aksesuvarları, makyajı falan ciddi bir hazırlık gerektirdi.

Ruhunuzda da hissettiniz mi peki o geyşalığı?

- Asla... Ben kesinlikle geyşa ruhlu değilim. Tam tersi bana hizmet edilsin isterim.

Çekimlerde sizi asıl zorlayan şey uğradığınız arı saldırısıymış sanırım...

- Evet, çekimden bir hafta önce bacağımı arı soktu, alerjim olduğu için ölümden döndüm. Bacağım da felaket morardı. O morluk nedeniyle mini etekli sahnelerde yakın plan çekimler yapılamadı mesela...

Albüm kartonetinin girişinde 'Şarkı söyleyen herkes bir parça hayat tamircisidir' diye yazıyor. 'Ben hayat tamircisiyim' mi diyorsunuz?

- Herhalde öyleyim. Ama bir şey eklemem lazım: Benim hayat tamircim Sezen Aksu’dur.

Kendisiyle düet yapma gibi hayaliniz var mı?

- Hem de deli gibi isterim Sezen’le düet yapmayı!

Yeni albümde Mustafa Ceceli, Ümit Sayın, Harun Kolçak’tan vokal anlamında destek almışsınız. Böyle bir destekte bulunduklarına göre sizi çok seviyor arkadaşlarınız... Bu devirde kimse kimseye vokal yapmaya can atmıyor sonuçta...

- Gerçekten çok şanslıyım. Mustafa 'Bir Ara' şarkısına hem vokal yaptı hem de düzenleme... Çok güçlü bir sese sahip canım arkadaşım benim. Hatta albümde onun yaptığı vokal kısımlarını biraz öne çıkardık. Çok kızdı. Çok mütevazı biri. Onun o vokallerde bastığı seslere Türkiye’de en iyi tenorler bile zor basar. 'Yeter' adlı Sezen Aksu şarkısında ise Ümit Sayın vokalleri var, sağ olsun... Harun Kolçak olayı ise bambaşka...

Biz stüdyoda 'Pişmanım' şarkımıza çalışırken Harun geldi. Tam o sırada ben 'şarkıda bir eksik var, çok yavan kaldı' deyip duruyordum. Derken Harun’la göz göze geldik, ama o gözlerini kaçırdı. Bir müddet sonra tekrar göz teması kurmaya çalıştım. Direkt 'Hayır, çok vefasızlıklar gördüm ve yapmak istemiyorum' dedi. Şarkıyı bir daha dinleyince dayanamadı. Canım aradaşım benim...

Sahnede çok farklı dillerde şarkılar söylüyorsunuz, neden?

- Evet... İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca şarkılardan türkü ve sanat müziğine kadar geniş bir repertuvarım var. Sahnede taklitler yapıyorum, insanlarla iletişim kuruyorum, şovlar sergiliyorum. İnsanların gözündeki mutluluğu görüyorum; zaman zaman da hüzünlenip ağlıyorlar. Hiç bilmedikleri, hayatlarında hiç dinlemedikleri şarkıları ertesi hafta gelip benden tekrar isteyebiliyorlar. Mesela bir adam vardı, her hafta program yaptığım mekana gelir ve 'Stand by Me' şarkısını isterdi. Bu benim için önemli, demek ki insanlara bir şeyler veriyorum.

Kaç yaşındasınız?

- 29 . Çok şey yaşadım ama... Küçük yaşta sahneye başlayınca, yaşanmışlığın da çok oluyor. Aşkın Nur Yengi, Demet Sağıroğlu, Emel Müftüoğlu, Erdal ve 90’larda çıkan bütün şarkıcıların albümlerinde vokal yaptım.

Ya sahnede?

- Yok, sahnede kimseye vokal yapmadım.

Sesimi kaybetmek en büyük kabusum

Sizi etkileyen büyük bir korkunuz var mı?

- Sesimi kaybetmek, çünkü böyle bir tehlike atlattım ben... Beş yıl önce ciddi bir rahatsızlık geçirdim ve doktorum sesimin geri gelmesinin çok küçük bir olasılık olduğunu söyledi. İşte o an şarkı söylemenin benim için her şey demek olduğunu anladım.

Nasıl iyileştiniz peki?

- Pozitif düşünce gücüyle... Doktorum tekrar filmlerimi gördüğünde, sevinçten benimle birlikte oturup ağladı.

gecce

Betül demir'den samimi röportajında 'geyşa ruhlu bir kadın değilim' dedi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Samİmİ Bİr Dİndar AtatÜrk

Samİmİ Bİr Dİndar AtatÜrk

Yarım yüzyılı aşkın bir süredir bazı ideolojik çevreler tarafından Türk halkına son derece çarpık bir mantık aşılanmaya çalışıldı. Buna göre, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, dine karşı, materyalist düşünceyi savunan bir kişiydi. Dahası, dindar olmakla Atatürkçü olmak adeta zıt kavramlardı. Ancak bu çarpık telkin günümüzde etkisini kaybetmiştir. Artık herkes bilmektedir ki bu,...
  2. “çapkın kadın değilim. Bir ilişkide ten uyumuna önem veririm.

“çapkın kadın değilim. Bir ilişkide ten uyumuna önem veririm.

ayşe özyılmaz P { margin: 0px; } Hello dergisine çok özel pozlarla birlikte iç dünyasını açan son günlerin konuşulan ismi Ayşe Özyılmazel, aşka bakışını özetledi… Çapkın bir kadın olmadığını dile getiren Ayşe Özyılmazel, “Sadece flörtöz bir insanım. İnsanların - kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı - gönlünü çalmayı, onlarla ilgilenmeyi, onları dinlemeyi, onlara değer vermeyi, önemli...
  3. bir kadın değil bir hayatı seçersiniz

bir kadın değil bir hayatı seçersiniz

Bir erkeğin düşünsel yeteneği, estetik birikimleri ne olursa olsun, hayatta durduğu kat, içine doğduğu kattır, tanıdığı ilk kadının, annesinin onu bıraktığı kat... Giyim zevkinin bulunmadığı bir bahçede doğduysanız, giyim zevkinizin gelişmiş olduğu bir bahçeye sizi ancak bir kadın götürür, sofraların inceliklerle donatılmadığı bir katta doğduysanız, incelikli sofraların bulunduğu kata sizi...
  4. Betül Demir'den örnek davranış

Betül Demir'den örnek davranış

ünlü şarkıcı Organ Bağışına katıldı ve bir kez daha bu konuda duyarlı olmak için örnek bir tavır sergiledi... ORGANLARINI BAĞIŞLADI! BU İLGİDEN VE VAKFIN “TOPRAK OLMA UMUT OL” SLOGANINDAN ÇOK ETKİLENEN DEMİR, KONSERİN HEMEN ARDINDAN TÜM ORGANLARINI BAĞIŞLADIĞINI AÇIKLADI... Konserden etkilenip organlarını bağışladı! Son zamanların beğenilen kadın vokallerinden Betül Demir, Türk Böbrek...
  5. Bir kadın değil bir hayat seçersiniz

Bir kadın değil bir hayat seçersiniz

bir kadın değil bir hayat seçersiniz Bir erkeğin düşünsel yeteneği estetik birikimleri ne olursa olsun hayatta durduğu kat içine doğduğu kattır tanıdığı ilk kadının annesinin onu bıraktığı kat... Giyim zevkinin bulunmadığı bir bahçede doğduysanız giyim zevkinizin gelişmiş olduğu bir bahçeye sizi ancak bir kadın götürür sofraların inceliklerle donatılmadığı bir katta doğduysanız incelikli...

Sayfayı Paylaş