gebe
  1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Beyaz emirdağı birbirine ulalı

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

emirdağı birbirine ulalı altın yüzük parmağında dolalı gelin dolalı altın yüzük parmağında dolalı gelin dolalı
    burnun mü büyüdü gelin olalı
    burnun mü büyüdü gelin olalı
    kız iken ben seni seven oğlanım gelin oğlanım
    kız iken ben seni seven oğlanım gelin oğlanım
    emirdağdan bir geçme ile yol olmaz
    emirdağdan bir geçme ile yol olmaz
    altın yere düşme ile pul olmaz gelin pul olmaz
    altın yere düşme ile pul olmaz gelin pul olmaz
    fadimeyle bir geçecik yatmayla
    fadimeyle bir geçecik yakma ile
    adı çıkar ama kendi dül olmaz gelin dül olmaz
    adı çıkar ama kendi dül olmaz gelin dül olmaz

Beyaz emirdağı birbirine ulalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Birbirimizi Anlamak

Birbirimizi Anlamak

BİRBİRİMİZİ NEDEN ANLAYAMIYORUZ ? … Bu sorunun kolay anlaşılır bir yanıtı vardır: Herkesin yanıtı var, kimsenin sorusu yok. Çevremize baktığımız zaman görürüz ki, herkes bir başkasına bir şeyler anlatmaya çalışıyor ama hiç kimse öğrenmek için soru sormuyor. ‘Anlaşılma’ konusundaki en yaygın yakınma ‘kendimizin anlaşılmadığı’dır, ama bizim başkasını anlamamız konusundaki yaygın tutum, ‘onu...
  2. Beyaz kağıt

Beyaz kağıt

Üzeri yazılı kağıt ve sayfa onu gören için yemine delalet eder.Rüyada üzerine yazi yazilari beyaz kagit parçasi sayfayi görmek, yapacagi yemine isaret eder.
  3. Beyaz

Beyaz

Rüyada kar beyazı insanın sıkıntılarının sona ereceğini işaret eder.Beyaz renk genellikle mutluluga isarettir. Rüyasinda beyaz bir yatak görmek, evlenecegine, kar üzerinde yürüdügünü görmek, hasta ise iyilesecegine, karin üzerine uzanip yattigini görmek bütün endise ve sikintilardan kurtulacagina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Beyaz renk umumiyetle saadete isaret eder. Normalin...
  4. Beyaz Gül

Beyaz Gül

tomurcuk beyaz gül Beyaz bir gülde tomurcuğa durmuştu umutlar. Çiğ düşmüştü yapraklarına, Hüznün şarkısını mırıldanmaktaydılar. Ağlarda çırpınan maviye susamış balıktılar, Yosun gözlü bir denizkızının avuçlarında özgürlükle buluştular. Kanatlarında umut yüklü bulutlar; Sevgi sevgi beyaz gülün tomurcuklarına yağdılar. Tomurcuklar yorgun, susamış, mutsuzdular. Gökkuşağından süzülen mavi,...
  5. beyaz gelinlik

beyaz gelinlik

Herşey bu kadar kolaymıydı küçüklükten beri hayalini kurduğum an gelmişti. ben ise çıkmaz bir yolda ne yapacağımı bilmeden dolaşıyordum annemin bağırışı kulağımda, hata mı yaptım ama ona Öleceğimi söyleyemezdim ya bırakırsa beni nefes alamıyordum ben düğünüme iki gün var ben ise bir kararın eşiğindeyim uzun zamandır beyaz bir gelinliğin içinda kendimi hayal ediyordum herkes bana bakıyordu son...

Sayfayı Paylaş