gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Beyti Kebabi

Konu, 'Kebaplar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

fırında beyti fırın beyti kuzu tarifi kebabı kuzu nasıl yapılır Malzemeler
    Un 4 su bardağı
    Domates 2 adet
    Yaş Maya 1.5 su bardağı
    Tuz istenildiği kadar
    Ilık Su 1.5 su bardağı
    Karabiber istenildiği kadar
    Toz şeker Yarım su bardağı
    Yumurta Sarısı 1 adet
    Kıyma 500 gr
    Sarımsak 6 diş
    Kaşar peyniri 1 su bardağı rendelenmiş

Yapılışı

Maydanozu kıyın. Domatesleri rendeleyin. Kıymaya ezilmiş sarımsak domates maydanozu tuz ve karabiberi ekleyip yoğurun. 4 ince uzun köfte hazırlayın. Mayayı ılık suda eritin. Un, tuz ve toz şekeri ilave ederek bir hamur hazırlayın. üzerini nemli bir bezle örtüp 25-30 dakika mayalanmaya bırakın. Hamuru dört eşit parçaya bölün. ve birbirini kalın bir yufka şeklinde açınz Her köfteyi bir yufkanın içine yerleştirip üzerine rendelenmiş kaşar peyniri serpin. Hamuru yuvarlayıp kenarlarını parmağınızla bastırarak kapatın. Kalan köfte ve hamurlarla da aynı işlemi tekrarlayın. Hamurların üzerine yumurta sarısı sürün. önceden ısıtılmış orta dereceli fırında 20-25 dakika pişirin. Dilimleyip maydanoz ve domatesle süsleyerek servis yapın.

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

et veya kuzu beyti
    saatlerdir Florya Beyti kebapçısının en ünlü ürünü olan beyti kebap'ı aradım durdum internette..yüzlerce site birbirlerinden çalmış oldukları fotoğreafları aynı,tarifi aynı kıymadan yapılan beytiyi anlatıyor..anlayacağımız hep ezber hep ezber..uzman tv de dahil olmak üzere acıdım bu arakçı ve üretken olmayan sitelere..karşıma siz çıktınız.sizinle paylaştım.kolay gelsin...

Beyti Kebabi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kebabe

kebabe

(Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo’da yetisen Piperaceae’nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir. alıntıdır
  2. Kebabe

Kebabe

Kübbabe / Helile / Hindistanerigi / Kebabiyye / Kuyruklubiber / Cubbebe / Cubeb / Cubebae fructus / Piper cubeba) Cava, Sumatra ve Borneo'da yetisen Piperaceae'nin kurumus meyvesidir. Kullanildigi yerler: Mide ve idrar yolu hastaliklarinda kullanilir.
  3. Kiremit kebabı

Kiremit kebabı

kiremit kebabı kiremitte kuşbaşı tarifi kiremit tava tarifi tava kiremitte kebap Osmanlı mutfağından sizlere kiremit kebabın tarifini ve gerekli olan malzemeleri veriyorum 5 kişilik Malzemesi: -1 kg yaglı koyun eti (küçük kuşbaşı doğranmış) -300gr. soğan (ince kıyılmış), (3 orta boy) -300gr. domates (kabukları soyulup, ince doğranmış), (3 orta boy) -tuz -taze çekilmis karabiber -1 bağ...
  4. Evde beyti kebap nasıl yapılır

Evde beyti kebap nasıl yapılır

Beyti nasıl yapılır ? Kızlar ya ben evimde kocama Beyti kebap yapmak istiyorum. Bunu nasıl yaparım, tarifi var mı ? İçine koyulacak malzemelerle birlikte bana bir listesini verin lütfen.
  5. Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

evde beyti kebap tarifi beyti kebap nasıl yapılır Oldum olası beyti kebap ismini hep yadırgamışımdır ama tadına da baylımışımdır Melek'lerim. Sahi bu ismi nerden almış bu yemek onuda bir ara araştırmak lazım :) Neyse diyor ve size evde yapabileceğiniz beyti kebap tarifini sunuyoruz arkadaşlar :) Köfte icin: 600 gr. dana kıyma (yari yariya kuzu, dana olabilir yada tam kuzu) 1 yemek...

Sayfayı Paylaş