gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Beyti kebap tarifi evde kolay tarif

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

evde beyti kebap tarifi beyti kebap nasıl yapılır

Oldum olası beyti kebap ismini hep yadırgamışımdır ama tadına da baylımışımdır Melek'lerim. Sahi bu ismi nerden almış bu yemek onuda bir ara araştırmak lazım :) Neyse diyor ve size evde yapabileceğiniz beyti kebap tarifini sunuyoruz arkadaşlar :)

Köfte icin:

600 gr. dana kıyma (yari yariya kuzu, dana olabilir yada tam kuzu)

1 yemek kasigi pul biber (1.5 tatli kasigi suyla islatin)

1.5 tatli kasigi tuz

1 tatli kasigi kirmizi toz biber

1 cay kasigi karabiber

1 orta boy sogan (rendelenmis yada cok minik dogranmis)

1 dis sarmisak (arzuya bagli, ben kullanmadim)

16- 20 yaprak hazir baklava yufkasi

USTUNE DOMATES SOSU

1.5 yemek kasigi biber salcasi (hazir kutu domates sosu kullanilabilir)

1 yemek kasigi domates salcasi

1 cimcik seker

salcaniz tuzsuzsa biraz tuz

3 yemek kasigi siviyag yada tereyag

EV YAPIMI LAVAS ICIN:

Ortalama 8 adet lavas cikiyor:

2 su bardagi un (250 ml’lik bardakla)

1/2 paket maya

4/3 su bardagi su (250 ml’lik bardakla)

tuz

GARNITUR:

Sumakli, maydonozlu kuru sogan

Yogurt

Kozlenmis, biber, domates, yesillik

Beyti kebap tarifi evde kolay tarif konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Evde uygulayabileceğiniz çok kolay bir maske tarifi

Evde uygulayabileceğiniz çok kolay bir maske tarifi

kolay maske yapımı çocuk maskesi nasıl yapılır çocuk maskeleri nasıl yapılır maskesi yapımı çocuklar için maske İşte size evde kolaylıkla uygulayacağınız keyifli bir güzellik maskesi tarifi. HAVA değişiminden olumsuz etkilenen cildinizi eski canlılığına kavuşturmak ister misiniz? O halde evde büyük bir kolaylıkla uygulamayabileceğiniz Yumuşak Yulaf Ezmesi Maskesi tarifimiz tam size göre....
  2. Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Selam ben ve çocuklarım pizzayı çok seviyoruz ara ara dışarda yiyoruz ama pek beğenmiyoruz pizzayı evde kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bana Evde Kolay Pizza Tarifi verirseniz çok sevinirim.
  3. Evde Kolayca Yapabileceğiniz Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi...

Evde Kolayca Yapabileceğiniz Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi...

Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi Oktay Usta'dan Çikolatalı Meyveli Waffle Tarifi Oktay Usta evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir waffle tarifi sunuyor. İşte çikolatalı meyveli waffle..Bence yaptığınız zaman çocuklar ve eşiniz bayılarak yiyeceklerdir...:)Deneyeceklere şimdiden kolay gelsin artık bir tabakta bizim için getirirsiniz heralde ..:utan: Malzemeler: 3 yumurta 1,5 su...
  4. Bursa'nın Meşhur İskender Kebabının Evde Yapılışı Tarifi

Bursa'nın Meşhur İskender Kebabının Evde Yapılışı Tarifi

Ev Yapımı İskender Tarifi Ev Yapımı İskender Resimli Eğer biraz midenize düşkünseniz Bursa denilince aklınıza ilk olarak meşhur İskender Kebap gelir melekler :) Zaten Bursa'ya kadar gidip te İskender Kebap yenmeden dönülmez. Biz de bu yazımızda Bursa'nın meşhur yemekleri için de başı çeken İskender Kebabının evde nasıl yapılacağı hakkında bilgiler verceğiz sizlere. İşte ev yapımı İskender...
  5. Tas kebabı tarifi

Tas kebabı tarifi

bu konu;tas kebabı nasıl yapılır,tas kebabı malzemeleri nelerdir hakkında bilgiler vermektedir Eşimin en sevdiği yemeklerden biridir tas kebabı..Bayram sofralarının vaz geçilmez etli pilavıdır.Yapılışı ilk başlarda bana zor gelsede şimdi daha pratik olduğumu söyleyebilirim.Pilav ile eti bir arada yemeğe alışkın olabilirsiniz. Ama ikisinin bir arada piştiği mükemmel lezzeti bilmiyorsunuz.Etin...

Sayfayı Paylaş