gebe
  1. HİDOŞ

HİDOŞ Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    38

Beyyine suresi

Konu, 'A-B' kısmında HİDOŞ tarafından paylaşıldı.

Abdulgani Nablusî'ye göre; Beyyine süresini rüyasinda okuyan veya okundugunu görerek dinleyen kimse, tövbe etmeden dünyadan göçmez. Bu rüyanin sahibi, halki hidayete davet eder. Bir çok günahkar onun aydinlatmasi üzerine tövbe ederek hidayete ulasir.

Beyyine suresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Maun suresi

Maun suresi

Cafer-I Sadik'a göre; rüyasinda Maun suresini okuyan veya dinleyen kimse, namazi terk etmis biri olarak bilinir, inanci zayiftir. Dini ifsat eden insanlarla düsüp kalkar itikadi bozuk olur. Iyilik yapmaktan daima uzak kalir. Bir baska rivayete görede: Rüyada Maun Suresinl veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; komsusu, arkadasi ve herkesi faydali ve razi kilmaya isarettir.
  2. Tebbet suresi

Tebbet suresi

Ibni Sirin e göre, rüyasinda bu süreyi okuyan veya bir kimseden dinleyen hilekar olur. Allah'a (C.C.) siginak günah islemekten sakinmalidir. Fena huylu bir kadinla evlenir. Bu kisi malini Allah'in rizasi hilafinda harcar. Bir baska rivayete görede: Rüyada Tebbet süresini veya ondan bir parçayi okudugunu görmek; az çocukla riziklanmaya ve uzun ömre isaret
  3. yiyyemeyom dohtur beyy

yiyyemeyom dohtur beyy

Verdiğin perhize budur gayratım, Bundan başka uyameyom dohtur bey! Üç sepet yumurta sabah kahvaltım, Teker teker sayameyom dohtur bey! İki leğen pilav bir yayık ayran, İ ster yaşlı olsun isterse yavan, Yanına kesiyom beş kilo sovan, Yeyom yeyom doyameyom dohtur bey! Üç tencere bamya yerim birinci, Yirmi tas su içip biraz koşinci, Her yanım sökülür karnım şişinci, Sağlam göynek giyemeyom...
  4. Günün nasıl gecti beyy

Günün nasıl gecti beyy

=>"Gunun nasil gecti bey?" -ilk yari basabas bir mucadele koydum hayatla ancak ogleden sonra sahsi hatalarim nedeniyle tarumar oldum. =>"Gunun nasil gecti bey?" daha yaratici sorular bekliyorum senden hanım, lutfen biraz cabala =>"Gunun nasil gecti bey?" -yahu burası evmi kıslamı, bari parola ne diye de sor,dur biraz dinlenelim yav!...
  5. BEYYİNE (açık delil) Suresi hakkında Bilgi ve Türkçe meali

BEYYİNE (açık delil) Suresi hakkında Bilgi ve Türkçe meali

beyyine duası beyyine suresi hakkında bilgi beyinne suresi mücadele suresinin fazileti BEYYİNE Açık delil manasına gelen ve birinci âyette geçen " beyyine " kelimesi sûreye ad olmuştur. Talâk sûresinden sonra Medine'de inmiştir, 8 ( sekiz ) âyettir. Bu sûrede kâfirlerden ve müşriklerden söz edilmiş, onların bazı davranışları anlatılmış, inanan ve iyi işler yapanların kurtuluşa...

Sayfayı Paylaş