gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Bezelyenin Sağlığa Faydaları

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bezelyenin Faydası Bezelye Faydaları nelerdir Bezelyenin sağlığa yararları

Mutfaklarımızda sık sık pişirdiğimiz bir yaz sebzesi olan bezelyenin faydalarını bu yazımızda sizlerle paylaşalım istedik melekler :)

Bezelye içerdiği protein lif ve nişasta bakımından zengin bir besindir. Bezelye A C ve B grubu vitaminlerinin yanı sıra demi fosfor ve potasyum gibi mineralleri de içinde barındıran besleyici bir sebzedir.
    Kuru bezelye protein ve nişasta açısından taze bezelyeden daha zengindir. Bununla birlikte taze bezelyeyi sindirmek daha kolaydır.

Bezelyenin Faydaları

Bezelye vücuda enerji verir ve vücudu kuvvetlendirir.
    Kasların gelişmesine ve yenilenmesine yardım eder.
    Kansızlığa iyi gelir.
    Kan Kanserine karşı koruyucudur.
    Karaciğerin çalışmasını düzene sokar.
    Özellikle taze bezelye bağırsakları çalıştırarak kabızlığı giderir.

Bezelye Nasıl Kullanılır

Bezelye pek çok yemekte ve çorbalarda kullanılır. Bütün bu yararlarının yanında içerdiği besin öğeleri nedeniyle kuvvetli bir besin olan bezelyeyi sindirmekte bazen güçlük çekilebilir. Bu sebeple vücudu zorlamayacak ölçüde yemek daha faydalıdır.

Bezelyenin Sağlığa Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bezelyeyle gelen sağlık

Bezelyeyle gelen sağlık

Bezelyenin faydaları bezelyenin özellikleri.Baklagiller ailesinden bir bitki bezelye bu akşam yemeğine bezelye pişirmeye karar verdim ve bezelyenin faydasını siz meleklerimlede paylaşmak istedim itiraf etmeyilimki ben bezelyenin bukadar faydalı olduğunu bilmiyodum Kansızlığı gideren ve pekliği geçiren taze bezelyenin, kan kanserine karşı koruyucu etkisi olduğunu ifade eden uzmanlar, gıda...
  2. Bezelyenin Faydalarını Biliyor musunuz Melekler ?

Bezelyenin Faydalarını Biliyor musunuz Melekler ?

Bezelyenin Faydası Bezelye Faydaları nelerdir Bezelyenin sağlığa yararları Pilavın en yakın arkadaşı, mutfaklarımızda sık sık pişirdiğimiz bezelye, alternatif tıp tedavilerinde de kullanılan şifalı bitkilerden biri melekler :) Bu yazımızda bezelyenin hangi rahatsızlıklarda kullanıldığını hep beraber öğreneceğiz :tik: Bezelye içerdiği protein lif ve nişasta bakımından zengin bir besindir....
  3. Suyun Sağlığa Faydaları Nelerdir ?

Suyun Sağlığa Faydaları Nelerdir ?

Suyun Sağlığa Faydaları Suyun Faydaları Neler Suyun insan sağlığı için önemini artık bilmeyenimiz yoktur eminim melekler :) Ancak kulağımızda küpe olması açısından bir kez daha hatırlatmak istiyoruz bu faydaları :) Araştırmalara göre, yeterli miktarda su içmek daha fazla kalori harcanmasını sağlar. Aç karnına içildiğinde vücuttaki zararlı maddelerin atılmasını kolaylaştırır, cildin...
  4. Bezelye Nedir? Bezelye Faydaları Nedir

Bezelye Nedir? Bezelye Faydaları Nedir

Bezelye Nedir? Bezelye Faydaları Nedir lütfen Bezelye hakkında bilgi verin.
  5. Soğanın Sağlığımıza Faydaları

Soğanın Sağlığımıza Faydaları

Kuru Soğan Faydaları Soğan Kadın ve Erkekler İçin Faydaları Soğan Vücudumuza Faydaları Her yemeğin olmazsa olmazı, tadı, tuzu soğanın insan sağlığına faydalarını biliyoır musunuz melekler ? İşte soğanın bildiğiniz ya da bilmediğiniz birçok faydası :) Vücut direncini arttırır ve vücuda kuvvet verir. Zihinsel ve bedensel yorgunluğu giderir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Yüksek tansiyonu...

Sayfayı Paylaş