Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

elden biber acısı nasıl çıkar biber acısı elden nasıl çıkar

Sevgili melekler, yemek yaparken acı biberle uğraşan meleklerimize, biberin acısını ellerinden nasıl çıkaracakları konusund abir püf noktası paylaşmak istiyoruz..

Tuzlu su ile limon suyunu karıştırın. Ellerinizi 10 dk kadar bu karışıma batırıp bekletin. Önce yanma hissi artar, ama elinizi çıkardığınızda biberin etkisi azalmış olur. Elinizi yıkamayın bir iki dakika sonra yıkayın..
    Aynı şeyi üzüm sirkesi yada elma sirkesi ilede karışım gerekmeden yapabilirsiniz.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye

Ahhh ahhh ne pis bsy bu yaaa gecen hafta annemlerde biber dogradim yemege tadinada baktim ama aciymis:S bide gözüme elledim:S kendimi düsünmüyorum da bi dee bebek kalkmasinmi:S eldiven taktimda öyle emzirdim ettim cocugu:)

3. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

valla onun acısıda başka olur :)

Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dondurma lekesi nasıl çıkarılır?

dondurma lekesi nasıl çıkar dondurma lekesi çikolatalı nasıl çıkar Leke soğuk suyla silinir ya da soğuk suya yatırılır. Deterjan hafifçe ovularak lekeye yedirilir. Sonra eşya yıkanır. Yağ lekesi varsa temizleyici bir sıvıyla çıkarılır. Leke yinede çıkmazsa kumaşın cinsine göre renk açıcı bir madde yada çamaşır suyu kullanılır. - Solmayan ipekli emprimeden süt lekesi derhal yıkanırsa çıkar....
  2. Çaydanlıktaki kireç nasıl çıkarılır?

çaydanlıktaki kireç nasıl çıkarılır çaydanlıktaki kireç nasıl çıkar çaydanliktaki çaydanlık içindeki Hepimizin başına mutlaka gelen çaydanlık içlerinde kireç sorunu için sizlere işinize yaracak bilgileri vermek istiyorum.Eğer sizde çaydanlığınız içinde oluşan kireçten rahatsızsanız işte size kireçten kurtulmanın yolları Çaydanlığınızda eğer kireç birikimi oluyorsa, içini yarısına kadar su...
  3. zümrüt nasıl çıkarılır???

zümrüt nasıl çıkarılır zümrüt nasıl çıkarılıyor Merhaba melekler, lütfen bana zümrüt nasıl çıkarılır hususunda yardım ediiiin :)
  4. Diş Teli Kullanımı Nasıl Takılır Nasıl Çıkarılır

diş teli nasıl takılır diş teli nasıl çıkarılır Sevgili melekler, bazen küçük yaşlardan itibaren bazen de ileri yaşlarda dişlerimizde birtakım şekil bozuklukları meydana gelebilir. Bunun düzelmesi için diş hekiminiz size diş teli takılmasını önerebilir. Bu yazımızda diş teli taktırmak konusunda kafasında soru işaretleri olanlar için diş teli nasıl takılır, nasıl çıkarılır anlatmak istiyoruz...
  5. Nar Lekesi Nasıl Çıkarılır

Bu konu; nar leksi nasıl çıkar hakkında bilgi vermektedir. Nar yerken üzerinize dökmemek imkansız gibi bir şey , bir çoğumuz nar ve nar suyu lekeleri yüzünden sevdiğimiz elbiselere veda etmişizdir. Melekler nar lekesi çıkar mı? Nar lekelerini nasıl çıkarabiliriz. Faydalı bilgiler bölümümüzde bulabilirsiniz. Aslında çözüm çok basit nar lekesi olduğun da üzerine hemen kolonya...
  6. Simli Oje Tırnaktan Nasıl Çıkarılır?

simli oje, simli oje nasıl çıkarılır, simli oje nasıl temizlenir Sevgili melekler, ellere güzel bir görüntü veren simli ojelerden vazgeçemeyenlerdenseniz, bu haberimiz sizi de ilgilendiriyor. Eğer simli ojeyi seviyor ancak çıkartırken zorlanıyorsanız, şimdi vereceğimiz püf noktası sayesinde artık tırnaklarınızı kolaylıkla temizleyebileceksiniz. Nasıl mı? - Öncelikle birkaç pamuğa...
  7. Biber Nasıl Yetiştirilir? Biber Yetiştirme Bilgileri

biber nasıl yetişir, biber nasıl yetiştirilir, biber bakımı Türk mutfağın da çok özel bir yeri ve lezzeti olan acının hammaddesi olan biber yetiştiriciliği hakkın da detaylı bilgi edinmek isteyenler için sizlere genel bilgileri sunuyoruz. Türk mutfağında en çok kullanılan sebzelerden biri olan biber, ülkemizde neredeyse tüm bölgelerde yetiştirilmektedir. Kırmızı biber A Vitamini yönünden...
  8. Spirail nasıl çıkarılır?

spirail çıkarılırken anestezi olurmu,spirail çıkarılırken adetli olmak gerekirmi,spirail çıkartılırken ağrı olurmu,spirail çıkartma,spirail hakkında bilgiler [ATTACH] RİA’nın (spiral) çıkartılması son derece kolay ve ağrısız bir işlemdir. Doktorunuz spekulum taktıktan sonra spiralin ipini bir aletle tutarak çeker. Nadiren RİA uterus içine hafifçe gömülebilir ya da ipi içeriye kaçabilir....
  9. Kulaktan su nasıl çıkarılır?

kulağa kaçan su nasıl çıkarılır,kulak içi kiri nasıl temizlernir,kulağa kaça böcek nasıl çıkarılır,kulaktan su çıkarma,kulağa su kaçarsa ne yapılır,kulağa su kaçması hakkında bilgiler Yazımızda kulaktan su nasıl çıkarılır, kulaktan su çıkarma yöntemleri, kulağa su kaçması, kulaktan su çıkarma yöntemleri ve kulaktaki suyu çıkarma konularında bilgiler sunulacaktır. İyi okumalar diliyoruz....
  10. Batık Tırnak Nasıl Çıkarılır ?

batık tırnak nasıl düzeltilir,batık tırnak nasıl kesilir,batık tırnak nasıl çıkartılır,batık tırnak nasıl temizlenir Son derece acı veren tırnak batıkları estetikten ziyade ciddi bir şekilde yaşam kalitemizi etkiler. En çok ayak baş parmaklarda olmakla beraber tüm tırnaklarda batık gelişebilir. En çok ayak tırnağının kendi özel yapısından kaynaklanan bu problem; Yanlış ayakkabı seçimiylede...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. eldeki biber acisi nasil gecer

,
  2. biber acisi elden nasil çikar

,
  3. eldeki biber acısı nasıl giderilir

,
  4. eldeki acı biber nasıl geçer,
  5. biber acısı elden nasıl geçer,
  6. eldeki biber acisi nasil cikar,
  7. biber yanığı nasıl geçer,