Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır? | Melekler Mekanı FORUM - 29 Ağustos 2016

Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.679
    Ödül Puanları:
    113
    elden biber acısı nasıl çıkar biber acısı elden nasıl çıkar

Sevgili melekler, yemek yaparken acı biberle uğraşan meleklerimize, biberin acısını ellerinden nasıl çıkaracakları konusund abir püf noktası paylaşmak istiyoruz..

Tuzlu su ile limon suyunu karıştırın. Ellerinizi 10 dk kadar bu karışıma batırıp bekletin. Önce yanma hissi artar, ama elinizi çıkardığınızda biberin etkisi azalmış olur. Elinizi yıkamayın bir iki dakika sonra yıkayın..

Aynı şeyi üzüm sirkesi yada elma sirkesi ilede karışım gerekmeden yapabilirsiniz.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    475
    Ödül Puanları:
    113
    Ahhh ahhh ne pis bsy bu yaaa gecen hafta annemlerde biber dogradim yemege tadinada baktim ama aciymis:S bide gözüme elledim:S kendimi düsünmüyorum da bi dee bebek kalkmasinmi:S eldiven taktimda öyle emzirdim ettim cocugu:)

3. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

valla onun acısıda başka olur :)

Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kırmızı Biberle Acısız Anestezi

Tıpta devrim niteliğinde olduğu düşünülen yeni bir anestezi türü geliştirildi. ABD'li araştırmacıların, özellikle cerrahi, dişçilik ve doğumda, ağrı tedavisini dönüştürecek buluşu tıpta, 1846'da eterin bulunmasıyla cerrahide yaşanan devrime benzer bir büyük sıçrama yaratabilir. Şu anda kullanılan yöntemde, lokal anestezi ilaçları sadece ağrıyı hisseden hücreleri değil tüm sinir...
  2. Dondurma lekesi nasıl çıkarılır?

dondurma lekesi nasıl çıkar dondurma lekesi çikolatalı nasıl çıkar Leke soğuk suyla silinir ya da soğuk suya yatırılır. Deterjan hafifçe ovularak lekeye yedirilir. Sonra eşya yıkanır. Yağ lekesi varsa temizleyici bir sıvıyla çıkarılır. Leke yinede çıkmazsa kumaşın cinsine göre renk açıcı bir madde yada çamaşır suyu kullanılır. - Solmayan ipekli emprimeden süt lekesi derhal yıkanırsa çıkar....
  3. Nar Lekesi Nasıl Çıkarılır

Bu konu; nar leksi nasıl çıkar hakkında bilgi vermektedir. Nar yerken üzerinize dökmemek imkansız gibi bir şey , bir çoğumuz nar ve nar suyu lekeleri yüzünden sevdiğimiz elbiselere veda etmişizdir. Melekler nar lekesi çıkar mı? Nar lekelerini nasıl çıkarabiliriz. Faydalı bilgiler bölümümüzde bulabilirsiniz. Aslında çözüm çok basit nar lekesi olduğun da üzerine hemen kolonya...
  4. Ele Batan Kıymık Nasıl Çıkarılır?

batan kıymık nasıl çıkarılır kıymık nasıl çıkar Sevgili melekler, havalar iyice ısındı. Piknik, bahçe sefaları da başladı. Çocuklar deseniz, eve almanın imkanı yok, ya bahçedeler, ya sokakta. Bu günlerde sizin ya da çocuğunuzun balına gelebilecek küçük kazalardan biri kıymık batmasıdır. Batan kıymığı çıkarmak için uğraşmanıza gerek yok. Bakın Dr.Mehmet Öz nasıl bir tavsiyede bulunmuş......
  5. Sarımsak Soğan Kokusu Ellerden Nasıl Çıkarılır?

sarımsak kokusu, soğan kokusu, eldeki soğan sarımsak kokusu Sevgili melekler, yemek yaparken ellere sinen sarımsak ve sğan kokuları sonradan bizi oldukça rahatsız eder. Hele de bir ortamda bulunacaksak, bu kokuyu herkes duyuyor zanneder huzursuz oluruz. Çay içerken, meyve yerken hep burnumuza gelen bu kötü kokuları elinizden nasıl çıkarabileceğiniz hakkında sizlere tavsiyelerimiz olacak......

Sayfayı Paylaş