Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

elden biber acısı nasıl çıkar
    biber acısı elden nasıl çıkar

Sevgili melekler, yemek yaparken acı biberle uğraşan meleklerimize, biberin acısını ellerinden nasıl çıkaracakları konusund abir püf noktası paylaşmak istiyoruz..

Tuzlu su ile limon suyunu karıştırın. Ellerinizi 10 dk kadar bu karışıma batırıp bekletin. Önce yanma hissi artar, ama elinizi çıkardığınızda biberin etkisi azalmış olur. Elinizi yıkamayın bir iki dakika sonra yıkayın..

Aynı şeyi üzüm sirkesi yada elma sirkesi ilede karışım gerekmeden yapabilirsiniz.

karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Well-Known Member

Ahhh ahhh ne pis bsy bu yaaa gecen hafta annemlerde biber dogradim yemege tadinada baktim ama aciymis:S bide gözüme elledim:S kendimi düsünmüyorum da bi dee bebek kalkmasinmi:S eldiven taktimda öyle emzirdim ettim cocugu:)

3. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Kayıtsız Kullanıcılar

valla onun acısıda başka olur :)

Biber Acısı Elden Nasıl Çıkarılır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Dondurma lekesi nasıl çıkarılır?

dondurma lekesi nasıl çıkar dondurma lekesi çikolatalı nasıl çıkar [img]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/dondurma-6134.jpg[/img] Leke soğuk suyla silinir ya da soğuk suya yatırılır. Deterjan hafifçe ovularak lekeye yedirilir. Sonra eşya yıkanır. Yağ lekesi varsa temizleyici bir sıvıyla çıkarılır. Leke yinede çıkmazsa kumaşın cinsine göre renk açıcı bir madde yada çamaşır suyu...
  2. Ayrılık Acısı Nasıl Geçer

[B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=darkslategray]Hayat bazen hiç beklemedeniz anda acımasız yüzünü gösteriverir. Her şey mükemmel giderken sizin birdenbire diye tanımladığınız, oysa ona göre hep var olan sorunlar nedeniyle erkek arkadaşınız sizden ayrılır...[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [B][FONT=Palatino Linotype][SIZE=3][COLOR=darkslategray]Ayrılığın gerçek nedeni ve objektif...
  3. Nar Lekesi Nasıl Çıkarılır

Bu konu; nar leksi nasıl çıkar hakkında bilgi vermektedir. Nar yerken üzerinize dökmemek imkansız gibi bir şey , bir çoğumuz [URL="http://www.meleklermekani.com/diyet-saglikli-beslenme/207952-narin-ve-nar-suyunun-faydalari-nelerdir.html"]nar ve nar suyu [/URL] lekeleri yüzünden sevdiğimiz elbiselere veda etmişizdir. Melekler nar lekesi çıkar mı? Nar lekelerini nasıl...
  4. Stor Perdeler Nasıl Çıkarılır?

[B]stor perdeler, stor perde nasıl çıkarılır, stor perde temizliği[/B] Sevgili melekler, sn zamanlarda evlerimizde tercih ettiğimiz stor perdeler, şık görünüşü ve kullanışlılığıyla elimizin altında olmaya devam ediyor. Çeşit ve renk seçenekleriyle tüm hanımların rahatça kullanabildikleri stor perdelerin nasıl çıkarıldığı hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere bu yazımızda......
  5. Kulaktan su nasıl çıkarılır?

[B]kulağa kaçan su nasıl çıkarılır,kulak içi kiri nasıl temizlernir,kulağa kaça böcek nasıl çıkarılır,kulaktan su çıkarma,kulağa su kaçarsa ne yapılır,kulağa su kaçması hakkında bilgiler [ATTACH=full]38168[/ATTACH] [/B] Yazımızda kulaktan su nasıl çıkarılır, kulaktan su çıkarma yöntemleri, kulağa su kaçması, kulaktan su çıkarma yöntemleri ve kulaktaki suyu çıkarma konularında bilgiler...

Sayfayı Paylaş