gebe
  1. SweetCurse

SweetCurse Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    0

Biberiyeli Kuzu Budu Sarması

Konu, 'Dolmalar' kısmında SweetCurse tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 1 adet kuzu budu 1 tatlı kasığı biberiye
    1 adet soğan
    1 kahve fincanı mısırözü yağı
    1 çay bardağı iri çekilmiş ceviziçi
    3 adet haşlanmış havuç
    Tuz, karabiber
    Bağlamak için: Pamuk ipliği
    Sosu için:
    1 kahve fincanı mısırözü yağı
    3 diş sarmısak
    1 çorba kasığı salça
    1 kahve fincanı sirke
    1 çay bardağı su
    Yeteri kadar tuz, karabiber

HAZIRLANIŞI
    Kuzu budunu kemiğinden sıyırıp, bütün olarak açın. Soğanı rendeleyin. Tuz, karabiber, 1 tatlı kasığı biberiye ve 1 kahve fincanı mısırözü yağı karıştırıp, etin üzerine sürün. Etin üzerine bıçakla çentikler atın. Etin bir kenarına ceviz içini, dilimlemiş havucu koyun. Rulo seklinde sarın. İple her yerinden sıkıca bağlayın.
    Hafif yağlı tencerede 4-5 dakika ön pişirme yapın. Sürekli çevirerek ruloyu hafif kızartın. Bu arada pişirme sosu için, tavaya mısırözü yağını alın. Salça, dövülmüş sarmısak, 1 kahve fincanı sirke, su, tuz ve karabiber ilave edip bir tasım kaynatın.
    Kuzu rulosunu yağlanmış bir fırın kabına alın. Hazırladığınız sosu üzerine gezdirin. Kızgın fırında yaklaşık 90 dakika tutun. Et pişerken kurumaması için sosundan kaşıkla alıp üzerine gezdirin. Dilimleyerek servis yapın.

Biberiyeli Kuzu Budu Sarması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biberiyeli Kuzu Budu Sarması

biberiyeli Kuzu Budu Sarması

Gerekli Malzemeler : 1 adet kuzu budu 1 tatlı kasığı biberiye 1 adet soğan 1 kahve fincanı mısırözü yağı 1 çay bardağı iri çekilmiş ceviziçi 3 adet haşlanmış havuç Tuz, karabiber Bağlamak için: Pamuk ipliği Sosu için: 1 kahve fincanı mıs Hazırlanışı: Kuzu budunu kemiğinden sıyırıp, bütün olarak açın. Soğanı rendeleyin. Tuz, karabiber, 1 tatlı kasığı biberiye ve 1 kahve fincanı mısırözü...
  2. kuzu

kuzu

: Kuzu .Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada kuzu güzel bir çocuk sahibi olacağına yorumlanır. Güzel arkadaşlar edinecek, mutlu bir yaşam sürdüreceksiniz. Ölü bir kuzu, mutsuzluğun ve sorunların işaretidir. Müjdeli haberdir.Rüyada görülen kuzu, ana ve babasina itaat eden bir çocuktur. Hanimi gebe olan kimse rüyada bir kuzu bagislandigini görse, itaatli bir erkek...
  3. Budin

Budin

Budin Osmanlı İmparatorluğu'nun Macaristan'da kurduğu Budin Eyaleti'nin merkezi. Eski Osmanlı kaynaklarında Budun, Budin şekillerinde de geçer. Budin, Sultan Kanuni Süleyman tarafından Macar Kralı II. Lojos'un Mohaç Meydan Muharebesi'nde yenilmesinden (28 Ağustos 1526) sonra fethedilmiştir. Budin'de Osmanlı ordusu pek çok ganimet ele geçirmiştir. Bunların arasında Sultan Fatih Mehmed'in...
  4. Kuzu Kuzu meee Resimleri

Kuzu Kuzu meee Resimleri

kuzu kuzu isimleri Bu kuzular çok sevimli.Bayram sonu sizlere biraz vijdan azabı çektireyim dedim :oppucuk:Nasıl yediniz bu zavallı kuzuları :D hahaha (Not:Ben yemedim valla ) Yirimm yirimmm .:D
  5. Kuzu Kuzu Muhabbet

Kuzu Kuzu Muhabbet

Hadi bakalim hayirli ugurlu olsun benim kösem. aslinda sadece üstteki cümleyi yazmistim önce ama kisa buldular uzattim.arkadaslar ziyaret eden herkese tesekkür ederim.eliniz bos gelmeyin cok ayip hahaha

Sayfayı Paylaş