gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bıçağınn geçmişi

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

bıçağın geçmişini anlatırmıınız.uzun olsun.lütfen çabuk olun ödevim yarına!!

2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    961
    Ödül Puanları:
    113
    Çakmak taşının iyice yontularak yassı bir biçim almasıyla yapılan ilk bıçak, günümüzden 25 bin yıl önce hem silah, hem de el aygıtı olarak kullanılmaya başlandı. Baltadan soma, bilinen en eski insan yapıst araçtır. Bronz ve demir çağlarında metal bıçaklar yapıldı ve ilk olarak uç kısımlarına elde rahatça tutulabilmesi için sap geçirildi. Metal bıçaklar, kavgada büyük bir şiddetle kullanıldığı halde keskinliklerim yitirmiyorlardı.
    İlk çelik bıçağı Romalılar yaptı. Zamanla, çeşitli amaçlar için çeşitli bıçaklar üretildi. Örneğin, avlanmak, ayakkabı yapmak, at tırnağı kesmek için ayrı ayrı bıçaklar geliştirildi. Katlanabilir ilk bıçaklar da yine Romalılar tarafından M.S. birinci yüzyılda yapıldı.
    Bıçağın ev aleti olarak kullanımı, daha çok mutfak esaslıdır. 14. yüzyıldan itibaren, yemek sırasında katı besinleri kesmek adeti ortaya çıktı ve kesilen lokmayı aftıza götürmek için ucu çatallı yemek bıçakları yapıldı. Bugün kullandığımız çatalların ortaya çıkması üzerine, bıçakların uçları yine yuvarlaklaştı. 1921 yılında ise ABD’de ilk paslanmaz çelik bıçaklar yapıldı.

bıçağınn geçmişi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Geçmişten Fotoğraflar..

Geçmişten Fotoğraflar..

National Geographic Türkiye deki 7. yılını tamamladı. Dergi arşivlerini tarayarak geride bırakılan zamanda hafızalara kazınan en duygu yüklü fotoğraf karelerinden 70 çarpıcı fotoğrafı seçti. İşte o muhteşem fotoğraflardan 21 tanesi... Sözün bittiği an Rüzgarın usul usul şekillendirdiği Kapadokya da sözün bittiği an... Nicolas Reynard. Manavgat ta fotoğraf zamanı Albert Moldvay, 1960 lar....
  2. geçmişten günümüze =)

geçmişten günümüze =)

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 650x402. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 650x397. This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 650x388.
  3. geçmişimi öldüremiyorum

geçmişimi öldüremiyorum

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Geçmişten Fotoğraflar

Geçmişten Fotoğraflar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. geçmişte yaşam..

geçmişte yaşam..

merhaba kızlar.. şu an çok şükür güzel bir ilişkim var.. fakat ben sürekli geçmiş ilişkilerimde yaptığım hataları,yanlışları ,kavgaları,kırgınlıkları düşünmeden duramıyorum :( onunlu çıkmasam ne güzel olurdu bununla yakınlaşmasam ne güzel olurdu deyip dururken şu anımı kaybediyorumm.. herbirini yolda görmekten korkuyorum özgüvenimi kaybetmeye başladım bu düşünceler yüzünden :s lütfen...

Sayfayı Paylaş