gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Bıçak tatlısı tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

1 PAKET MARGARİN 2 SU BARDAĞI SÜT

3 SU BARDAĞI UN

1 YUMURTA
    s
    ŞERBET İÇİN

500GR. TOZ ŞEKER

1,5 SU BARDAĞI SU

1/2 LİMON SUYU

YAPILIŞI

ŞERBETİ İÇİN SU VE ŞEKER KAYNATILIP,LİMON SUYU İLAVE EDİLİR. DERİN BİR KAPTA MARGARİN ERİTİLİR. SÜT İLAVE EDİLİP, KAYNADIKTAN SONRA OCAKTAN ALINIR. UN AZAR AZAR EKLENİP, SÜREKLİ KARIŞTIRILIR. HAMUR HALİNE GETİRİLİR. HAMUR ILININCA YUMURTA EKLENİR, İYİCE YOĞRULUR. FIRIN TEPSİSİNE YAYILIR, BASTIRARAK DÜZELTİLİR. BIÇAKLA BAKLAVA DİLİMLERİ ŞEKLİNDE KESİLİR. ÖNCEDEN ISITILMIŞ 180 DERECE FIRINDA ÜSTÜ KIZARANA KADAP PİŞİRİLİR.FIRINDAN ÇIKINCA ÜSTÜNE SOĞUK ŞERBET DÖKÜLÜR. 4-5 SAAT DİNLENDİRİP SERVİS YAPILIR.

Kaynak : deryabaykal.com

Bıçak tatlısı tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bıçak Tatlısı

Bıçak Tatlısı

Bıçak Tatlısı (8 Kişilik) Malzemeler 1 Paket Margarin 2 Su Bardağı Süt 3 Su Barağı Un 1 Adet Yumurta Şerbet İçin: 500 gr Şeker 1,5 Su Bardağı Su 1/2 Limonun Suyu Tarifi Önce şerbeti hazırlayın.Bunun için şeker ve 1.5 su bardağı suyu kaynatın.Limon suyunu ilave edin. Derin bir kapta margarini eritin.Sütü ekleyin.Kaynadıktan sonra altını kapatın.Unu azar azar ekleyin.Sürekli karıştırarak...
  2. Revani tatlısı tarifi

Revani tatlısı tarifi

revani tarifi revane tarifi kolay tatlı tarifleri revani tatlısı, tarifi, tarifi resimli, tarifleri, şerbeti, portakallı, nasıl yapılır buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar Türk Mutfakları'nın en vazgeçilmez tatlılarının başında gelir revani tatlısı... Malum Ramazan Ayı'na da ramak kaldı, oruç ayında lezzeti ile iftar sonralarında damaklarımızda tat bırakan, revani tatlısının tarifini...
  3. Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli

Lalanga Tatlısı Tarifi Resimli - Kızlar sizden biliyorsanız tabi Lalanga Tatlısı Tarifini istiyorum bilenler tarifi verirse ben ve benim gibi bilmeyenlerde o muhteşem lezzeti keşfedebilir:)
  4. Mutluluk Yolu Tatlısı Tarifi

Mutluluk Yolu Tatlısı Tarifi

Resimli Mutluluk Yolu Tarifi mutluluk yolu tatlısı tarifi mutluluk yolu tarifi Kanyaklı tarifleri beğeniyorsanız, sizlere vereceğimiz mutluluk yolu tatlısı tam size göre melekler :) Deneyin bakalım beğenecek misiniz ? Malzemeler 3 Yaprak Jelatin 4 Yumurta 3 Kahve Fincanı Kahve 1 Paket Vanilya 2,5 Çay Bardağı Tozşeker 1 Çorba Kaşığı Konyak 300 gr Krem Şanti 300 gr Böğürtlen (dondurulmuş)...
  5. Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli

Yaz Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazarsanız şayet, benim gibi tatlı sevenler bu yaz rahat tatlılar yer :)

Sayfayı Paylaş